Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Víme, co Sobotka teprve zjistí: Dotované pivo i přímá volba lékařů. Zaorálek spěchá na majdan do Bystrice, Stropnický jde na vojnu...“ Hájkův web si dělá srandu z premiéra

31.07.2014
„Víme, co Sobotka teprve zjistí: Dotované pivo i přímá volba lékařů. Zaorálek spěchá na majdan do Bystrice, Stropnický jde na vojnu...“ Hájkův web si dělá srandu z premiéra

Autor: Stránky politika

Popisek: Bohuslav Sobotka

Kontrarevoluční magazín bývalého vicekancléře Petra Hájka se zaměřil na inspekční cesty premiéra Bohuslava Sobotky po jednotlivých resortech. Detaily z jeho „misí“ po jednotlivých ministerstvech jsme se mohli dozvědět již z jiných českých médií. Podle Protiproudu však nebyly zcela přesné. Co se skutečně odehrálo na ministerstvech, si můžeme tak přečíst údajně pouze na serveru Petra Hájka, pod titulkem ´Víme, co premiér Sobotka teprve zjistí: Dotované pivo i přímá volba lékařů. Zaorálek spěchá na majdan do Bystrice. Stropnický jde na vojnu. A Babiš kupuje televizi!´

Premiér začal svoji cestu na Ministerstvu spravedlnosti. Zde se prý poněkud překvapivě nesetkal s ministryní Válkovou, nýbrž s vrátným Františkem Nováčkem. „Ten Sobotku ujistil, že ministerstvo je řízeno plně kompetentními lidmi a že veškeré zvěsti o naprostém chaosu a totálním rozkladu jsou jen neopodstatněné pomluvy. Nějakého náměstka by mu ukázal rád, ale bohužel neví, kdo to tento týden je. Na dotaz premiéra, zda by ho tedy alespoň neprovedl po té hezké budově, vrátný odvětil, že ani to nemůže, neboť je plně zaměstnán rekodifikací trestního řádu, kterou mu na jaře svěřila sama paní ministryně, ta paní Marvanová,“ píše autor článku Michal Fraiman.

Chládek bude mít sochu, Němeček stoná

V podobném duchu se nesla Sobotkova inspekce i na Ministerstvu školství. Zde měl ministr školství Marcel Chládek premiérovi oznámit, že se mu podařilo vyřešit problém s čerpáním evropských fondů. „Ministerstvo školství totiž vypsalo novou výzvu `Propagace významných osobností českého školství`, ve které uspěl projekt Ministerstva školství `Socha Marcela Chládka`,“ poodkrývá Fraiman zákulisí.

Ministra zdravotnictví Němečka pak našel premiér ve stavu nemocných. „Podle zdrojů blízkých kabinetu ministra bývá Němeček poslední dobou značně zesláblý, apatický, bledý a stěžuje si na únavu a nechutenství. To vše se prý datuje od doby, co mu vicepremiér Babiš daroval k testování novou zubní pastu z produkce svého koncernu,“ píše se na Protiproudu.

Pravděpodobně odstupující ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová premiérovi přednesla svůj stěžejní počin – novelu novely, kterou se novelizuje novela zákona o veřejných zakázkách. „Novelizovaná novela by měla po novelizaci celý novelizovaný systém především novelizovat. Promiňte, stabilizovat. Není vhodné, aby se pravidla pro zadávání zakázek často novelizovala," citoval server údajná slova ministryně.

Podnětné návrhy Dienstbiera

Svými návrhy se prý blýskl i ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Dienstbier. „Například domácím mazlíčkům, žijícím v rodinách homosexuálních párů, bude přiznán statut dítěte. Ministr se rovněž zasadí o volební právo pro náhodně projíždějící turisty, přičemž k pilotnímu testování byl náhodně vybrán senátní volební obvod Kladno,“ nastiňuje Fraiman ministrovy nápady.

Pavel Bělobrádek se podle zdrojů Hájkova serveru na setkání s premiérem velmi těšil, neboť doufal, že mu Sobotka konečně vysvětlí, k čemu portfej vědy a výzkumu je a co by měl vlastně dělat. Premiér však prý jen pokrčil rameny, vypil s šéfem KDU-ČSL dvojku dotovaného vína, popřál mu pevné zdraví, rodinnou pohodu, klidnou sílu a návštěvu spěšně ukončil.

Stropnický vojákem, Babiš kupuje televizi

S premiérem se nesetkal ministr obrany Martin Stropnický, který si údajně dobrovolně plní dvouletou základní prezenční vojenskou službu v karlínských kasárnách. „Zde drhne zubním kartáčkem chodbu, dělá dobrovolně kliky a volá po chodbách `vrkú, vrkú`," upřesňuje server. 

„Vicepremiér a ministr financí Babiš pouze Sobotkovi nechal na vrátnici ministerstva obálku s následujícím vzkazem: `Němám na Těba čas. Kupujem tělevízu. Zavolaj inokedy. Bureš.` Zda jde o nákup televize s vypouklou obrazovkou (pro paní Moniku), nebo o nákup televize celoplošné (pro nás pro všechny) se zatím nedozvěděl ani Sobotka, ani náš zdroj," podotýká Fraiman.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace