Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máte slovo: Míša Jílková řekla jedno jediné, ANO. Víme, koho si vzala a máme i fotky

05.07.2014
Máte slovo: Míša Jílková řekla jedno jediné, ANO. Víme, koho si vzala a máme i fotky

Foto: tat

Popisek: Mediální svatba roku: Michaela Jílková a Michal Voráček

„Kotelnice“ Michaela Jílková se vdala! Dáma, která svými angažmá v televizi, nejprve proslulým Kotlem na Nově a nyní pořadem Máte slovo na České televizi, dosáhla nebývalé popularity, v Česku ji lze tak bez nadsázky označit za celebritu. Dokonce podle jednoho z posledních výzkumů zná Jílkovou celých 98 procent lidí, což je srovnatelné s prezidenty Zemanem, Havlem i Klausem. Není ostatně divu, vždyť jeden pořad Kotel sledovalo třeba i více než tři miliony diváků, což dodnes zůstává v Česku rekordní číslo. A také není divu, že svatba Míši Jílkové byla ze všech těchto důvodů mimořádně utajená. My jsme pro vás přesto získali podrobnosti i fotografie.

Svatba proběhla, jak už bylo řečeno, utajeně, jen v kruhu rodiny a nejbližších přátel. Nádherné šaty nevěsty jsou dílem slavné návrhářky Alice Abraham, která byla zároveň jedním ze svědků. Svatební hostina byla tradiční a celkem skromná, hosté si pochutnali na české svíčkové, nechyběl samozřejmě svatební dort. Ze svatby prý největší radost měly děti – sedmnáctiletý  Jakub a desetiletá Maruška, kterou má Míša Jílková ze současného vztahu s partnerem, nyní tedy už manželem Michalem Voráčkem.

Slavný mediální pár

K veselce přistoupili oba svatebčané po více než dvanáctiletém vztahu. Míša Jílková totiž žije s Michalem Voráčkem, jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli médií, a právě on to byl, komu řekla své ano. Oba snoubenci si ale ponechali svá jména, takže změna názvu oblíbeného televizního poradu nehrozí, v tom můžeme televizní diváky uklidnit…

Nevěsta měla rozkošné šaty, podtrhující její až dívčí půvab, z dílny Alice Abraham.

 

Kdo je… Michaela Jílková

Vystudovala konzervatoř, ale nakonec se stala novinářkou. Pochází z umělecké rodiny, její otec spisovatel a bývalý herec Jan Jílek patřil mezi známé české scenáristy a dramatiky, její matka Eva Jílková byla také herečkou. Po studiích na hudebně-dramatickém oboru na pražské konzervatoři působila nejprve jako moderátorka v Československém rozhlase a v Československé televizi, později v České televizi. V roce 1998 vymyslela a začala moderovat pořad Kotel v televizi Nova, kde se každý týden „smažil" jeden politik. Do povědomí českých televizních diváků ze zapsala právě zejména svým osobitým stylem při moderování Kotle. Po roce a půl v MF DNES, kde připravovala rozhovory z Očí do očí, se vrátila do televize. Od ledna 2008 na ČT moderuje diskusní pořad Máte slovo. Zahrála si také v několika českých filmech, ještě v dětském věku účinkovala poprvé ve snímku Stav ztroskotání, dále např. v televizním seriálu Náhrdelník, nebo ve snímku Vážení přátelé, ano a Volná noha z roku 1989. Michaela Jílková je podruhé vdaná, má dvě děti. S bývalým manželem syna Jakuba a s nynějším již manželem  Michalem Voráčkem dceru Marii.

Kdo je… Michal Voráček

V roce 1982 vystudoval Michal Voráček Vysokou školu ekonomickou (VŠE) v Praze, obor ekonomika zahraničního obchodu. Poté pracoval například v Hospodářských novinách jako novinář a na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 1987 ukončil aspiranturu na VŠE a získal titul CSc (doktorát). V roce 1989 nejprve založil s Michaelem Ringierem podnikatelský týdeník Profit, který po roce přesáhl hranici 100 tisíc prodaných výtisků při zisku v desítkách miliónů korun. Poté působil jako zakladatel a partner mediální společnosti Ringier v České republice a Slovenské republice. Od roku 1991 byl jejím předsedou představenstva a generálním ředitelem. Po třech letech ovládal Ringier více než třetinu českého mediálního trhu. V roce 1993 uvedl na trh deník Blesk. Dále byl postupně předsedou představenstva či v dozorčích radách v mnoha českých a slovenských mediálních společnostech. Je považován za jednoho z mužů, kteří klíčovým způsobem ovlivnili současný mediální trh v České a Slovenské republice. Po odchodu z Ringier ČR řídil řadu projektů v oblasti tiskových a elektronických médií a multimédií a také mnoho firem v oblasti reklamy, audiotexu, distribuce i polygrafie. Byl členem statutárních orgánů mnoha mediálních společností v ČR a v zahraničí, např. TV Nova, TV Prima, PNS (distribuce tisku), Ostravské tiskárny, Český mobil (Oskar, Vodafone), Médea, a.s. (mediální agentura), Sparta Praha Fotbal, a.s. atd. Od počátku 90. let má vlastní podnikatelské aktivity zejména v oblasti nových mediálních projektů, nemovitostí a poradenství. Nyní je předsedou dozorčí rady E-Centrum, a.s. Působí a působil jako poradce v mediální oblasti, marketingu a public relations pro desítky významných českých a světových firem. Nyní je akcionářem velice čteného a vlivného serveru ParlamentniListy.cz, který se zabývá českou politikou ze všech úhlů a přináší unikátní rubriky, v nichž se může vyjadřovat více než 40 tisíc volených zastupitelů zcela bez zásahu redakce doslova ke všemu, k čemu chtějí. Na konci 90. let založil vlastní nadaci a věnuje se i charitativní činnosti. Mezi jeho koníčky patří pozoruhodná sbírka politických karikatur.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová