Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Alkohol, prášky na srdce a studená voda na hlavu. Rychtář se prý pokusil o sebevraždu

15.08.2014
Alkohol, prášky na srdce a studená voda na hlavu. Rychtář se prý pokusil o sebevraždu

Autor: archiv

Popisek: Zpočátku se nemohli ani cítit, teď jsou nejlepší kámoši. Vdovec Josef Rychtář efektně trpí a Ivetin fanatický fanoušek Petr Veselý pro něj zřejmě vymýšlí zápletky. Hlavně si ale užívá ve zpěvaččině domě bezpracné pohodlíčko!

Nejznámější český vdovec Josef Rychtář se po čtvrtroce údajně rozhodl následovat svou ženu na onen svět. Tvrdí to fanatický fanoušek Petr Veselý. Žádné zavinění policie Rychtářovi neprokázala. Co se uvádí v oficiálním usnesení?

Ač dělal, co mohl, po více než třech měsících od sebevraždy jeho ženy už zájem veřejnosti o kontroverzního vdovce Josefa Rychtáře značně opadl. Dál bydlí v domě Ivety Bartošové v pražské Uhříněvsi, v němž ho zatím nechal Ladislav Štaidl velkoryse pobývat pouze za úklid a údržbu. Samotu mu zpříjemňují dva prapodivní kumpáni, kteří se na něj přilepili – zvukař Standa a zpěvaččin vášnivý fanoušek Petr Veselý, který zřejmě pod vidinou pohodlného bydla zázračně otočil. Zatímco v prvních hodinách po tragédii Rychtáře veřejně obviňoval z Ivetiny smrti a zahrnoval ho projevy nenávisti, zakrátko se proměnil v jeho nejlepšího kámoše.

Další dějství tragikomedie?

A byl to právě Petr Veselý, kdo prozradil bulvárním médiím další „dramatickou událost“ z Rychtářova života – zoufalý vdovec se prý zase pokusil o sebevraždu. Jako první pokus interpretoval Rychtářovo hysterické divadlo na kolejích, které vdovec předvedl jen pár hodin po Ivetině smrti u železniční trati v Uhříněvsi. Tentokrát prý vše začalo tím, že si s Veselým vyrazil na pivko do nedaleké restaurace. Po dvou půllitrech však Rychtář údajně prohlásil, že mu není dobře, a šlo se domů. „Doma si vzal prášky na srdce a na spaní a šel si lehnout do obýváku,“ odstartoval svou historku pro týdeník Sedmička Veselý.

Jediný snímek údajně předávkovaného Rychtáře zveřejnil deník Blesk

Jediný snímek údajně předávkovaného Rychtáře zveřejnil deník Blesk

Poté co Rychtář tvrdě spal několik hodin bez jediného pohybu, začalo to prý být Veselému divné, a tak se ho pokoušel probudit. Marně, nezabral ani křik a cloumání. „Tak jsem ho chytil, donesl do koupelny a pustil jsem mu na hlavu studenou sprchu, což naštěstí zabralo a začal se budit,“ líčil Veselý svůj zážitek se svým dočasným bytným. Následně se mu prý vdovec přiznal, že se předávkoval léky. Na dotazy médií však Rychtář incident popřel s tím, že Veselý je moc upovídaný.

Policie o Ivetě

Ve čtvrtek 31. července, tedy tři měsíce po zpěvaččině smrti, vydal hlavní policejní vyšetřovatel v trestní věci jejího úmrtí usnesení o odložení věci podle ustanovení § 159a odst. 1 trestního řádu. Po provedeném prověřování dospěl k závěru, že se na smrti Ivety Bartošové nepodílela další osoba a nebylo zjištěno, že by jí ke spáchání sebevraždy někdo pomohl či ji k tomu pohnul. Provedeným prověřováním bylo zjištěno, že v této věci nebyl spáchán ani žádný jiný trestný čin.

Jen pár minut po neštěstí. Policie prý během tříměsíčního vyšetřování opravdu nic nezanedbala

Jen pár minut po neštěstí. Policie prý během tříměsíčního vyšetřování opravdu nic nezanedbala

Dostupná svědectví, zjištění na místě činu i závěry znaleckých zkoumání jednoznačně prokázaly, že Iveta Bartošová v osudný den odešla sama bez doprovodu jiné osoby ze svého trvalého bydliště směrem k rybníku, a poté k železniční trati, kde si sama bez cizí pomoci lehla před jedoucí vlakovou soupravu. Samotné oznámení o neštěstí učinil strojvedoucí vlakové soupravy City Elefant, který projížděl od zastávky Praha Uhříněves směr Benešov. Vypověděl, že v blízkosti železničního přejezdu v Uhříněvsi uviděl lidskou postavu, nacházející se v kolejišti. Okamžitě použil rychlobrzdu a zvukový signál, kdy osoba však na zvukový signál zareagovala tak, že se položila napříč kolejištěm. Střetu již strojvedoucí nemohl zabránit a vlak do ležícího těla narazil.

Zpěvačka prý byla čistá

Po přijetí oznámení se na místo dostavila policie, záchranáři a následně koroner, který konstatoval smrt neznámé ženy. Kriminalisté na místě pojali podezření, že by se mohlo jednat o zpěvačku Ivetu Bartošovou, což následně potvrdila expertiza DNA. V rámci prověřování policie vyslechla desítky svědků, zajistila a prozkoumala i potřebné písemné materiály. Šetřením kriminalistů i soudních znalců nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by svědčily o spáchání trestného činu násilného charakteru.

V souladu s výsledky šetření jsou i závěry provedené soudní pitvy. Provedeným toxikologickým vyšetřením nebyla zjištěna v krvi zemřelé žádná přítomnost alkoholu ani jiných těkavých látek. Na výsledky policejního vyšetřování obratem zareagovala Ivetina rodina i muži, kteří označovali Rychtáře za viníka Ivetiny sebevraždy. „Co si budeme povídat, dalo se čekat, že to takto dopadne. Ale je otázka, co bude ohledně vyšetřování dál,“ řekl webu Super.cz zpěvaččin bratr Lumír. Zdeněk Macura je rozhořčen a dožaduje se přístupu ke spisu, aby se mohl přesvědčit, zda policisté něco nepřehlédli. A italský hrabě Domenico Martucci? Ten nadále trvá na svém, že je Rychtář vrah!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace