Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zemanův záhadný muž v pozadí promluvil: O stupidních sankcích, děsivých věcech ve vládě, i národě dlabajícím levný gothaj

09.10.2014
Zemanův záhadný muž v pozadí promluvil: O stupidních sankcích, děsivých věcech ve vládě, i národě dlabajícím levný gothaj

Foto: repro

Popisek: Martin Nejedlý: Wikipedie o něm píše, že je český politik, od listopadu 2010 místopředseda Strany Práv Občanů ZEMANOVCI. Do roku 1990 se živil jako profesionální volejbalista. Od 90. let podniká po celé Evropě, dlouhodobě působil v Rusku. V říjnu 2002 založil akciovou společnost ENE INVESTMENT, ve které zastává post předsedy představenstva. V srpnu 2007 se dohodl s nadnárodní ropnou společnosti LUKOIL na založení společnosti LUKOIL Aviation Czech, ve které působí jako jednatel a která dodává letecké palivo. V roce 2014 je Martin Nejedlý externím poradcem prezidenta, disponuje třemi místnostmi na Pražském Hradě v blízkosti prezidenta ČR. Nicméně, není známo kde a co vystudoval, v jakých oborech podnikal, v jaké pozici ani u jaké jaké firmy působil na své misi v Rusku.

Místopředseda Strany práv občanů, poradce prezidenta Zemana pro energetiku a jednatel společnosti Lukoil Aviation Czech pro dovoz leteckého benzinu Martin Nejedlý poskytl Deniku.cz rozhovor, v němž rezolutně odmítl kritiku snášející se na hlavu prezidenta Zemana za jeho projev na rhodoské konferenci Dialog civilizací a vyjádřil naději, že bude za čtyři roky obhajovat prezidentský úřad. Došlo i na stravovací návyky české hlavy státu.

Vystoupení prezidenta Miloše Zemana na ostrově Rhodos na konferenci Dialog civilizací vzbudilo v Česku velký ohlas, neboť se v něm vyjádřil pro zrušení protiruských sankcí. Za to se na jeho hlavu snesla od mnohých vlna kritiky. Nejedlý uvádí, že ohlas účastníků konference na slova českého prezidenta byl různorodý, ale že většina byla se Zemanem ve shodě.

„Dlouholetý ministr zahraničí Rakouska a předseda SPÖ Alfred Gusenbauer sankce nazval stupidními. Mimochodem nejen kazašský vůdce Nursultan Nazarbajev, ale i tento významný středoevropský politik je držitelem ceny Světového veřejného fóra, kterou nyní převzal také Miloš Zeman. Chci jen říct, že ať jsou jeho názory jakékoliv, vždy hájí zájmy České republiky,“ zdůraznil Nejedlý. K ohlasu v Česku poradce prezidenta uvádí, že je od prezidentských voleb zvyklý, že se Češi rozdělili na dvě poloviny, přičemž voliči Miloše Zemana tvořili tu větší. A u té je Nejedlý přesvědčený, že byla s proslovem prezidenta spokojena.

SPO zbraně neskládá, má skvělého kandidáta Františka Čubu

Následně se rozhovor stočil na bývalou prezidentovu stranu  - Stranu práv občanů – jejímž místopředsedou je právě Nejedlý. Ten je přesvědčený, že strana má rozhodně místo na politické scéně. Po roce 2010, kdy jim zastoupení ve sněmovně uteklo o šest desetin procenta, prý bylo stranu velmi těžké znovu rozpohybovat, aby se neřeklo, že to byl jen účelový projekt přátel Miloše Zemana, který neuspěl a skončil. Nyní má údajně SPO přes dva tisíce členů a v jejím čele stojí Jan Veleba, kterého podle mínění Nejedlého většina lidí zná a váží si ho jako bývalého předsedy Agrární komory. Do Senátu navíc posílají několik významných osobností a třeba František Čuba je podle Nejedlého skvělým kandidátem.

Se současnou vládní koalicí spokojený není. „V koalici se musí dělat příliš mnoho kompromisů, složitě se hledá společný názor. Daleko čistší je, když vítězná strana vládne sama po celé volební období. Nemuseli bychom být svědky toho, co nyní prožíváme a z čeho jsem zděšen,“ vyjadřoval svůj názor Nejedlý s tím, že se mu vůbec nelíbí tahanice mezi ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem. Kdyby tu prý existovala jednobarevná vláda, premiér by si vše se svými kolegy vyřešil sám a občané by nemuseli být svědky takové tahanice.

Češi rozumí spíš gothaji, než foie gras

Nejedlý v rozhovoru také vyjádřil naději, že bude Miloš Zeman obhajovat post prezidenta ČR. Na návštěvě Zlínského kraje, kam zavítal společně s hlavou státu, údajně mluvil se spoustou lidí, jejichž ohlasy na Miloše Zemana byly pozitivní. I proto si přeje, aby prezident znovu obhajoval svůj post.

Na večeři s představiteli výše zmíněného kraje se podával gothajský salám. Redaktorka deniku.cz, která vedla rozhovor, naznačila, že na první pohled to vypadá hloupě, ale možná je v tom jádro pudla a část kouzla Miloše Zemana. „Patřím ke generaci, která vyrůstala na gothaji. Mnoho dietologů a lékařů by asi bylo proti tomuto stravovacímu návyku. Jsem ale rád, že ta větší polovina lidí, která volila Miloše Zemana, má gothaj na jídelníčku i dnes. Těžko si dovedu představit, že rozumí jinému výraznému představiteli české politické scény, který rád hovoří o výborných francouzských restauracích a foie gras,“ reagoval Nejedlý.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace