Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už jsem viděla ty titulky Zoufalá Kočí si musí hledat chlapa na internetu! Co ještě nám expolitička exkluzivně prozradila? Třeba jakou největší chybu tehdy udělala…

25.10.2014
Už jsem viděla ty titulky Zoufalá Kočí si musí hledat chlapa na internetu! Co ještě nám expolitička exkluzivně prozradila? Třeba jakou největší chybu tehdy udělala…

Autor: David Tesar - photosky.cz

Popisek: Kristýna Kočí je už dnes Mertlová.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE Kristýna Kočí, dnes už tedy Mertlová, se jako bývalá členka Věcí veřejných nesmazatelně zapsala do nedávných politických dějin Česka, vznikla o ní dokonce i divadelní hra. Sama říká, že tuhle životní kapitolu nechala za sebou, byť se z ní poučila. Prozradila nám také, jakou největší chybu v politice udělala, rozhovor se ale věnuje i žhavé současnosti, jejímu novomanželovi i velmi zajímavému byznysu, který spolu chystají…

Vy jste se nedávno vdala, zjevně šťastně, takže by se dalo říci, že jste načala zcela novou kapitolu svého života. Přesto, jak jste mi sama řekla, tu předchozí, politiku, od vás nelze zcela odpárat. Jak se tedy dnes stavíte k celé té aféře s pracovním názvem „blonďatá bestie“?

Já bych to velmi nerada nazývala jakýmkoliv pracovním názvem, protože se přes všechno, co se o tom psalo, jednalo o velice vážné věci, ale pro mne osobně je celá moje politická kariéra již uzavřená kapitola, byť velmi cenná. Hodně mne naučila a hodně mi vzala. Poznala jsem díky ní spoustu zajímavých věcí a lidí i přišla o naivitu a některé „známé“, ale rozhodně mne neuvěřitelně posunula. A už před více než rokem jsem začala úplně nové, mnohem šťastnější, vyzrálejší a vyrovnanější období a svatbu s mým manželem vnímám jako takové vyústění tohoto období a tajně doufám, že to bude i začátkem ještě něčeho lepšího.

Myslíte na minulost často?

Kdepak. Osobně se domnívám, že každá životní etapa, dobrá nebo špatná, má člověka něco naučit, někam ho posunout. Každý by si měl umět přiznat svoje chyby, poučit se z nich, ale i najít na všem nějaká pozitiva, a to všechno dohromady si s sebou vzít a jít dát už jako vyzrálejší a zkušenější. Neustálé pitvání a hrabání se v minulosti podle mne člověku nic nepřináší, proto se vždy snažím odnést si z každé zkušenosti, co nejvíc to jde, a myslet dopředu, na nové výzvy, projekty.

Jaké chyby jste podle vás udělala? A litujete jich? A jaké chyby udělali ostatní aktéři kauzy? Anebo jejich činy nepovažujete za chyby, ale za něco horšího, vědomého, neférového?

Chyb jsem udělala spoustu a nad mnohými je lítost absolutně na místě. Velmi mne mrzí, jak moc jsem spoustu lidí zklamala. Největší moje chyba ale byla, že jsem vůbec v tak mladém věku a naprosto životně nevyzrálá do něčeho jako je vysoká politika vůbec šla. Neměla jsem tehdy nejmenší představu o tom, co všechno to obnáší.

Co se jiných týče, jejich pochybení či neférovosti dávno neřeším, každý si musí zamést před svým vlastním prahem sám. Pro mne osobně je to, doufám, uzavřená životní etapa. Jako mladá, naivní a nevyzrálá holka jsem, bohužel, udělala spoustu přešlapů daných věkem, nezkušeností, extrémním tlakem na mou osobu i hloupým spoléháním se na nesprávné lidi, na druhou stranu jsem nikdy neudělala vědomě nic, čím bych chtěla někoho nespravedlivě poškodit a sama před sebou mám čistý stůl. Díky tomu jsem se mohla posunout a uzavřít tuhle kapitolu.

Vídáte se alespoň občas s někým z vaší „politické éry“? Anebo jste se od všech těch lidí definitivně odstřihla?

Samozřejmě, že jsem si během své politické kariéry udělala přátele nebo známé a s nimi se logicky i nadále vídám, jen tu politiku už s nimi moc neřeším. Moc už mne nezajímá. Někteří z nich ale dokonce byli pozváni i na moji svatbu.

Vypadáte nyní jinak, moc vám to sluší. Co nebo kdo je původcem té změny?

Děkuji. Myslím si, že na člověku se vždy projevuje jeho vnitřní stav, jak se sám cítí a já jsem nyní po dlouhé době opravdu moc šťastná a je to evidentně vidět. Takže za moji „proměnu“ může nejspíše můj úžasný manžel (úsměv).

Na svatební fotky i fotografie ze svatební cesty na Krétu se podívejte do fotogalerie pod článkem.

Jak jste se seznámila s manželem? Víme, že přes internet, ale neznáme podrobnosti. Můžete něco prozradit?

S manželem jsme se seznámili přes seznamku. U mne to bylo docela náročné se vůbec odhodlat a se svým známým obličejem do něčeho takového jít. Bála jsem se, aby si mne někdo nevybral kvůli mojí práci nebo protože jsem třeba „známější“, a ne proto, kdo skutečně jsem, a taky mne asi trochu děsilo, co by se tomu řeklo nebo co by se psalo. Už jsem viděla ty titulky novin s nápisem „Zoufalá Kočí si musí hledat chlapa na internetu“. Ale nakonec mi došlo, že v dnešní době je to problém spousty lidí, mám sama neuvěřitelné množství kamarádek, vzdělaných, úspěšných a atraktivních žen, které jsou samy a ne a ne se s někým pořádným seznámit. A protože jsem věděla, že nechci nikoho z politiky ani novináře, což byli asi tak jediní lidé, se kterými jsem se reálně potkávala, odhodlala jsem se to zkusit. A ono to vyšlo, vlastně hnedka na druhý pokus. A ačkoliv to může znít jako hrozné klišé, už na prvním rande jsem nějak věděla, že je to ono.

Jaké máte zkušenosti s internetovými seznamkami? A co vás vede k tomu, založit vlastní? Čím bude zvláštní, výjimečná?

Vlastní zkušenosti s internetovými seznamkami mám pramalé. Kdysi, když mi bylo ještě náct, tak jsem tenhle způsob seznamování, asi jako každý, vyzkoušela. A pak až loni. Ale už tehdy mi došlo, že tady vlastně úplně chybí typ seznamky pro lidi jako já nebo můj manžel, lidi (nejen) ve „vysokých“ pozicích, kteří si nemohou anebo nechtějí dovolit mít někde na internetu fotku s inzerátem, aby jim nedej bože klient - asistentka, novinář a podobně - na jednání řekl, že je zrovna zahlédl na té či oné seznamce. Ačkoliv se už doba hodně posunula, pořád pro spousty z nás je tento druh seznamování „divný“ a stydíme se za něj. Třeba moji rodiče byli tehdy překvapení, že jsem do něčeho takového šla a myslím, že si asi říkali něco ve stylu „přece není ještě tak zoufalá a stará, aby si někoho hledala tímhle způsobem“. Je to ale jen otázka času a doby, protože teď jsem četla zajímavou studii, která popisuje seznamování v USA a ta říká, že se tam dneska již téměř 40% (!) lidí seznamuje pomocí seznamek a seznamovacích agentur a nikdo to neřeší. Doba je prostě taková, trávíme spoustu času v práci, máme svoje koníčky, ale když se nám nepodaří toho pravého či pravou potkat na škole či v práci, kamarády z koníčků už taky dávno známe, není příliš šancí kde se seznámit a s přibývajícím věkem, když už jsou okolo všichni zadaní, je to stále těžší a těžší. A ne každý má zrovna náladu vysedávat po barech a doufat, že se na něj usměje štěstí. Kolem sebe mám opravdu neuvěřitelné množství kamarádů a známých, kteří řeší přesně tenhle problém. A to byl důvod, proč jsme se rozhodli s mým manželem i spolu s obchodním partnerem rozjet vlastní seznamovací agenturu date2k a nabídnout úplně nový pohled na seznamování prostřednictvím seznamky.

Žádné profily a fotky na internetu, žádné anonymní dopisování si s někým, kdo se pak na schůzce ukáže být někým úplně jiným, vypadá jinak, věk nesedí…, anebo dokonce je ženatý a hledá pouze rozptýlení. U nás je každý klient ověřený, má svého vlastního seznamovacího kouče, se kterým se osobně potká, či potkává, na první schůzce s ním kouč probere jeho představy o ideálním protějšku, osobní priority a představy o budoucnosti a ideálního partnera mu pak hledáme my, pomocí unikátní vědecké matematicko-statistické metody párování. Zní to hodně odborně a taky je. Můj manžel je matematik, právě dokončuje doktorát na Matematicko-fyzikální fakultě UK, a když jsme společně studovali zahraniční seznamky, tenhle vědecký přístup, jak seznamovat lidi, kteří se k sobě skutečně hodí a mají podobné postoje a názory na život, který v ČR vůbec není, nás hodně zaujal a inspiroval. Manžel metodu upravil a naprogramoval pro české prostředí a momentálně uvažujeme o jejím patentování.

Navíc jako jediná ze seznamek tohoto typu nabízíme nejen absolutní ochranu soukromí klienta: Nikdo neví, kdo k nám chodí a ani potenciální partner, když jde na rande, neví, jak se dotyčný jmenuje, kde dělá, nemá na něj žádný kontakt, vše zařizujeme my! A také a hlavně absolutní garanci vrácení peněz v případě, že nebude klient spokojen. Bohužel s taháním peněz bez výsledku mám v okolí velmi negativní zkušenost, moje blízká kamarádka využila služeb jedné podobné seznamky, zaplatila nemalé peníze, ale výsledek byl nula, ani jediný představený potenciální partner nesplňoval její základní požadavky. Byla z toho natolik otrávená, že už nechce žádné další pokusy zkoušet. To u nás nehrozí, klient nic neriskuje, potká se s koučem, vydefinuje své představy, na další schůzce mu už kouč předloží návrhy ideálních partnerů, vyšlé z naší unikátní metody párování, a když si nevybere ani z rozšířeného množství a nebude už chtít pokračovat a zkoušet něco změnit či upravit, peníze mu vrátíme.

Jsme totiž přesvědčení, že jsme schopni najít díky naší metodě toho pravého či tu pravou každému. Když mohla díky seznamce potkat pana pravého „blonďatá bestie“, může už naprosto každý (smích).

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Kočí,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace