Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další bývalá hvězda Novy na dně. Moderátor Slávek Boura skončil dokonce před soudem. Víme, co to zavinilo. Čtěte!

15.08.2014
Další bývalá hvězda Novy na dně. Moderátor Slávek Boura skončil dokonce před soudem. Víme, co to zavinilo. Čtěte!

Foto: archiv

Popisek: Bývalý moderátor Slávek Boura se nejprve živil jako taxikář, nyní "povýšil" na řidiče limuzíny. Proč ale měl na voze jméno Václav?

S exmanželkou Markétou Mayerovou vytvořil kdysi Slávek Boura první slavný mladý moderátorský pár TV Nova, pak ho pár neúspěšných projektů dostalo až na samotné dno. Dokonce čelil i trestnímu stíhání. Co se stalo?

Světská sláva – polní tráva! Nejúspěšnější česká komerční televize oslavila letos dvacáté výročí a s přibývajícími lety existence za sebou nechává stále delší řadu bývalých hvězd, které se z vrcholu popularity propadly až na dno. Jednou z nich je i moderátor Slávek Boura. Kdysi zbožňovaný moderátor dokonce skončil před soudem.

Dvojka č. 1

Krátce po raketovém startu Novy v roce 1994 se objevil na obrazovce tehdy teprve jednadvacetiletý, zbrusu nový moderátor, rodák z ukrajinské Oděsy Slávek Boura. Sice pro tuto profesi neměl žádné odborné vzdělání, mohl se pochlubit pouze krátkými zkušenostmi z Rádia Kiss. Vytvořil pár s Markétu Mayerovou, byl vysoký a okatý, měl odvahu a smysl pro extravaganci, s chutí se předváděl a holky po něm šílely. Začalo to 15. ledna 1995 ve Snídani s Novou, o tři roky později přišla na obrazovku populární seznamka pro mladé Rande, populární pár se objevil i v řadě dalších pořadů.

Výstřední image a bláznivé nápady - to byla kdysi populární novácká moderátorská dvojice Mayerová-Boura

Výstřední image a bláznivé nápady - to byla kdysi populární
novácká dvojice Mayerová-Boura

Slávek okouzlil nejen mladinké divačky, i svou moderátorskou partnerku, o roky tři roky mladší Markétu Mayerovou, s níž se seznámil už v Rádiu Kiss. Před kamerou jim to klapalo, z přátel se časem stali milenci, v roce 1997 se vzali a o rok později, s koncem působení ve Snídani s Novou, se úspěšně vyrovnali i s první manželskou krizi. Mezitím Slávek vystudoval na Karlově univerzitě speciální pedagogiku, obor zabývající se zákonitostmi rozvoje, péče, výchovy a vzdělávání lidí s nějakým druhem postižení či znevýhodnění. Výsledkem usmiřování bylo v roce 2000 narození dcery Agáty. V roce 2001 se na obrazovce objevili v show Vabank, která se měla stát soutěží o velké peníze. To už ale hráli vabank, aniž to tušili, i Slávek s Markétou. Jenže o svou budoucnost. Jejich sláva před kamerou umírala v křečích. Konec popularity, odchod z Novy a nástup obrovských existenčních starostí nakonec neuneslo ani jejich manželství. Po létech finančních potíží a partnerských neshod se koncem roku 2008 rozvedli.

Dluhy z internetu

Po odchodu z Novy se Boura pustil s vervou do podnikání, jeho první projekt, internetový portál Peprnet.cz, však zkrachoval záhy po rozjezdu. Znamenalo to velký finanční průšvih – musel vrátit státní dotaci, čímž se dostal do mínusu 2,5 milionu korun. Vášnivý internetový fanoušek se ale nenechal odradit, v roce 2011 se ke svému milovanému médiu vrátil a pustil se do muzikálu Naháči, který chtěl rovněž prezentovat na síti. Nezájem diváků i finančních partnerů mu však vynesl jenom další obří dluhy.

Slávek s Markétou a malou Agátkou. Pro fotografa se sice tváří spokojeně, kupící se problémy však jejich manželství nakonec udolaly

Slávek s Markétou a malou Agátkou. Pro fotografa se sice tváří spokojeně,
kupící se problémy však jejich manželství nakonec udolaly

Před dvěma lety ruply zoufalému Bourovi nervy, když marně vymáhal peníze z náchodského podnikatele, s nímž dříve spolupracoval při provozování diskotékového klubu. Podle obžaloby ho nutil, aby s paralyzérem u hlavy podepsal směnku na 90 000 korun. Navíc Boura čelil nařčení, že se choval agresivně v baru podnikatelova společníka. „Nejsem žádný lupič. Nikoho jsem se zbraní neohrozil,“ řekl před rozhodnutím soudu, které ho šokovalo – dostal dva roky vězení s podmíněným odkladem na dobu jednoho roku.

Václav za volantem

V showbyznysu mu pšenka nekvetla a něčím se živit musel, a tak usedl Boura za volant pražského taxíku. Proč má ale na autě napsáno Václav? Tohle jméno má po českém otci, který studoval v ukrajinské Oděse Vysokou námoří školu. Tam se seznámil s krásnou Ukrajinkou Nelly, následovala svatba a narození syna. Pojmenovali ho po otci, ruským synonymem českého Václava je však Vjačeslav, z nějž se zrodil Slávek. Pilný „dročkař“ se v nedávné době konečně trochu vypracoval, z věčně nevyspalého taxikáře, brázdícího ulice metropole, povýšil na řidiče boháčů. „Vozím v limuzíně VIP klienty, převážně cizince. Anglicky se domluvím dobře a ta práce mě baví,“ prozradil Boura na hradě Houska, kde se před pár dny znovu sešel se svou exmanželkou Markétou.

Bez Slávka a Markéty si už Noc s hvězdami nikdo neumí ani představit. A vždy vymyslí nějakou tu pitominku

Bez Slávka a Markéty si už Noc s hvězdami nikdo neumí ani představit.
A vždy vymyslí nějakou tu pitominku

Oba exmanželé rychle pochopili, že partnerské neshody nepatří do práce, a tak když se najde nějaká ta moderátorská příležitost, zase hýří humorem bok po boku. Jen tak je totiž lidé opravdu dobře znají. Tentokrát provázeli hosty již 16. ročníku populárního letního benefičního koncertu Noc s hvězdami na nádvoří zrekonstruovaného středověkého hradu, v jehož podzemí se údajně skrývá vchod do samotného pekla. Boura však ale nepřestává romanticky pošilhávat spíš opačným směrem – po hvězdném nebi. Není divu, vždyť se také narodil v den zamilovaných na 1. května. „V hlavě mám několik námětů a projektů, dokonce i muzikál, tak čekám, kdy se z toho něco podaří,“ doufá v návrat na výsluní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace