Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O provaze v domě oběšencově. Expert se vysmál „zásadní kauze“ zmrzlé novopečené ministryně, jíž je elementární diplomacie zjevně u pr…

29.10.2014
O provaze v domě oběšencově. Expert se vysmál „zásadní kauze“ zmrzlé novopečené ministryně, jíž je elementární diplomacie zjevně u pr…

Autor: Vláda ČR

Popisek: Karla Šlechtová to vzala po Věře Jourové.

Diplomatické zákulisí ukrajinské války, vývoj letadlové hry s americkým břidlicovým plynem i turecké hraní mrtvého brouka na pozadí masových vražd Kurdů rukou zločinců z Islámského státu musely v českých médiích ustoupit banálnímu rétorickému pochybení nové ministryně. Mediální analytik Petr Žantovský hodnotí…

Stačilo jediné vystoupení nové ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové na půdě Poslanecké sněmovny, aby domácí sdělovací prostředky odsunuly stranou mnohem důležitější témata a věnovaly se této banalitě. „Nástupkyně Věry Jourové vyvolala svým prvním vystoupením bouři nevole mezi kariérními poslanci, protože pronesla svůj osobní názor na to, co a jak se ve sněmovně děje,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální analytik Petr Žantovský s tím, že nová členka vlády však svou kritikou prokázala, že si spletla žánr.

Tuto řeč by se totiž slušelo pronést na řečništi nějaké konference, například o návrzích, jak vylepšit ústavní procedury, včetně jednacího řádu Parlamentu, popřípadě jak zavést nějakou formu etického kodexu zákonodárce atp. „Takto však, nechť se paní ministryně nezlobí, její řeč vyhlížela jako mluvení o provaze v domě oběšencově. Není divu, že se poslanci odleva doprava durdili. Jednak jim po dlouhé době řekl někdo něco od plic, což se tam obvykle nestává, pokud to není nějaká ta insinuace na něčí lenost nebo alkoholismus,“ poznamenává Petr Žantovský.

Ministryně dala opozici klacek a médiím šmakovné téma

Za horší ale považuje, že ministryně v podstatě zradila sama sebe tím, že svou kritiku zevšeobecnila. „Tím si ji na sebe nutně vztáhl každý. Tedy i ten, kdo by možná jinak byl na její straně. Ukázalo se, že prostě ne na každou funkci se hodí každý. Neznám profesní dispozice paní Šlechtové, ale diplomacie, rozvážnost a opatrnost zjevně nejsou jejími nejsilnějšími zbraněmi. Takto se paní ministryni povedly v zásadě dvě věci: Dala opozici do ruky snadný klacek k bití koalice a novinářům pak šmakovné téma, kterému rozumí i ten poslední kandrdas,“ konstatuje mediální odborník.

Výsledkem vystoupení Karly Šlechtové k novele zákona o podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu, v jehož úvodu poznamenala, že je jí ve sněmovně zima, že se domnívala, že zákonodárci pracují se vzájemným respektem a bez vulgarit, a litovala, že při předešlém projednávání zákona o státním rozpočtu nepromluvila žádná žena, je pak to, že se v médiích už několik dnů rozebíralo v podstatě zcela banální rétorické pochybení jedné mladé dámy. „Jako bychom si už nepamatovali úžasná vystoupení jiných ústavních činitelek, od Lucie Talmanové po Kristýnu Kočí,“ připomíná Petr Žantovský.

Silnou obavu z budoucnosti prožívá český novinář jedním procentem

„V médiích se probírá toto pochybení nové ministryně, místo abychom si všímali, co nového se děje v diplomatickém zákulisí ukrajinské války, jak se vyvíjí ´letadlová hra´ s americkým břidlicovým plynem, či turecké – islamistické – hraní mrtvého brouka na pozadí masových vražd – většinou nemuslimských – Kurdů rukou zločinců z Islámského státu. To všechno vyvolává silnou obavu z budoucnosti lidstva, ale to náš novinář prožívá asi tak jedním procentem – oproti poklesku paní Šlechtové. To je ovšem smutné,“ tvrdí mediální analytik.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace