Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tomáš Hudeček je podle zpráv z kuloárů pěkná krysa. Web uveřejnil, který miliardář ho prý přivedl k Babišovi a jak plánoval zradit knížete. Víme také, co chystá

23.10.2014
Tomáš Hudeček je podle zpráv z kuloárů pěkná krysa. Web uveřejnil, který miliardář ho prý přivedl k Babišovi a jak plánoval zradit knížete. Víme také, co chystá

Autor: Hans Štembera

Popisek: Primátor Tomáš Hudeček

Podle informací ParlamentníchListů.cz se v pražské politice děly kolem primátora Tomáše Hudečka a Andreje Babiše zajímavé věci. Jak redakci prozradily nezávisle na sobě hned dva zdroje, Hudeček plánoval hromadný odchod nejprve k šéfovi ANO, následně k Petru Gazdíkovi. Oba to však odmítli a z Hudečkových plánů tak zbyly jen trosky.

Tomáš Hudeček své schůzky s Andrejem Babišem sice popíral, ale podle informací ParlamentníchListů.cz ze dvou důvěryhodných zdrojů přivedl Hudečka na první schůzku k Babišovi developer Radim Passer. Podle informací redakce přišel pražské TOP 09 po schůzce mezi Babišem a Hudečkem od podnikatele Passera sponzorský dar přibližně 600 tisíc korun, TOP 09 to ale odmítla přijmout.

ParlamentníListy.cz požádaly Hudečka, aby se k této věci vyjádřil, ten ale nereagoval.

Tomáš Hudeček a Andrej Babiš se viděli před volbami s největší pravděpodobností čtyřikrát a byla domluvena koalice. Z této koalice ale sešlo, protože Babiše údajně urazilo, že se na billboardech TOP 09 objevilo, že na radnici nebudou žádní „fízlové a estébáci“.

Když se ParlamentníListy.cz dotázaly Andreje Babiše, zda by pro něj byla přijatelná koalice se zastupiteli okolo Tomáše Hudečka, odpověděl: „Určitě ne.“ K vytvoření koalice také nepřispělo to, že mezi Hudečkem a Adrianou Krnáčovou příliš nefungovala osobní chemie.

Babiš nevyšel, zkusím Gazdíka

Hudeček po svém odchodu ze strany jednal o možné koalici na pražském magistrátě ještě s prvním místopředsedou STANu Petrem Gazdíkem. Gazdík, europoslanec a místopředseda STANu Stanislav Polčák a předseda STANu Martin Půta to odmítli, protože by to zničilo vztahy mezi STAN a TOP 09. Hlavně Miroslav Kalousek si zakládá na svém souboji s Babišem.

Původně bylo podle zjištění ParlamentníchListů.cz připraveno odejít s Hudečkem z TOP 09 několik pražských zastupitelů: Pavel Richter, Václav Novotný, Lukáš Manhart, Albert Kubišta a Vladislava Hujová. Ale poté, co padla možná koalice s ANO i dohoda se STAN, se k němu nepřidali.  

„Pan Hudeček měl pocit, že je nositelem jedné jediné pravdy a totéž si myslel pan Vávra. Pan Hudeček odejít nechtěl, ale Hudeček odejít musel, protože osočoval své kolegy v médiích. Tomáš Hudeček není dospělý člověk, což teď prokazuje každým svým prohlášením. Ale já mu přeju hodně zdraví a hodně úspěchů. Pokud najde schopnost akceptovat jiný názor, než je ten jeho, což se mu nikdy nepodařilo, tak se mu bude dařit," uvedl v rozhovoru k dění v pražské TOP 09 Miroslav Kalousek.

Hudeček: Vedení TOP 09 se směju!

Tomáš Hudeček v rozhovoru pro Rádio Impuls v úterý řekl, že s hnutím ANO neměl žádný kontakt kvůli případné spolupráci. Vedení TOP 09 prý naletělo na mediální zprávy.

Hudeček vysvětloval, že podle něj má mít šanci sestavit koalici vítěz voleb hnutí ANO. O podpoře případné varianty koalice TOP 09 a ČSSD Hudeček řekl: „Vyjednávací tým dosud nepřišel na jednání klubu TOP 09 a nezávislých s žádným konkrétním výsledkem ani nabídkou, o kterých bychom mohli jednat, nebo se k tomu vyjadřovat. Nebyla tam ani nabídka postů, ani nabídka kompetencí, ani nabídka dalšího směru, to znamená, k tomuto se zatím nedá nic říct.“

Hudečka ani klub prý neoslovila ani Adriana Krnáčová (ANO): „Já jsem zatím žádný takovýto kontakt neměl a nedostal. To znamená, to byly pouze novinové články, a evidentně i velmi dobře mířená kampaň, a když se na to zpětně dívám, na které nalétlo velmi trapně vedení naší, bývalé mé strany.“ Hudeček také dodal, že v současné době nehodlá vstoupit do žádné strany a zůstane nezávislým.

Hudeček prý valí na Brusel

Tomáš Hudeček post pražského primátora neobhájí a po letošních komunálních volbách zůstane „pouze“ zastupitelem. Zkušenosti s vedením města bude ale moci s nejvyšší pravděpodobností uplatnit na půdě Evropské unie. Spolu s jedenácti dalšími Čechy ho Svaz měst a obcí spolu s Asociací krajů nominovaly na členství v poradní unijní instituci Výboru regionů.

„Nominace byla výsledkem široké shody, a tedy se na ní pravděpodobně nebude nic měnit. Nicméně jistě to nové zastupitelstvo bude ještě diskutovat,“ uvedl pro LN Hudeček.

Do Bruselu byli v minulosti vysíláni v naprosté většině případů starostové, primátoři či hejtmani. Tomáš Hudeček post primátora zřejmě neobhájí, což by mu ale podle šéfa sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL) uškodit nemělo. Nominantem může být údajně i zastupitel.  

Jména českých kandidátů navíc schválila vláda ještě před volbami a v současné době už leží na stole generálního tajemníka Rady Evropské unie. I to podle Benešíka hraje Hudečkovi do karet. „Nevím, co by se muselo stát, aby se jednou odeslaná nominace stáhla. Podobný případ nepamatuji. V Unii bychom vypadali přinejmenším divně,“ komentoval pro LN Benešík.

Výbor regionů je poradním orgánem Evropské unie. Podílí se na tvorbě unijních předpisů – dodává k nim nezávazná stanoviska. Má tak pouze konzultativní úlohu. Členové se scházejí pětkrát či šestkrát ročně a členství v něm je kromě úhrady cestovních nákladů neplacené. „Je to spíše dobrá průprava pro pozici v Evropském parlamentu a dobrý zdroj informací,“ dodal k tomu Benešík.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace