Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

120 tisíc měsíčně pro Hudečkova kámoše na magistrátu. To ale není všechno, máme fakturu, která dokazuje, jak „kamarád takyrád“ hospodaří…

05.09.2014
120 tisíc měsíčně pro Hudečkova kámoše na magistrátu.  To ale není všechno, máme fakturu, která dokazuje, jak „kamarád takyrád“ hospodaří…

Foto: Hans Štembera

Popisek: Primátor Hudeček

Pražský primátor Tomáš Hudeček by měl vysvětlit situaci v Útvaru rozvoje hl. m. Prahy (URM), do jehož čela dosadil sobě blízkého Tomáše Ctibora a prosadil mu i razantní zvýšení platu, který převyšuje i plat ministra. Měl by Pražanům také vysvětlit, jak se v URM hospodaří a proč při nejvyšším počtu zaměstnanců v historii je třeba zadávat práce externistům, mezi nimiž nechybí ani bývalý primátor Jan Kasl.

Před blížícími se komunálními volbami se pražský primátor Tomáš Hudeček chlubí z plakátů takřka na každém sloupu, co všechno pro obyvatele hlavního města z pozice prvního muže udělal. Rozhodně už ale politik TOP 09 nedává na odiv, jak do vysokých funkcí dosazuje lidi sobě blízké, jaké horentní platy jim dokáže prosadit, proč mu nevadí jejich konflikt zájmů, nebo to, že se externě zadávají práce subdodavatelům, i když je na ně celý útvar inženýrů.

ParlamentníListy.cz získaly informace i doklady o tom, jak to chodí v Útvaru rozvoje hlavního města Prahy, do jehož čela primátor Tomáš Hudeček dosadil Tomáše Ctibora. Primátor mu měl prosadit plat 120 tisíc korun, tedy vyšší než má kupříkladu ministr, a to přesto, že ředitel Tomáš Ctibor nemá dokončené vzdělání v oboru ani inženýrskou autorizaci a dokonce dále podniká v oboru velmi blízkému jeho činnosti na magistrátu ve firmách C.T. Development, s. r. o.

Štědré odměny pro exprimátora Kasla i poslance Gabala

Útvar řízený Hudečkovým mužem Tomášem Ctiborem má více zaměstnanců než kdykoli v minulosti, přesto práci, na kterou má celý útvar inženýrů, externě zadává subdodavatelům. Při té příležitosti je dobré se začíst do přehledu mimořádných odměn přiznaných lidem vedených na dohodu o pracovní činnosti. Mezi takto odměněnými nechybí dle přehledu ani exprimátor Jan Kasl, který také kandiduje v komunálních volbách, s částkou ve výši 70 tisíc korun, Ivan Gabal či architekt Petr Štěpánek (nejedná se o lídra TROJKOALICE - pozn. red.) shodně se 60 tisíci korunami.

Na odměnách tedy URM rozhodně nešetří, ačkoli výsledky vidět nejsou. Pořád se ještě čeká na nový územní plán, který měl připravovat mimo jiné i architekt Roman Koucký, jenž zde pracoval už i za tolik kritizovaného bývalého primátora Pavla Béma. Primátorem Hudečkem dosazený ředitel Tomáš Ctibor na sobě a svém okolí nešetří ani jinak. Jak ukazuje faktura, mohou si dopřát na čajových dýcháncích ty nejluxusnější čaje na světě, za něž bez uzardění vyplatí z prostředků hlavního města přes 16 tisíc korun.

Pražský primátor Hudeček má co vysvětlovat

Tomáš Ctibor si od Útvaru rozvoje hl. m. Prahy nechal rovněž proplatit odměnu za moderování ve výši 4 tisíce korun, jak dokládá faktura. Možná více než plakátky rozmístěné po celé Praze by obyvatele Prahy zajímalo, co vede primátora Tomáše Hudečka z TOP 09 k tomu, aby si do vysokých funkcí dosazoval lidi sobě blízké bez potřebné inženýrské autorizace, zato s horentním platem. A také to, proč je třeba vydávat téměř milion korun na externisty, když je na potřebné práce útvar plný inženýrů.

Možná na tom primátor Tomáš Hudeček neshledává nic špatného, když mu podle jeho dřívějších vyjádření nevadila kampaň pražského magistrátu, který se už od června na plakátech v ulicích chlubí pod heslem „Víte, že...“ úspěchy města. Podle Transparency International je to fakticky předvolební kampaň TOP 09, která metropoli vládne, hrazená z peněz hlavního města. Díky ní získává v Praze vládnoucí strana TOP 09 jasnou výhodu oproti ostatním kandidátkám.

Tomáš A. Nový

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace