Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

17 000 korun za den! Za 7 let vydělala Zlata Adamovská v Ordinaci 10 mega

08.08.2014
17 000 korun za den! Za 7 let vydělala Zlata Adamovská v Ordinaci 10 mega

Autor: ČT

Popisek: Zlata Adamovská patří k nejlépe placeným českým seriálovým hercům. Stala se jí nejen díky svému talentu a schopnosti zahrát prakticky jakoukoli roli, ale také obrovské píli

Za každý natáčecí den inkasuje Zlata Adamovská 17 000 korun. Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 však není jediný její příjem – mimo jiné jí slušně vynáší i pronájem části luxusní vily v Praze.

Na výplatnici televize Nova patří herečka Zlata Adamovská k nejlépe placeným, za jediný natáčecí den populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jí přibude na konto 17 000 korun. Její doktorka Běla se stala ústřední postavou příběhu pediatrické ordinace, která záhy přibyla ke gynekologické klinice, a původně sezónní projekt se postupně rozrostl do obřích rozměrů. Vedle Petra Rychlého či Ladislava Ondřeje však patří Zlata Adamovská k tomu málu herců, kteří z původní seriálové sestavy zůstali součástí děje až dodnes.

Dětskou lékařku Bělu Páleníkovou-Valšíkovou hraje herečka v seriálu Ordinace v růžové zahradě již sedm let

Dětskou lékařku Bělu Páleníkovou-Valšíkovou hraje herečka v seriálu
Ordinace v růžové zahradě již sedm let

Podnikavý pár

Herečka žije ve vile v Praze 6, jejíž cena je odhadována na 25 milionů korun, a kromě pohodlného bydlení jí vynáší i pravidelný měsíční příspěvek na konto. Část domu totiž pronajímá. Vila však není jedinou nemovitostí, kterou manželé vlastní. Petr Štěpánek loni prodal dům po otci v historickém centru Prahy, poblíž Karlova mostu. Sice nikdy neprozradil, kolik za něj utržil, odborníci však odhadují jeho cenu zhruba na 50 milionů. Loučil se s ním s těžkým srdcem, potomky, kterým by ho odkázal, však nemá.

Část této parádní vily v Praze 6 Zlata Admovská pronajímá

Část této parádní vily v Praze 6 Zlata Adamovská pronajímá

O peníze se herec rozdělil se svou sestrou, režisérkou Kristinou Taberyovou, a co mu zbylo, nenechal ležet ladem. Obratem koupil byt v Lotyšské ulici, jen pár kroků od vily, v níž žije se Zlatou. Druhý byt pořídil v centru, nedaleko hotelu Intercontinental. Ten je společným majetkem obou manželů.

Miliony na kontě

Postava Běly Valšíkové je tak populární, že se navzdory všem dějovým kotrmelcům udržela na televizní obrazovce po celou dobu vysílání, tedy neuvěřitelných sedm let. Pohádkové příjmy Zlaty Adamovské však rozhodně nejsou zadarmo. Ne nadarmo jsou ateliéry v pražské Hostivaři v prostorách bývalé továrny – i tady se tvrdě maká jako ve fabrice.

V populárním seriálu Sanitka si zahrála Elišku, partnerku Jaromíra Hanzlíka

V populárním seriálu Sanitka si zahrála Elišku, partnerku Jaromíra Hanzlíka

V natáčecí den musí být v maskérně Zlata leckdy již v pět hodin ráno, aby byla včas ‚na place‘. Denní natáčecí plán zahrnuje celou řádku ‚obrazů‘, časový rozvrh klape podobně jako na přistávací dráze letiště. Všichni musí znát přesně scénář, jedou jako dobře promazané stroje. Každá promarněná minuta by totiž stála velké peníze. Navíc herečka hraje v divadle, působí v dabingu – mimo jiné je ‚dvorní‘ dabérkou slavné hollywoodské hvězdy Meryl Streep. Občas se objeví i na filmovém plátně. Domů se tudíž vracívá zpravidla až pozdě večer, unavená jako kotě, a volný víkend je pro ni mimořádnou vzácností.

I dabing je náročná dřina, ve studiu navíc bývá leckdy pořádná zima

I dabing je náročná dřina, ve studiu navíc bývá leckdy pořádná zima

Syndrom Dallasu

Seriál vážně ovlivnil i soukromý život Zlaty Adamovské, podobně jako kdysi například Barbaru Bel Geddes, představitelku Miss Ellie z úspěšného amerického projektu Dallas. Před kamerou prožila jedenáct let, navíc neměla rodinu, takže si na prázdné místo dosadila tu seriálovou – ‚syny‘ J.R. (Larry Hagman) a Bobbyho (Patrick Duffy), snachy Sue Ellen (Linda Gray) a Pamelu (Victoria Principal) a řadu dalších ‚příbuzných‘. V zákulisí žila jejich problémy, a když pak po letech natáčení skončilo, zůstala sama.

Hereckému kolegovi Petru Štěpánkovi řekla ANO 28. června 2013 v pražském hotelu InterContinental

Hereckému kolegovi Petru Štěpánkovi řekla ANO 28. června 2013
v pražském hotelu InterContinental

Hlubší vztahy se rodí i v hostivařských ateliérech, herci tu se svými kolegy a štábem stráví mnohem více času než s vlastními rodinami. Když se Zlata Adamovská vyrovnávala se rozpadem manželství s novinářem, scenáristou a bývalým ministrem vnitra Radkem Johnem, jedním z nejbližších byl pro ni její seriálový partner, o jedenáct let starší Petr Štěpánek. Není divu, že se z původně podané pomocné ruky elegantního gentlemana, který kdysi býval zbožňovaným představitelem pohádkových princů, postupně vyvinulo víc. Jejich vztah vyvrcholil loni v červnu utajenou svatbou v pražském hotelu InterContinental.

Pravdu měla kartářka

V době, kdy teprve randila s prvním manželem, jí předpověděla kartářka, že až její třetí manžel bude ten pravý. Tenkrát se tomu Zlata smála, dnes už to bere vážně. Tím prvním byl bývalý hudebník a manažer Vadim Petrov mladší, vztah však dlouho nevydržel, takže v pouhých 23 letech byla už rozvedenou paní. S druhým manželem Radkem Johnem žila 26 let a má s ním děti Barbaru a Petra. Manželství dostalo poslední ‚ránu z milosti‘, když vyšlo najevo, že má John již osmiletou nemanželskou dceru. Na Tři krále v roce 2010 John od rodiny odešel.

Takhle to Zlatě seklo v mládí

Takhle to Zlatě seklo v mládí. Přesto neměla při výběru partnera právě nejšťastnější ruku

I pro Štěpánka je manželství s Adamovskou již třetí. Jeho první ženou byla herečka Regina Rázlová, během natáčení Zlatovlásky v roce 1973 se však zamiloval do scenáristky a režisérky Vlasty Janečkové, která zemřela v únoru 2012. Osud tudíž manžele svedl v pravý čas – zrazená Zlata a opuštěný vdovec Petr si rozhodně měli co říct. „Při natáčení jsou pauzy, takže trávíte čas povídáním. Zjistili jsme, že máme hodně společného,“ přiznala Adamovská otevřeně médiím. O ruku ji kolega z Ordinace požádal v Keni na Safari, na Silvestra přesně o půlnoci. Poté při jednom z nedělních obědů požádal o svolení i její děti. Na svatební cestu vyrazili do Panamy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace