Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hrůza konečně reaguje, vnímá své písně. Pouští mu je manželka Linda, kterou přebral sbormistrovi Kulínskému

25.07.2014
Hrůza konečně reaguje, vnímá své písně. Pouští mu je manželka Linda, kterou přebral sbormistrovi Kulínskému

Foto: archiv

Popisek: Po devíti dnech v umělém spánku se stav zraněného zpěváka Michala Hrůzy začíná zlepšovat

Po devíti dnech v umělém spánku začal vážně zraněný zpěvák Michal Hrůza konečně reagovat. Vnímá své písně, které mu pouští manželka Linda. Lékaři připravují jeho probouzení.

Po devíti dnech v umělém spánku se zdravotní stav těžce zraněného zpěváka Michala Hrůzy začíná zlepšovat. Reaguje prý na své písně, které mu pouští manželka Linda. Zda pohybem očních víček, rtů či jinak, není ale známo, zveřejňování takových podrobností si totiž jeho rodina nepřeje.

Osudem zkoušená

Několikrát denně dochází za bývalým frontmanem skupiny Ready Kirken jeho žena Linda Vágnerová, s níž začal Hrůza žít, ještě když byla manželkou bývalého sbormistra Bohumila Kulínského. Osudem zkoušená Linda se do Ostravy vypravila i s tříměsíční dcerkou okamžitě poté, co se o Michalově úrazu dověděla. Doma na oba rodiče čeká starší dcerka, sedmiletá Mariánka. Lindě velmi pomáhá rodinná kamarádka, populární zpěvačka Anna K. „Naše poslední návštěva u Michala na nemocničním pokoji všem dodala optimistickou náladu," svěřila se zpěvačka médiím.

Zpěvákova manželka Linda dorazila do ostravské nemocnice jen pár hodin po jeho zranění na Stodolní

Zpěvákova manželka Linda dorazila do ostravské nemocnice jen pár hodin po jeho zranění na Stodolní

Peklo na zemi si Lunda prožila s prvním manželem Bohumilem Kulínským, bývalým sbormistrem slavného dětského pěveckého sboru Bambini di Praga. Jejich vztah dostal obrovskou ránu před deseti lety, poté co na Kulínského podal trestní oznámení pro pohlavní zneužívání své mladší švagrové Jarmily manžel jeho bývalé ženy, klinický dětský psycholog Jiří Los. Přesto Linda nikdy nepřestala věřit v jeho nevinu a u soudu svědčila v jeho prospěch.

Láska jako trám

Linda Vágnerová se zamilovala do Kulínského v době, kdy byla členkou Bambini di Praga. Hrůzu potkala v létě 2005 v Beskydech a byla to prý láska na první pohled. Zaujal ji navzdory své vyhlášené neobratnosti v seznamování. „Když mě někdo zaujme, jsem trochu nesvůj a chovám se jako trouba. Někdy mě to i baví přehánět a chovám se jako Pierre Richard: všechno mi padá z ruky, zakopávám a říkám vtipy, kterým se nikdo nesměje,“ přiznal před časem Hrůza v rozhovoru pro časopis Vlasta. „Většina dívek si pak myslí, že jsem naprostý idiot, a vůbec je nezajímám. Některé – výrazná menšina – se tomu smějí, a tam je teoretická možnost, že bych si s dotyčnou mohl eventuálně třeba i rozumět.“ A to se mu právě přihodilo s Lindou, aniž by to některý z nich plánoval.

Linda a Michal se potkali v Beskydech a byla to prý láska na první pohled

Linda a Michal se potkali v Beskydech a byla to prý láska na první pohled

„Ano, žiju s muzikantem Michalem Hrůzou a čekám s ním dítě,“ přiznala manželka sbormistra Kulínského médiím v srpnu 2006. Rozhodnutí opustit manžela zdůvodnila touhou po dítěti, kterého se ve vztahu s ním nedočkala. Se svou láskou se netajil ani o pět let starší Hrůza. „Poté co se Linda rozvede se svým bývalým manželem, což by snad mělo být poměrně brzy, pochopitelně plánuji, že si ji vezmu. Vždyť už spolu žijeme téměř rok, nebýt kauzy Kulínský, tak by se nad tím nikdo ani nepozastavil,“ sdělil serveru iDnes. O všem věděl i Kulínský a krach již druhého manželství bral jako řízení osudu. Všichni se snažili rozvodové řízení co možná nejvíc urychlit, aby se vyhnuli zapsání sbormistra do rodného listu dcery Mariánky v rubrice ‚otec‘.

Šťastná rodinka na loňském filmovém festivalu v Karlových Varech

Šťastná rodinka na loňském filmovém festivalu v Karlových Varech

Oč uspěchanější byla Lindina svatba s Hrůzou, tím vzdálenější bylo jejich soužití Michalovu příjmení. Namísto hrůzy čekal Lindu s Hrůzou pohodový partnerský život, založený na lásce, vzájemné důvěře a obrovské toleranci. V jednom z rozhovorů dokonce zpěvák prozradil jejich domácí recept na spokojené manželství. „Brát toho druhého takového, jaký je, a nesnažit se ho měnit. Hlavně se ti dva musejí mít prostě rádi,“ prohlásil. Nyní jejich další štěstí závisí na kumštu ostravských lékařů, Michalově vůli žít a taky trochu na shodě okolností. Dvojnásobné matce nezbývá než trpělivě čekat a prosit osud o slitování.

Kauza chlípného sbormistra

Žaloba, podaná doktorem Losem, spustila lavinu dalších žalob. Postupně byl Kulínský obviněn z pohlavního zneužívání, ohrožování výchovy mládeže a trestného činu útisku, spáchaných v letech 1984 až 2004. Na počátku mělo být obětí devět, po skončení vyšetřování figurovalo v obžalovacím spisu 49 nezletilých sboristek, převážně bývalých, z nichž měl podle obžaloby 25 pohlavně zneužít. Hrozilo mu až 12 let odnětí svobody. Ve vazbě strávil Kulínský 219 dní, poté byl pod dohledem probačního úředníka a musel respektovat omezení kontaktů, které sám navrhl. Po propuštění z vazby se mu nedařilo sehnat další dirigentský post. Vystřídal několik zaměstnání, stále vzdálenějších hudbě, aby nakonec skončil za volantem pražského taxíku. Za dirigentský pultík se vrátil až koncem roku 2012.

Linda byla přesvědčena o Kulínského nevině. Podporovala ho a u soudu svědčila v jeho prospěch

Linda byla přesvědčena o Kulínského nevině. Podporovala ho a u soudu svědčila v jeho prospěch

Soudy si Kulínského případ přehazovaly dlouho jako horký brambor, jednání konečně zahájil Krajský soud v Hradci Králové až v říjnu 2007, jenže 21. února 2008 bylo hlavní líčení zase odročeno. Teprve o dva měsíce později soud uznal Bohumila Kulínského vinným z pohlavního zneužívání a z útisku, zároveň byl zproštěn obvinění z ohrožování mravní výchovy mládeže. Byl odsouzen k trestu odnětí svobody na tři roky s podmíněným odkladem na zkušební dobu pěti let. Zároveň mu byl uložen zákaz pedagogické činnosti s dětmi na dobu 10 let.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská