Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Radek John nastoupil zase jako novinář. Víme podrobnosti

18.09.2014
Radek John nastoupil zase jako novinář. Víme podrobnosti

Foto: Security magazín

Popisek: Radek John

„Boj s dinosaury“ dostává novou dimenzi. Někdejší lídr Věcí veřejných a ministr vnitra Radek John hlásí návrat k novinářským kořenům. Od září letošního roku působí jako šéfredaktor on-line verze Security magazínu – jednoho z nejstarších tištěných médií v České republice.

Radka Johna byla česká veřejnost dlouhou dobu zvyklá vídat na televizních obrazovkách jako reportéra publicistického pořadu Na vlastní oči, kde po boku Josefa Klímy, Janka Kroupy a Stanislava Motla pomohl odhalit několik závažných kauz, mimo jiné nechvalně proslulý Berdychův gang.

V roce 2009 vstoupil do politiky a po boku Víta Bárty vyhlásil boj „dinosaurům“. Toto heslo se ukázalo být jako trefa do černého a Johnovi vyneslo křeslo poslance Parlamentu ČR. Jako předseda strany Věci veřejné zastával v kabinetu premiéra Nečase post ministra vnitra a koordinoval boj s korupcí. V květnu 2011 podal demisi. Svoji politickou kariéru se poté snažil neúspěšně restartovat v letošních květnových volbách do Evropského parlamentu, leč neúspěšně.  

Na podzim téhož roku uzavírá kariérní kruh, když se opět navrací k práci novináře. „Vždycky jsem se zabýval tím, co nás ohrožuje ať už jako občany nebo jako lidské společenství. Proto jsem se věnoval problému drog, šíření nemoci AIDS, špatnému fungování policie při zajišťování bezpečnosti občanů a vyšetřování zločinů, i novým hrozbám, které přináší vývoj lidské společnosti. Security magazín považuji za ideální platformu pro to, abych v těchto aktivitách pokračoval,“ uvedl Radek John při svém uvedení do funkce šéfredaktora.

Tiskové prohlášení Security magazínu

Šéfredaktorem on-line verze Security magazínu, jednoho z nejstarších tištěných médií v České republice, se od září letošního roku stává Radek John.

Ten po svém čtyřletém politickém angažmá, v němž se zasazoval mimo jiné o „rozhýbání“ policie, aby konečně začala vyšetřovat korupční kauzy i v nejvyšších patrech politiky, prosadil jako ministr vnitra nezávislého policejního prezidenta, který nastartoval lepší fungování policie v této oblasti.

Nyní se Radek John vrací k novinářské práci na tématech, kterým se ve svém profesním životě věnoval jako novinář i jako politik.

„Vždycky jsem se zabýval tím, co nás ohrožuje ať už jako občany nebo jako lidské společenství. Proto jsem se věnoval problému drog, šíření nemoci AIDS, špatnému fungování policie při zajišťování bezpečnosti občanů a vyšetřování zločinů, i novým hrozbám, které přináší vývoj lidské společnosti. Security magazín považuji za ideální platformu pro to, abych v těchto aktivitách pokračoval,“ řekl Radek John při svém uvedení do funkce šéfredaktora.

Co je Security magazín

První český časopis o bezpečnosti, slavící letos dvacet let na trhu tištěných médií, současně s personálním posílením své redakce dnes představuje novou podobu on-line verze. Ta se zaměří na bezpečnost ve všech jejích aspektech, počínaje bezpečností občanů, komerční bezpečností, ochranou před riziky a nebezpečími, jež přináší současný svět. Čtenáři zde naleznou aktuální zprávy o vývoji světových konfliktů, hrozbách představovaných terorismem i epidemiemi smrtelných nemocí, o bezpečnostní situaci ve světě i v České republice. Pro odbornou veřejnost budou zveřejňovány trendy kriminality i ochrany před ní, informace o nové a připravované legislativě týkající se bezpečnosti i nových technologiích umožňujících kvalitnější ochranu osob i objektů soukromých, firemních i vlastněných státem. Tedy o všem, co zvyšuje bezpečnost před novými hrozbami.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
John,