Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tomáš Hudeček je podle zpráv z kuloárů pěkná krysa. Web uveřejnil, který miliardář ho prý přivedl k Babišovi a jak plánoval zradit knížete. Víme také, co chystá

23.10.2014
Tomáš Hudeček je podle zpráv z kuloárů pěkná krysa. Web uveřejnil, který miliardář ho prý přivedl k Babišovi a jak plánoval zradit knížete. Víme také, co chystá

Foto: Hans Štembera

Popisek: Primátor Tomáš Hudeček

Podle informací ParlamentníchListů.cz se v pražské politice děly kolem primátora Tomáše Hudečka a Andreje Babiše zajímavé věci. Jak redakci prozradily nezávisle na sobě hned dva zdroje, Hudeček plánoval hromadný odchod nejprve k šéfovi ANO, následně k Petru Gazdíkovi. Oba to však odmítli a z Hudečkových plánů tak zbyly jen trosky.

Tomáš Hudeček své schůzky s Andrejem Babišem sice popíral, ale podle informací ParlamentníchListů.cz ze dvou důvěryhodných zdrojů přivedl Hudečka na první schůzku k Babišovi developer Radim Passer. Podle informací redakce přišel pražské TOP 09 po schůzce mezi Babišem a Hudečkem od podnikatele Passera sponzorský dar přibližně 600 tisíc korun, TOP 09 to ale odmítla přijmout.

ParlamentníListy.cz požádaly Hudečka, aby se k této věci vyjádřil, ten ale nereagoval.

Tomáš Hudeček a Andrej Babiš se viděli před volbami s největší pravděpodobností čtyřikrát a byla domluvena koalice. Z této koalice ale sešlo, protože Babiše údajně urazilo, že se na billboardech TOP 09 objevilo, že na radnici nebudou žádní „fízlové a estébáci“.

Když se ParlamentníListy.cz dotázaly Andreje Babiše, zda by pro něj byla přijatelná koalice se zastupiteli okolo Tomáše Hudečka, odpověděl: „Určitě ne.“ K vytvoření koalice také nepřispělo to, že mezi Hudečkem a Adrianou Krnáčovou příliš nefungovala osobní chemie.

Babiš nevyšel, zkusím Gazdíka

Hudeček po svém odchodu ze strany jednal o možné koalici na pražském magistrátě ještě s prvním místopředsedou STANu Petrem Gazdíkem. Gazdík, europoslanec a místopředseda STANu Stanislav Polčák a předseda STANu Martin Půta to odmítli, protože by to zničilo vztahy mezi STAN a TOP 09. Hlavně Miroslav Kalousek si zakládá na svém souboji s Babišem.

Původně bylo podle zjištění ParlamentníchListů.cz připraveno odejít s Hudečkem z TOP 09 několik pražských zastupitelů: Pavel Richter, Václav Novotný, Lukáš Manhart, Albert Kubišta a Vladislava Hujová. Ale poté, co padla možná koalice s ANO i dohoda se STAN, se k němu nepřidali.  

„Pan Hudeček měl pocit, že je nositelem jedné jediné pravdy a totéž si myslel pan Vávra. Pan Hudeček odejít nechtěl, ale Hudeček odejít musel, protože osočoval své kolegy v médiích. Tomáš Hudeček není dospělý člověk, což teď prokazuje každým svým prohlášením. Ale já mu přeju hodně zdraví a hodně úspěchů. Pokud najde schopnost akceptovat jiný názor, než je ten jeho, což se mu nikdy nepodařilo, tak se mu bude dařit," uvedl v rozhovoru k dění v pražské TOP 09 Miroslav Kalousek.

Hudeček: Vedení TOP 09 se směju!

Tomáš Hudeček v rozhovoru pro Rádio Impuls v úterý řekl, že s hnutím ANO neměl žádný kontakt kvůli případné spolupráci. Vedení TOP 09 prý naletělo na mediální zprávy.

Hudeček vysvětloval, že podle něj má mít šanci sestavit koalici vítěz voleb hnutí ANO. O podpoře případné varianty koalice TOP 09 a ČSSD Hudeček řekl: „Vyjednávací tým dosud nepřišel na jednání klubu TOP 09 a nezávislých s žádným konkrétním výsledkem ani nabídkou, o kterých bychom mohli jednat, nebo se k tomu vyjadřovat. Nebyla tam ani nabídka postů, ani nabídka kompetencí, ani nabídka dalšího směru, to znamená, k tomuto se zatím nedá nic říct.“

Hudečka ani klub prý neoslovila ani Adriana Krnáčová (ANO): „Já jsem zatím žádný takovýto kontakt neměl a nedostal. To znamená, to byly pouze novinové články, a evidentně i velmi dobře mířená kampaň, a když se na to zpětně dívám, na které nalétlo velmi trapně vedení naší, bývalé mé strany.“ Hudeček také dodal, že v současné době nehodlá vstoupit do žádné strany a zůstane nezávislým.

Hudeček prý valí na Brusel

Tomáš Hudeček post pražského primátora neobhájí a po letošních komunálních volbách zůstane „pouze“ zastupitelem. Zkušenosti s vedením města bude ale moci s nejvyšší pravděpodobností uplatnit na půdě Evropské unie. Spolu s jedenácti dalšími Čechy ho Svaz měst a obcí spolu s Asociací krajů nominovaly na členství v poradní unijní instituci Výboru regionů.

„Nominace byla výsledkem široké shody, a tedy se na ní pravděpodobně nebude nic měnit. Nicméně jistě to nové zastupitelstvo bude ještě diskutovat,“ uvedl pro LN Hudeček.

Do Bruselu byli v minulosti vysíláni v naprosté většině případů starostové, primátoři či hejtmani. Tomáš Hudeček post primátora zřejmě neobhájí, což by mu ale podle šéfa sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL) uškodit nemělo. Nominantem může být údajně i zastupitel.  

Jména českých kandidátů navíc schválila vláda ještě před volbami a v současné době už leží na stole generálního tajemníka Rady Evropské unie. I to podle Benešíka hraje Hudečkovi do karet. „Nevím, co by se muselo stát, aby se jednou odeslaná nominace stáhla. Podobný případ nepamatuji. V Unii bychom vypadali přinejmenším divně,“ komentoval pro LN Benešík.

Výbor regionů je poradním orgánem Evropské unie. Podílí se na tvorbě unijních předpisů – dodává k nim nezávazná stanoviska. Má tak pouze konzultativní úlohu. Členové se scházejí pětkrát či šestkrát ročně a členství v něm je kromě úhrady cestovních nákladů neplacené. „Je to spíše dobrá průprava pro pozici v Evropském parlamentu a dobrý zdroj informací,“ dodal k tomu Benešík.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová