Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všechny Babišovy barbíny: Za ANO kandiduje hodně žen, podmínkou ale je fyzická krása, i když se o tom nemluví...

15.09.2014
Všechny Babišovy barbíny: Za ANO kandiduje hodně žen, podmínkou ale je fyzická krása, i když se o tom nemluví...

Foto: FB

Popisek: Bezkonkurenčně první na žebříčku Babišových krásek je jeho životní partnerka

Komunální i senátní volby se kvapem blíží. Toho si je vědom i ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, o němž je známo, že lídry kandidátek vybírá osobně. Nebo spíš lídryně, protože na rozdíl od jiných politických subjektů často loví mezi ženami. A ty mají jedno společné, jsou to bezchybné krasavice. Je to záměr, anebo jen náhoda?

Zeptali jsme se vicepremiéra, jakou roli pro něj hraje ženská krása. Nakonec i jeho vlastní partnerka je půvabná blondýna „barbínovského“ typu… „Pan Babiš každopádně nerozlišuje spolupracovníky podle pohlaví, ale, jak sám říká, podle výkonu. Spousta žen přichází do hnutí ANO sama, protože vidí, že politika v hnutí ANO není jen záležitostí mužů,“ odpověděl serveru KrajskeListy.cz ministr financí ústy svého PR specialisty Jaromíra Hasoně.

Rodinný podnik

„Sexy“ sestavení kandidátek ANO však již zaujalo veřejnost i média, a nejen exkluzivním vzhledem řady jeho „protagonistek“. „Hnutí ANO i pro pražské komunální volby sestavilo kandidátky, které zčásti připomínají výsledky castingu na populární osobnosti. Při pohledu na kandidátní listiny se zdá, že hlavním kvalifikačním kritériem byla pro pražskou organizaci ANO rodinná pouta s již aktivními politiky,“ neodpustil si štiplavou poznámku například server iHned.cz, který si pro změnu všiml příbuzenství s politiky ANO.

Mezi půvabnými kandidátkami Babišova hnutí ANO nechybí ani přítelkyně bývalého novináře Martina Komárka

Mezi půvabnými kandidátkami Babišova hnutí ANO nechybí ani přítelkyně
bývalého redaktorka MF Dnes Martina Komárka

V městské části Suchdol kandiduje například známá herečka Veronika Žilková Stropnická, která je také manželkou současného ministra obrany za hnutí ANO Martina Stropnického. Herečka se nachází až na osmém místě kandidátní listiny, ale do zastupitelstva městské části jí teoreticky mohou pomoci preferenční hlasy. V Praze 5 pro změnu kandiduje Petra Senci, snoubenka poslance za hnutí ANO Martina Komárka, známého bývalého autora komentářů deníku MF Dnes.

Rodinné vztahy se ale projevily i mimo Prahu, konkrétně ve středočeských Benátkách nad Jizerou. Jako třetí je na zdejší kandidátní listině uveden Jiří Haspeklo z Babišova Agrofertu a o patnáct příček níž najdeme i jeho dceru, studentku Lucii Haspeklovou. A my bychom dodali, že všechny ty dámy jsou minimálně hezké, spíš by se dalo říci krásné. Andrej Babiš v tom ale rozhodně nespatřuje nic špatného. „Rodinné vazby v hnutí nám nevadí, nevidíme za nimi a priori něco nekalého. Paní Žilková podle nás není „nevhodný kandidát“ jenom proto, že má manžela v hnutí ANO. O politice se často diskutuje právě v rodinách, a tak není divu, že se na politickou dráhu vydají synové, manželky, manželé. Stačí si připomenout příklady jako Clintonovi, Bushovi, Kennedyové…“ říká Hasoň.

Kadidátní listinu v Benátkách nad Jizerou zdobí kromě Jiřího Haspelka z Agrofertu i jeho půvabná dcera

Kandidátní listinu v Benátkách nad Jizerou zdobí kromě Jiřího Haspekla
z Agrofertu i jeho půvabná dcera - je to jen náhoda, že vypadá jako modelka?

Na magistrát místo Hudečka

Právě o tento post se v komunálních volbách uchází náměstkyně ministra vnitra Adriana Krnáčová. Do čela kandidátky hnutí ANO se dostala až na několikátý pokus, nejprve musel po sporech odejít exprimátor Jan Kasl a po krátké epizodě i podnikatelka Martina Schopperová. Ani pak se nezdálo, že by o primátorský post nějak moc stála. „Praha je opředená různými zkazkami a příběhy, které nejsou moc příjemné. A já se necítím jako člověk, který by chtěl zachránit lidstvo,“ vysvětlila své váhání v rozhovoru pro server Aktuálně.cz.

Kandidátka na pražskou primátorku je přesvědčena, že hravě zvládne práci na magistrátu i na ministerstvu

Kandidátka na pražskou primátorku je přesvědčena, že hravě zvládne
práci na magistrátu i na ministerstvu

Nakonec ale  přece jen vyslyšela přání šéfa hnutí Andreje Babiše. „S ničím jiným než s vítězstvím se nespokojí. Je to hrozný tlak. Ale znáte Babiše, second best pro něj není dost dobré,“ říká Krnáčová, která prý určitě dokáže zvládnout současně magistrát i práci na ministerstvu.

Nejde o kariéru, ale o vesnici

Herečka Veronika Žilková tvrdí, že nemá politické ambice, ale jde jí hlavně o její vesnici. Tak totiž nazývá pražský Suchdol, který si na rozdíl od jiných čtvrtí naší metropole skutečně zachoval dodnes spíš venkovský ráz. Místní kandidátku ANO sestavila sama a až na osmé místo z 15 se prý napsala schválně. „Nemám potřebu sedět na úřadě. Realizaci programu nechám na jiných," řekla serveru iHned.cz.

Manželka ministra obrany prý dál jezdí tramvají a dělá všem kolem sebe pomyšlení. V každodenním zápřahu jí už ale často nezbývá síla, aby se ještě usmívala

Manželka ministra obrany prý dál jezdí tramvají a dělá všem kolem sebe pomyšlení.
V každodenním zápřahu jí už ale často nezbývá síla, aby se ještě usmívala

Manželce ministra obrany Martina Stropnického jde prý především o posílení sousedských vztahů, uspořádání referenda o prodloužení tramvajové trati do Suchdola a zabránění odstřelu Sedleckých skal kvůli budování silničního okruhu. „Mám občanské a mateřské ambice, to je můj volební program,“ tvrdí a dodává, že je nejspíš po své prababičce. „Prý byla malá a měla kulatou hlavu jako já. A byla nepříjemná jako já. Lidi to aspoň říkají, že jsem nepříjemná," prohlásila pro ona.idnes.cz. „Udělám pro lidi hodně, ale ještě mít k tomu dobrou náladu občas prostě nejde.

Profesionální potvora

Jak se stát potvorou, tak se dokonce jmenuje úspěšný kurz, který provozuje kandidátka do Senátu za hnutí ANO, sexuoložka a psycholožka Laura Janáčková. „Moji knihu jsem napsala z pohledu partnerských vztahů a o ‚potvorách‘ v dobrém slova smyslu. V politice bych spíš využila svoji starší knihu ‚Komunikace pro každý den‘,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v němž se mimo jiné rozhovořila o lechtivém tématu politici a sex. „Myslím, že většina politiků je sexuálně výkonných. Někteří možná jen v tomto směru,“ naznačila dvojznačně. Historie podle ní potvrzuje vyšší sexuální aktivitu mocných mužů i žen, a naopak byly popsány totalitní a diktátorské sklony těch sexuálně neschopných.

Sexuoložka Laura Janáčková své profesi rozhodně ostudu nedělá - je opravdu sexy

Krásná sexuoložka své profesi rozhodně ostudu nedělá - je opravdu sexy

Příčina oblíbenosti jejího politického „šéfa“ Andreje Babiše je podle ní prostý fakt, že nekecá a pracuje a říká věci tak, jak myslí. Navíc je prý velmi charismatický. Tuto vlastnost, která je Babišovi přisuzována velmi často, ovšem televizní obrazovka až k divákům přenést nedokáže. Pokud ji ovšem opravdu má.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Babiš,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace