Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nagyová promluvila, poprvé od svého zatčení. Co řekla a kolik jí za rozhovor museli zaplatit? A co z toho, co prozradila, je pravda?

06.10.2014
Nagyová promluvila, poprvé od svého zatčení. Co řekla a kolik jí za rozhovor museli zaplatit? A co z toho, co prozradila, je pravda?

Foto: repro

Popisek: Obálka magazínu Téma

Na druhou otázku musíme odpovědět rovnou, že na rozdíl od předchozích sporadických interview zde zřejmě nelže. Ale také si nepředstavujte, že hlavní materiál, prodávající první číslo nového magazínu Téma, něco objasní. Právě naopak, Nagyová se obloukem vyhnula všemu, co by mohlo být skutečně zajímavé: Někdejší šéfka kabinetu premiéra Nečase a hlavní aktér kauzy Nagygate Jana Nečasová (dříve Nagyová) hodila minulý profesní život za hlavu a s lidmi s branže se už údajně nepotkává. Na soužití s Petrem Nečasem si musela zvykat a někdy je to pro ni psychicky náročné. V rozhovoru mimo jiné popsala i své zážitky z vazební věznice, kde strávila pět týdnů, na rozdíl od dřívějších hrůzných storek je ale značně zjemnila...

Nový magazín Téma vydává Mafra a jeho duchovním otcem je vysoký manažer František Nachtigall, který dlouho pracoval jako zástupce šéfredaktora v Blesku, spolu se Zdeňkem Šustrem, jehož instaloval na místo šéfredaktora nového časopisu. Nutno dodat, že tah s rozhovorem s Nagyovou, který týden předtím promovali všude, kde se dalo, byl marketingově velmi vydařený, těžko najít v Česku druhou takovou osobu, u níž by byla jistota, že lidi zaujme, než je Jana Nagyová.

Jiná věc je samotný rozhovor. Zde je nutno říci, že senzace se nekoná, Nagyová toho moc neřekla. Jediné, co bylo překvapivé, byl fakt, že její tři pražské byty má prý na hypotéku, v jednom bydlí s Nečasem, respektive bydlela, jak se přesně vyjádřila, a ve dvou bydlí její dcery. Z čehož plyne, že současná finanční situace manželů Nečasových bude ještě napjatější, než jsme si původně mysleli. Díky použitému minulému času u luxusního bytu v Modřanech se naskýtá hypotéza, že jej Nečasovi pronajali a sami šli do levnějšího, aby rozdíl trochu pokryl rodinné výdaje, díky Nečasovým alimentům značně vysoké – to ale přesně jsou věci,  které Nagyová v rozhovoru pro Téma neodkrývá… „Toho času na sebe moc není. Jak se hrabeme z toho dna, tak se snažíme oba hodně pracovat,“ sdělila o Nečasovi a mezi řádky i o finanční situaci rodiny.  Máme proto zato, že za interview si Nagyová patrně nechala slušně zaplatit…

Čtěte také:

Trápí se, anebo dře kvůli „Janičce“? Petr Nečas zhubnul a vypadá smutně a strhaně, podívejte se

Manželé Nečasovi oslavili před dvěma týdny roční výročí svatby. „Delší dobu jsem nebyla zvyklá s někým takhle žít ve společné domácnosti. Byla jsem v podstatě takový ‚starý mládenec‘. Když žijete mezi čtyřicítkou a padesátkou řadu let sám, tak to pak změnit není úplně jednoduché,“ popisovala Nečasová „krušné“ začátky soužití s expremiérem Petrem Nečasem. „Musela jsem si zvykat i na to, že předtím byl náš vztah ze dvou třetin pracovní, byl prostě léta můj šéf,“ dodala.

Času na sebe prý stále moc nemají. „Jak se hrabeme z toho dna, tak se snažíme hodně pracovat. A někdy je to psychicky náročné i z jiného důvodu. Když jdu někam sama, tak mě lidé na ulici nepoznávají. Když jdu s Petrem, tak mě poznají bezpečně. A ne vždy má člověk náladu být v centru pozornosti,“ postěžovala si Nečasová.

Vězení si nepřipouštím 

Vězení, které jí hrozí za zneužití vojenské zpravodajské služby pro sledování někdejší manželky Petra Nečase, domlouvání trafik pro poslance ODS a vynášení tajných informací lobbistovi Ivo Rittigovi, si nepřipouští. Zbláznila by se z toho. Není prý schopná se podívat ani na film s kriminální tematikou.

Zavzpomínala si i na zážitky z vazební věznice v Ostravě, ve které strávila pět týdnů. Chovali se tam k ní slušně, což bylo údajně dáno tím, že respektovala chod věznice a na nic si nehrála. Špatnou zkušenost měla pouze se sprchováním. Sprcha totiž byla limitovaná na tři minuty, a aby si člověk stihl smýt mýdlo, musel chvátat. Což Nečasová s dlouhými vlasy stíhala údajně jen tak tak.

Ničeho nelituji

Minulý profesní život podle svých slov hodila za hlavu. Dnes se živí prací v administrativě. A ačkoliv se musí ohánět, předchozí život jí nechybí.  „Nikdy jsem si nepřipadala, že žiji v nějaké vysoké společnosti, že jsem součástí smetánky. Nepotřebuji řidiče, auto si odřídím sama. Nepotřebuji podřízené … Na žádné recepce a mecheche jsem nechodila … Ničeho ale nelituji,“ zdůraznila.

Po provalení kauzy přezdívané Nagygate se od ní rovněž odvrátila spousta lidí – Nečasová uvádí až dvě třetiny. „Ale ani se nedivím. Myslím, že je to dané i šíleným průběhem té samotné kauzy. Já už jsem spojovaná skoro se vším. Ze mě je prostě člověk, který v téhle zemi může pomalu i za to, že sněží nebo padají kroupy,“ posteskla si Nečasová. 

Lži o mně a Nečasovi mi zničily vztah

Jak dalece lze věřit Janě Nagyové v tom, co ona sama řekne svém soukromí, dokládá tři roky starý rozhovor pro Týden. Tam bájila o svém vlivu na Petra Nečase i o tom, jak prý její rodinu zasáhly zvěsti o milostném poměru s ním. Dvě otázky (a odpovědi) stojí za to ocitovat i po letech… 

Jak mnoho vás a rodinu Petra Nečase zasáhla šeptanda o tom, že vaše vztahy jsou víc než jen pracovní?

Jak to zasáhlo jeho rodinu, o tom se pan premiér nebaví. Myslím, že to oba bereme tak, že to prostě bohužel patří ke koloritu politické scény: strčit do nás, šťouchnout, dál a dál oživovat fámy, které se nikdy nepotvrdily. A co se týče mého osobního života, řeknu otevřeně, že mi média „pomohla" k tomu, že mi skončil jeden vztah. Můj přítel prostě ten tlak neunesl. Bylo to v době největšího stresu během loňské volební kampaně a nebylo to pro mě jednoduché. 

Neuvažujete sama o aktivní politice?

Já se už dlouho zajímám o ohrožené děti, takže bych měla touhu věci měnit. Ale nikdy jsem si neuvědomovala, jak moc je politik vystaven médiím. Dá na oltář absolutně všechno, celý svůj osobní život i životy svých dětí a blízkých. A novinář asi ne vždy odhadne, v jakém rozpoložení se ten člověk, jeho partner, děti nebo rodiče nacházejí a co jeden jeho článek může napáchat. Na to, abych se nad vstupem do politiky zamýšlela, mám ještě dva roky čas. Pak uvidíme, jaká bude konstelace hvězd a jaká bude nabídka. 

Domina v kůži

Ale zpět do současnosti: Soud s Janou Nečasovou, známější spíš jako Nagyovou, se blíží. Jeho hlavní aktérka se teď proto prý snaží dostat do fyzické formy a vyčistit si hlavu. Chce zvládnout soudní líčení, u kterého se zřejmě bude podrobně probírat i její milenecký vztah s bývalým premiérem Petrem Nečasem. „Tak dvě třetiny lidí se ke mně neznají, to je pravda. Ale ani se nedivím. Myslím si, že je to dané i šíleným průběhem té samotné kauzy. Já už jsem spojována skoro se vším. Ze mě je prostě člověk, který v téhle zemi může pomalu i za to, že sněží," svěřila se Nagyová týdeníku Téma.  

Jana Nečasová dřív moc sdílná nebyla. Na policii několikrát odmítla vypovídat a před televizními kamerami se jí také moc mluvit nechtělo. Teď ale otočila a netají se ani tím, že si pořídila kožené šaty ve stylu dominy, což jen podporuje spekulace, že svému manželovi tvrdě vládne. „Nedávno jsem viděla fotky devadesátileté matky Sylvestera Stalloneho, která si ve svém věku klidně vzala kožené šaty a vysoké podpatky. Přestože byl v jiných ohledech na ní věk znát, její odvaha mně imponovala. Mně je padesát, tak mám spoustu času si života ještě užít!“ 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace