NEUVĚŘITELNÝ TELEFONÁT Muž si chtěl stěžovat na exekutora. Vzal telefon a zavolal na ministerstvo
02.09.2014
Autor: slovnikonline.com
Popisek: exekuce, ilustrační foto
Naší redakci se podařilo získat přepis rozhovoru tak, jak ho zaznamenal muž, který si na Ministerstvu spravedlnosti stěžoval na postup exekutorů. Zde jej nabízíme tak, jak jsme ho obdrželi.
„Vážení, zážitek roku - telefonát s ministerstvem spravedlnosti. Na druhé straně Mgr. Kamila Novotná z odboru státního dohledu Ministerstva spravedlnosti,“ uvedl naší redakci zdroj. „Volal jsem jí ohledně její odpovědi na mou stížnost, která byla psána jako obhajoba exekutora. Můj dotaz: Nechci strpět vykonavatele v botách na svém koberci,“ dodal.
NEŽ ZAČNETE:
Její odpověď: Nemá povinnost se zout.
Já: Má špinavé boty, já čistý koberec, existuje zákonná úprava, která mu umožňuje nerespektovat mou žádost o vyzutí, když už není úprava mu to zakazující?
Ona: Viděla jsem videozáznam, neměl boty od bláta, měli jste mu sehnat návleky.
Následoval můj záchvat smíchu.
Já: Je zcela irelevantní, jestli měl boty od bláta, deště, nebo třeba jen zaprášené, ale šel po venku, kde kadí psi nebo blijou opilci, plivou lidi a čůrají psi.
Ona: K tomu nemám co říct, stěžujte si.
Já: Stěžoval jsem si k vám, odpovídáte mi tohle.
Další můj výbuch smíchu.
Já: Ještě dotaz: když přebírá exekutor pověření vykonávat činnost, musí dodržet určité podmínky jako vzdělání, či beztrestnost, je to pravda?
Ona: Ano
Já: Když tedy pověří vykonavatele k úkonu a přenáší na něj svou pravomoc, musí tato kritéria splňovat i tento?
Ona: Proč se ptáte na takovou věc?
Já: Chci vědět, jestli mi domů může exekutor poslat odsouzeného zloděje, úchyla,nebo vrahouna.
Ona: Jestli Vám vykonavatel něco ukradl, stěžujte si.
Já: Jen chci vědět, jestli musí vykonavatel splnit určitá kritéria, když vykonává přenesenou pravomoc státu.
Ona: Samozřejmě.
Já: Takže dokládá svou beztrestnost?
Ona: To nevím,nemůžu mít v hlavě všechny zákony.
Já: Takže vy si pamatujete, že se nemusí při návštěvě povinného zout, ale tak zcela zásadní věc, jako je to, zda může svou práci vykonávat i jako trestaný, to nevíte?
Ona: Opakuji, nemůžu znát všechny zákony
Já: Stěžoval jsem si na to, že mi zabavil fotky a videa dítěte, vy jste to označila za nezávadný postup, že si to můžu stáhnout u nich, udělal bych to, i když je to 250 kilometrů, ale nereagují na výzvy, když jim volám, mluví se mnou do té doby, než se představím, pak mi to položí. Jak mám tedy postupovat?
Ona: Nejsem Váš advokát, abych Vám radila (to už byla trochu protivná).
Já: Psala jste mi, že zákon neporušili, že si to můžu vyzvednout u nich, jak to mám tedy udělat, když nereagují na výzvy ani písemné,ani telefonické?
Ona: Stěžujte si, ale musíte to písemně doložit.
Já: Jak mám doložit písemně, že mi někdo položil telefon? A kam si mám stěžovat, když to právě dělám u vás a vy mi říkáte, že k mé stížnosti můžete uvést jen to, že si mám stěžovat???
Ona: Napište si stížnost.
„Tak v tomto duchu bylo asi deset dalších otázek. Je to Ministerstvo spravedlnosti, dokonce jeho kontrolní orgán. Měli by stížnosti posoudit nestranně, což u mne zcela jistě neproběhlo. Dále jsem se paní ptal, jak je to se vstupem vykonavatele, který ani nemá statut veřejného činitele, do bytu, když to zakazuje i Ústava. A víte, co mi řekla?“ uvedl náš zdroj. „Zákon upravující tento postup vykonavatele prolamuje ústavní zákon. Tuhle pičovinu řekla doslova,“ dodal…
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Zdeněk Svoboda