Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nagyová se cítí jako oběť zlého osudu, do které si každý kopne. Jste pokrytci, vzkazuje ODS. Máme text jejího dopisu

29.08.2014
Nagyová se cítí jako oběť zlého osudu, do které si každý kopne. Jste pokrytci, vzkazuje ODS. Máme text jejího dopisu

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jana Nagyová u soudu

Jana Nagyová-Nečasová se rozhodla napsat předsedovi ODS Petru Fialovi. Rozčílily ji totiž jeho útoky na její osobu v souvislosti s kauzami, které jsou proti ní vedené. Fiala podle ní kope do ženy, což je projevem slabošství.

Fiala v červnu Nečasovou vyzval, aby přerušila své členství ve straně. To Nečasovou, manželku bývalého předsedy ODS Petra Nečase, rozčílilo. Rozhodla se tedy Fialovi napsat. A v dopise jej rozhodně nešetřila.

„Posíláte mi tento vzkaz prostřednictvím médií, i když jste mi mohl sdělit svoje stanovisko buď přímo, nebo prostřednictvím mého manžela. Spojení na nás oba buď máte, nebo je dostupné v Hlavní kanceláři ODS. Proto reaguji obdobným způsobem,“ píše předsedovi své strany.

Nagyová byla v loňském roce vyloučena ze své domovské organizace v Praze. Proti tomu podala odvolání. V její prospěch se několikrát vyjádřil i její manžel, který naznačil, že v případě jejího vyloučení by zvažoval vlastní setrvání v ODS.

Laciná výmluva na mne a manžela

Nagyová se ohrazuje proti tomu, aby byla hromosvodem politických neúspěchů ODS. „Jak z nedávných výroků některých členů vedení ODS v médiích vyplývá, jeho (Fialova) nevýrazná politika má být - místo v první řadě hledání nedostatků u sebe - obhájena lacinou výmluvou na mne a mého manžela,“ napsala s tím, že takové chování považuje za zbabělé.

„Nejsem sama, kdo celou tuto kauzu, jíž musíme oba procházet, naopak považuje za zcela nepřiměřenou, vyfabulovanou a mimořádně osobně dehonestující,“ napsala ke kauze, ve které je vyšetřována za některé své kroky ve funkci šéfky sekretariátu předsedy vlády, kterou vykonávala právě pod svým současným manželem.

„Kopnout si do ženy, která řízením osudu leží na zemi, je sice možné, ale je to projevem slabošství,“ uzavřela Nečasová.

Otevřený dopis předsedovi Občanské demokratické strany

Vážený pane předsedo,

dne 30. července 2014 jsem v médiích zaznamenala Vaši výzvu, abych přerušila své členství v ODS. Posíláte mi tento vzkaz prostřednictvím médií, i když jste mi mohl sdělit svoje stanovisko buď přímo, nebo prostřednictvím mého manžela. Spojení na nás oba buď máte, nebo je dostupné v Hlavní kanceláři ODS. Proto reaguji obdobným způsobem.

Nemohu sérii článků, které v té době byly zveřejněny, vnímat jinak, než jako pokus o nátlak na Smírčí výbor ODS, který měl rozhodovat o žádosti posoudit moje vyloučení z ODS. Podle mého názoru totiž členství nebylo ukončeno v souladu se Stanovami. To je standardní postup, který loni na podzim doporučila i Výkonná rada ODS.

Pomíjím teď skutečnost, že jsem z ODS byla vyloučena, a nemohu tak podle Stanov přerušit členství, které nemám. Nechci ale být hromosvodem a "viníkem" politických neúspěchů ODS, ve které jsem strávila a pracovala sedmnáct let, přičemž už více než rok jsem soukromou osobou bez jakýchkoliv vnitrostranických ambicí. Jak z nedávných výroků některých členů vedení ODS v médiích vyplývá, jeho nevýrazná politika má být - místo v první řadě hledání nedostatků u sebe - obhájena lacinou výmluvou na mne a mého manžela. To považuji za zbabělé. Nejsem sama, kdo celou tuto kauzu, jíž musíme oba procházet, naopak považuje za zcela nepřiměřenou, vyfabulovanou a mimořádně osobně dehonestující.

Pokud ODS nectí presumpci neviny, ani v ní být nechci.

Kopnout si do ženy, která řízením osudu leží na zemi, je sice možné, ale je to projevem slabošství. Zvláště za situace nerovného zacházení se členy ODS. Jedni jsou kvůli obviněním a obžalobám v politicky motivovaných procesech z ODS pod absurdními záminkami vylučováni, jiní - v úplně stejném procesním postavení - mohou kandidovat na nejvyšší pozice.

Proto Vám oznamuji, že stahuji svoji žádost Smírčímu výboru, aby zrušil rozhodnutí Místního sněmu o ukončení mého členství v ODS.

Přeji Občanské demokratické straně úspěch, představovala významnou část mého života. Jen nevím, zda cesta k úspěchu může být lemována pokrytectvím, zbabělostí a slabošstvím.

Jana Nečasová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace