Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Prohra tisíciletí“ slavného zpěváka. Podívejte se, jak dnes vypadají tři osudové ženy Richarda Müllera a proč pořád žije jako na houpačce... Tajnosti slavných

22.09.2014
„Prohra tisíciletí“ slavného zpěváka. Podívejte se, jak dnes vypadají tři osudové ženy Richarda Müllera a proč pořád žije jako na houpačce... Tajnosti slavných

Foto: SonyMusic

Popisek: Obrovské úspěchy se střídají v životě Richarda Müllera s gigantickými průšvihy a a pády na samotné dno. Nyní má novou rodinu a snad je z nejhoršího venku. Těžkých depresí se ale už nikdy nezbaví

Velkolepé úspěchy střídají strmé pády, stavy euforie závislost na drogách a těžké deprese. Proč žije jako na houpačce a kdo jsou tři múzy, které ovlivnily život slovenského zpěváka Richarda Müllera?

I když jeho život nepatří právě k nejpoklidnějším, syn známého slovenského herce Vlado Müllera se s ním pere jako lev. Před časem představil svou zcela novou, neotřelou tvář – spojení svých písní a mimořádného hlasu s vokální skupinou Fragile. Oblíbené hity v netradičních aranžích zabraly, a tak se rozhodl v projektu pokračovat.

Raketový start

Syn slovenských herců Vlado a Elišky Müllerových se narodil 6. září 1961 ve slovenském Hlohovci a již během studia scenáristiky v Bratislavě začínal jako hudební novinář pro deníky, měsíčník Populár a později i pro Gramorevue. Svoji první písničku Rádio nazpíval se skupinou Burčiak Pavla Daňka, její úspěch ho však natolik povzbudil, že si založil s Martinem Karvašem vlastní kapelu Banket. Úžasně zabodoval i prvním albem Bioelektrovízia, které vyšlo v roce 1986 během jeho roční vojenské služby a zazněla na něm řada dodnes neohraných hitů včetně nesmrtelné písně Vašo Patejdla Po schodoch.

Velkolepý start kariéry se skupinou Banket

Velkolepý start kariéry se skupinou Banket

Po roce 1990 se Müler vydal na sólovou dráhu a chrlil jedno album za druhým. Během pobytu v New Yorku se v roce 2003 seznámil s americkými hudebníky, s nimiž nahrál své první autorské album Monogamný vzťah. Přímo raketový úspěch zaznamenalo v roce 2010 fanoušky toužebně očekávané album Už, které se během pouhých pěti týdnů stalo platinovým, a následující rok, v němž oslavil padesátiny, by se dal přímo nazvat rokem Richarda Müllera. Šestkrát po sobě vyprodal bratislavskou Novou scénu, vydal exkluzivní box nazvaný Všetko, v němž zrekapituloval na 25 CD svou hudební kariéru a obdržel diamantovou desku za více než milion prodaných hudebních nosičů.

Víno, ženy a zpěv

Tak by se dal charakterizovat Müllerův přístup k životu, i když v jeho případě brzy nastoupily mnohem tvrdší zábavy. Brzy se z něj stal výstřední samorost a vršil jeden průšvih na druhý. V 90. letech začal brát drogy, doposud se o tom ale jen šuškalo. Do houfu narkomanů se oficiálně zařadil sám, když v březnu roku 2000 přiznal v televizním rozhovoru blahodárný vliv dlouholetého užívání marihuany a kokainu a dokonce i experimenty s heroinem včetně nitrožilní aplikace. Za toto vystoupení byl později slovenskou policií obviněn z trestného činu šíření toxikomanie.

Poprvé se svékl na pódiu v roce 2005 na festivalu ve slovenské Domaši. Tenkrát se ještě všichni dohadovali, zda to byla nešťastná náhoda, úchylka nebo jen svérázná reklama. O rok později ve Zlíně už to bylo horší

Poprvé se svékl na pódiu v roce 2005 na festivalu ve slovenské Domaši. Tenkrát se ještě
všichni dohadovali, zda to byla nešťastná náhoda, úchylka nebo jen svérázná reklama.
O rok později ve Zlíně už bylo hůř

Rozporuplné reakce vyvolal i jeho koncert se skupinou IMT Smile ve Zlíně, při němž se dokonce vysvlékl v jednu chvíli donaha a dožadoval se pervitinu. Fanoušci mu nadšeně tleskali, současně si ale vykoledoval i veřejné úvahy na téma, zda není jeho vliv především na mládež přímo škodlivý. A pak se jednoho dne probudil, zjistil, že s ním nikdo nechce hrát, má čtvrt milionu dluhů a je úplně na dně. Sebral všechny síly, nechal si nahrát hudební podklady a sám objížděl dva roky všechny kouty Čech a Slovenska, aby splatil dluhy a vrátil se na výsluní.

Kokainová záchrana

Richard se dlouhodobě potýká s psychickými problémy, byla u něj diagnostikována maniodepresivní psychóza, k jejímuž propuknutí údajně přispělo právě užívání drog. Tvrdé drogy proměnily kdysi vysokého, mohutného chlapa v trosku. „Kokain ve mně vyvolával nenormální stavy úzkosti a sebevražedné stavy. Jednoho dne jsem si řekl, že se to už nedá vydržet, a rozhodl jsem se s tím skoncovat. Další dva dny jsem škrábal zeď a vážně jsem uvažoval, zda je lepší kabel nebo plyn,“ pozdil v roce 2006 v rozhovoru pro slovenský deník Nový čas. Mimořádně zlá zkušenost s touto tvrdou drogou mu ale zřejmě paradoxně pomohly. „Hrozné zážitky s kokainem mi v podstatě zachránily život. Kdybych reagoval na koks tak, jako mnozí lidé, kteří mu úplně podlehli, pravděpodobně bych dopadl špatně,“ dodal.

Prodělal řadu léčení u nejlepších odborníků, několikrát pokusil o sebevraždu, a tak lékaři museli sáhnout i k elektrošokům. Po několika letech náročné léčby je na tom o něco lépe, kvůli užívání antipsychotik však velmi přibral a je občas lze u něj pozorovat i některé vedlejší účinky léků, například neklid nebo třes rukou.

Osudový trojlístek

Müllerovu tvorbu výrazně ovlivnily ženy. „Je to logické ženy zůstávají naší věčnou inspirací,“ říká zpěvák. Jeho první osudovou ženou se stala Soňa, která se s ním však v roce 2001 rozvedla po patnáctiletém soužití. Jako důvod uvedla Richardův nevázaný život. „Jsem přesvědčený, že mě opustila kvůli mým chybám a nevěrám,“ přiznal tehdy. Vzpamatoval se a chtěl ji získat zpátky, jenže Soňa už nechtěla. Zřejmě jeho nápravě neuvěřila.

Po patnáctiletém soužití došla Soně Müllerové trpělivost a nechala se rozvést

Po patnáctiletém soužití došla Soně Müllerové trpělivost a nechala se rozvést... Takto vypadá dnes, vystoupila minulý týden v Show Jana Krause.

Svůj rozvod jednou zpěvák dokonce nazval prohrou tisíciletí. „Když jsme se rozešli, vznikla písnička Už asi nie si. Velmi dlouho jsem se snažil, abychom byli zase spolu, a tu písničku jsem napsal, když jsem ale nabyl dojmu, že už to nepůjde,“ prozradil. Z manželství s bývalou televizní hlasatelkou Soňou má dvě děti, dospělého Filipa, jenž je prý na sebe na rozdíl od otce velmi přísný, a půvabnou Emu, která se živí modelingem. A na oba je prý velmi pyšný.

Poznáváte ho? Takhle Richard vypadal, když jeho děti Ema a Filip byly malé

Poznáváte ho? Takhle Richard vypadal, když jeho děti Ema a Filip byly malé

Jeho druhou velkou láskou se stala nejvýraznější dáma české alternativní hudební scény, zpěvačka, vynikající houslistka a herečka Iva Bittová. Jejich vztah začal ještě v době, kdy byl ženatý se Soňou, a dokonce ji už tenkrát požádal z legrace o ruku a nabídl jí sňatek v Las Vegas. Zamilovaný byl jako teenager, temperamentní brunetka romského původu byla pro něj nedostižnou bohyní. Všude rozhlašoval, že je to láska, jakou doposud nepoznal, a chtěl si ji vzít. Už se zdálo, že by snad mohl po jejím boku najít pevný životní bod.

Pětiletý vztah i spolupráci s Ivou Bittovou ukončil Richard jedinou esemeskou. Dodnes ani ona netuší proč

Pětiletý vztah i spolupráci s Ivou Bittovou ukončil Richard jedinou esemeskou.
Dodnes ani ona netuší proč

Vystupovali spolu a zhruba pět let žili v Ivině skromné domácnosti v Lelekovivích u Brna. A pak se najednou něco stalo a ani Bittová dodnes neví, co to bylo. Zkrátka vztah ukončil jednou jedinou esemeskou. Proslýchalo se, že je za tím dvacetiletá studentka Lenka, s níž Müller dokonce vyrazil na dovolenou do Chorvatska.

Iva Bittová na nejnovějším snímku. Hudebnice žije v USA a domů se jen občas vrací...

Se třetí osudovou ženou se poprvé setkal před téměř třiceti lety, když ještě zpíval se skupinou Banket a ona pracovala jako začínající novinářka. Pak se náhodou setkali v New Yorku a zjistili, že i mají stále co říct. A o deset let mladší Češka Vanda Wolfová se zamilovala. S jeho dětmi vychází skvěle, s exmanželkou Soňou prý udržují vztahy ne nejvyšší diplomatické úrovni. V únoru 2012 pak dostal jejich vztah to pravé pouto, když Vanda porodila syna Markuse. Topmanažerka, která v minulosti žila v Moskvě, Číně, Indii a Paříži, se kvůli Müllerovi a jeho kariéře usadila natrvalo v Bratislavě. A zpěvák tvrdí, že díky ní teprve zjistil ž je vlastně rodinný typ. Má rád pocit, že není doma sám, a malý Markus mu velmi pomáhá překonávat deprese. „S diagnostikovanou klinickou depresí se nelze vyléčit, ale v poslední době je na tom Ríša opravdu dobře,“ prozradila Vanda nedávno v rozhovoru pro Blesk. „Nejlepší lék pro něj je syn, ten ho vždy dostane zpět do dobré nálady, když na něj přijdou nějaké chmury.“

Splněný sen

Richard jich měl cice vždycky plnou hlavu, ten největší sen i vsak plní právě nyní. Druhý díl další úspěšné etapy jeho profesionální dráhy, kterou právě v těchto dnech slavnostně pokřtil, obsahuje čtyřhodinovou nálož muziky, CD budou rovnou dvě – na prvním jsou nové studiové nahrávky, na druhém pak audio záznam bratislavského koncertu. A k tomu jako třešnička na dortu pro fajnšmekry ještě třetí „kousek“, dvouhodinové DVD se záznamem koncertu.

Kmotrem Müllerova nového trojalba se stal sám slovenský prezident Andrej Kiska. Nesměla přitom chybět ani zpěvákova parnerka Vanda

Kmotrem Müllerova nového trojalba se stal sám slovenský prezident Andrej Kiska (uprostřed).
Nesměla přitom chybět ani zpěvákova partnerka Vanda

„Splnil jsem si další sen. Chtěl jsem natočit trojCD a teď ho mám. Kromě dobrého obsahu má i jedinečnou formu, a navíc jako kmotra slovenského prezidenta. Co víc jsem si mohl přát?!“ jásal nadšeně Müller, který odstartuje českou část turné Hlasy 2 již 30. října v Brně. Kmotrem alba se totiž stal slovenský prezident Andrej Kiska. Zdá se, že se navzdory všem životním kotrmelcům Richard Müller konečně zase postavil na nohy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace