Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ještě jedna „pomsta" spáči Schwarzenbergovi za to, že srovnal Zemana s Háchou, pro knížete dost drsná

21.09.2014
Ještě jedna „pomsta spáči Schwarzenbergovi za to, že srovnal Zemana s Háchou, pro knížete dost drsná

Foto: Hans Štembera

Popisek: Karel Schwarzenberg

Nedávné vyjádření předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, který přirovnal prezidenta Miloše Zemana k jeho předchůdci Emilu Háchovi v době, kdy už nevěděl, co říká, zaujalo senátora Jaroslava Doubravu. Podle něj začíná pozdního Emila Háchu připomínat spíše Karel Schwarzenberg.

Senátor zrekapituloval, že Karel Schwarzenberg prohlašuje, že Miloš Zeman zapomíná podobně jako protektorátní prezident a blíží se do Háchova stavu z konce života, kdy už ani nevěděl, co dělá. „Pospávající Karel takto podivně reagoval na prezidentova slova, že na Ukrajině se nekoná ruská invaze a v pár větách vysvětlil, co to skutečně invaze je,“ připomíná na svém Facebooku Doubrava.

Senátor pak připomněl, že Zemanova slova popudila i další účastníky „mejdanu NATO kdesi ve Walesu“. Ty nadzvihla prezidentova věta: „Beru vážně prohlášení ministra zahraničí Lavrova, že tam žádní ruští vojáci nejsou." On sám přitom výrok považuje za neobyčejně zdařilý bonmot.

Zeman podle něj již několikrát upozornil na vměšování Ruska do konfliktu, takže jej rozhodně nelze podezírat z nekritické obhajoby Moskvy. Jeho slova ale nastavila zrcadlo západním politikům, kteří podobně jako Lavrov odmítají připustit, že na Ukrajině operují na straně Kyjeva též žoldácké jednotky a stovky západních „expertů“ (hlavně z USA).

„Zeman se vysmál profesionální žvanivé slepotě západních politiků tím, že postavil jejich slova na stejnou úroveň jako slova Lavrova,“ vykládá prezidentova slova senátor. A pak se pustil do jeho soupeře z prezidentské volby: „Karel známý jako sedící spící sněmovní Schwarzenberg přirovnáním prezidenta Zemana k Emilu Háchovi ukázal, jak skutečně spící je Schwarzenbergova inteligence.“

Senátor varuje bývalého ministra, že by nakonec na úrovni protektorátního prezidenta Háchy mohl skončit spíše on sám. Jako slušně vychovaný člověk mu to prý nepřeje, ale obává se, že k tomu předseda TOP 09 mílovými kroky spěje.

Co přesně napsal Jaroslav Doubrava na Facebook:

Spáč Karel Schwarzenberg už je jako Hácha v roce 1945: Neví, co mluví. Ale mne to nepřekvapuje

Přečetl jsem si novinku: Karel Schwarzenberg tvrdí, že Miloš Zeman zapomíná podobně jako protektorátní prezident Emil Hácha, kdy jeho mozek vypověděl službu a poslední roky už ani nevěděl, co dělá. Prý se do tohoto stavu blíží i Zeman. Prý se Zemanovo jednání vymyká chování rozumného člověka. Pospávající Karel takto podivně reagoval na prezidentova slova, že na Ukrajině se nekoná ruská invaze a v pár větách vysvětlil, co to skutečně invaze je. I politiky na mejdanu NATO kdesi ve Walesu to, co řekl Zeman, popudilo, zvláště, když prezident řekl: „Beru vážně prohlášení ministra zahraničí Lavrova, že tam žádní ruští vojáci nejsou.“ Byl to mimořádně zdařilý bonmot. Ačkoliv Zeman již několikrát upozornil na vměšování Ruska do konfliktu, v tomto upozornění na slova Lavrova nastavil Zeman západním politikům zrcadlo. Lavrov tvrdí, že na východoukrajinských bojištích občanské války nejsou ruské jednotky, západní politici zase nic nevědí o stovkách expertů ze západního bloku (většinou z USA) a nekomentují žoldácké jednotky na západní Ukrajině, které operují společně se západoukrajinskou prokyjevskou armádou.

Tak si tak říkám. Když není na Ukrajině už od chvil Majdanu silný západní vliv ozbrojenců a bezpečnostních expertů, jak může být na Ukrajině silný ruský vliv? Zatímco Zeman se vysmál profesionální žvanivé slepotě západních politiků, tím, že postavil jejich slova na stejnou úroveň jako slova Lavrova, Karel známý jako sedící spící sněmovní Schwarzenberg přirovnáním prezidenta Zemana k Emilu Háchovi ukázal, jak skutečně spící je Schwarzenbergova inteligence. Aby to nebyl Schwarzenberg, kdo by nakonec dopadl jako Hácha… Ale jako slušně vychovaný člověk mu to nepřeji, přestože se obávám, že k tomu mílovými kroky spěje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová