Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na konferencích a přednáškách veletrhu FOR ARCH vystoupí ministři Jurečka, Prachař a Jourová, také zástupci měst

01.09.2014
Na konferencích a přednáškách veletrhu FOR ARCH vystoupí ministři Jurečka, Prachař a Jourová, také zástupci měst

Autor: ForARCH

Popisek: Snímek z loňského veletrhu

Hlavním tématem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH je rekonstrukce a revitalizace. Na tuto problematiku zaměřili organizátoři také doprovodný program, který nabídne příležitosti k setkání s předními odborníky ze všech oborů spojených se stavebnictvím a příbuznými obory. Pozvání přijali zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, dopravy i zemědělství, chybět nebudou ani zástupci měst a obcí či profesních organizací působících ve stavebnictví. Pro profesionály jsou připraveny specializované konference, semináře a přednášky.

Soubor stavebních veletrhů proběhne ve dnech 16. až 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA a jeho součástí budou kromě FOR ARCHu veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER.

Rozvoji stavebnictví pomáhá státní podpora

Masivní zájem o rekonstrukce a revitalizace domů a budov, který je patrný v poslední době, je jasným impulzem pro české stavebnictví negativně poznamenaného ekonomickou krizí. Ke zlepšení situace přispívají státní dotační programy i další aktivity státní správy, které pomáhají vytvářet prostor pro nové stavební zakázky i pracovní příležitosti. „Stavební výroba má vzrůstající trend, a pokud se podaří nastartovat veřejné investice, lze předpokládat návrat stavebnictví do standardních podmínek. Ministerstvo pro místní rozvoj může pomoci stavebnictví zejména zjednodušením získávání prostředků z evropských fondů a zjednodušením procesů podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Připravujeme nový zákon o veřejných zakázkách, který přinese nová pravidla pro veřejné zadávání. Kromě přípravy nového chystáme také novelizaci stávajícího zákona,“ představila plánované kroky pro podporu stavebních firem Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj.

Veletrh FOR ARCH již tradičně připravuje doprovodný program, který osloví zejména profesionály napříč obory spojenými s projektováním, plánováním, výstavbou i rekonstrukcí staveb. „Jako velkou přednost našeho veletrhu vidím to, že zde návštěvníkům dává příležitost setkat se a diskutovat o jakékoliv problematice týkající se současného stavebnictví s nejlepšími odborníky v daných oborech,“ vysvětluje Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH.

Zástupci ministerstev pohovoří o možnostech podpory českého stavebnictví

Na veletrhu proběhne také další ročník největší Konference ředitelů projektových společností působících v ČR. Účastníci se mohou zapojit do diskuse o aktuální situaci v sektoru projektových prací, nových zakázek. Velmi přínosné však mohou být i informace o připravovaných legislativních změnách v pozemním a inženýrském stavitelství. O plánovaných investicích do rozvoje dálnic, silnic, železnic apod. zde přijde hovořit Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR, Kamil Rudolecký, náměstek ministra dopravy pro infrastrukturu a další hosté. Příspěvky o situaci v pozemním stavitelství a dopadu zákona o veřejných zakázkách přednesou Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj ČR, Jiří Koliba, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR a Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí ČR.

S moderním způsobem navrhování staveb seznámí zájemce především z řad architektů, projektantů, investorů či developerů staveb seminář BIM projektování. Tzv. informační model budovy BIM (Building Information Modeling) se zde představí na konkrétních příkladech z projekčních ateliérů.

Jakou roli hraje dnes městský architekt a jak může ovlivňovat podobu města a řešit urbanistické problémy? Těmto otázkám se bude věnovat seminář Role městského architekta při rozvoji města, který připravuje Svaz měst a obcí ČR. Příležitosti pro vzájemnou spolupráci českých a německých podnikatelů ve stavebnictví nabídne druhý ročník obchodních jednání Matchmaking FOR ARCH. Přímo na veletrhu tak vznikne ideální prostředí setkání a navázání kontaktů mezi stavebními firmami, které hledají nové subdodavatele pro své stavební projekty.

Více podrobností o vybraných bodech doprovodného programu veletrhu FOR ARCH:

16.9.2014  10:00 – 14:00 hod, konference ředitelů projektových společností 2014

16. 9. 2014, 10:00 – 13:30 hod., konference „Role městského architekta při rozvoji města“, Vstupní hala I, Konf. sál 1

16. 9. 2014, 10:00 – 17:30 hod., Matchmaking FOR ARCH, Vstupní hala II, Konf. sál 4

18.9.2014  10:00 – 13:00 hod., seminář „BIM projektování“, Vstupní hala I, Konf. sál 2

Zájemci o návštěvu veletrhu FOR ARCH mohou využít ZLEVNĚNÉ elektronické vstupenky, která je k dispozici ke stažení na webu veletrhu (najdete ji ZDE). Tady najdou také aktuální informace o doprovodném programu a další zajímavosti.

Záštitu nad veletrhem FOR ARCH převzalo: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů České republiky, hlavní město Praha a městská část Praha 18.

Odborná záštita: Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Asociace dodavatelů montovaných domů, Český svaz stavebních inženýrů a Sdružení podnikatelů a živnostníků České republiky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace