Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máte slovo: Míša Jílková řekla jedno jediné, ANO. Víme, koho si vzala a máme i fotky

05.07.2014
Máte slovo: Míša Jílková řekla jedno jediné, ANO. Víme, koho si vzala a máme i fotky

Autor: tat

Popisek: Mediální svatba roku: Michaela Jílková a Michal Voráček

„Kotelnice“ Michaela Jílková se vdala! Dáma, která svými angažmá v televizi, nejprve proslulým Kotlem na Nově a nyní pořadem Máte slovo na České televizi, dosáhla nebývalé popularity, v Česku ji lze tak bez nadsázky označit za celebritu. Dokonce podle jednoho z posledních výzkumů zná Jílkovou celých 98 procent lidí, což je srovnatelné s prezidenty Zemanem, Havlem i Klausem. Není ostatně divu, vždyť jeden pořad Kotel sledovalo třeba i více než tři miliony diváků, což dodnes zůstává v Česku rekordní číslo. A také není divu, že svatba Míši Jílkové byla ze všech těchto důvodů mimořádně utajená. My jsme pro vás přesto získali podrobnosti i fotografie.

Svatba proběhla, jak už bylo řečeno, utajeně, jen v kruhu rodiny a nejbližších přátel. Nádherné šaty nevěsty jsou dílem slavné návrhářky Alice Abraham, která byla zároveň jedním ze svědků. Svatební hostina byla tradiční a celkem skromná, hosté si pochutnali na české svíčkové, nechyběl samozřejmě svatební dort. Ze svatby prý největší radost měly děti – sedmnáctiletý  Jakub a desetiletá Maruška, kterou má Míša Jílková ze současného vztahu s partnerem, nyní tedy už manželem Michalem Voráčkem.

Slavný mediální pár

K veselce přistoupili oba svatebčané po více než dvanáctiletém vztahu. Míša Jílková totiž žije s Michalem Voráčkem, jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli médií, a právě on to byl, komu řekla své ano. Oba snoubenci si ale ponechali svá jména, takže změna názvu oblíbeného televizního poradu nehrozí, v tom můžeme televizní diváky uklidnit…

Nevěsta měla rozkošné šaty, podtrhující její až dívčí půvab, z dílny Alice Abraham.

 

Kdo je… Michaela Jílková

Vystudovala konzervatoř, ale nakonec se stala novinářkou. Pochází z umělecké rodiny, její otec spisovatel a bývalý herec Jan Jílek patřil mezi známé české scenáristy a dramatiky, její matka Eva Jílková byla také herečkou. Po studiích na hudebně-dramatickém oboru na pražské konzervatoři působila nejprve jako moderátorka v Československém rozhlase a v Československé televizi, později v České televizi. V roce 1998 vymyslela a začala moderovat pořad Kotel v televizi Nova, kde se každý týden „smažil" jeden politik. Do povědomí českých televizních diváků ze zapsala právě zejména svým osobitým stylem při moderování Kotle. Po roce a půl v MF DNES, kde připravovala rozhovory z Očí do očí, se vrátila do televize. Od ledna 2008 na ČT moderuje diskusní pořad Máte slovo. Zahrála si také v několika českých filmech, ještě v dětském věku účinkovala poprvé ve snímku Stav ztroskotání, dále např. v televizním seriálu Náhrdelník, nebo ve snímku Vážení přátelé, ano a Volná noha z roku 1989. Michaela Jílková je podruhé vdaná, má dvě děti. S bývalým manželem syna Jakuba a s nynějším již manželem  Michalem Voráčkem dceru Marii.

Kdo je… Michal Voráček

V roce 1982 vystudoval Michal Voráček Vysokou školu ekonomickou (VŠE) v Praze, obor ekonomika zahraničního obchodu. Poté pracoval například v Hospodářských novinách jako novinář a na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 1987 ukončil aspiranturu na VŠE a získal titul CSc (doktorát). V roce 1989 nejprve založil s Michaelem Ringierem podnikatelský týdeník Profit, který po roce přesáhl hranici 100 tisíc prodaných výtisků při zisku v desítkách miliónů korun. Poté působil jako zakladatel a partner mediální společnosti Ringier v České republice a Slovenské republice. Od roku 1991 byl jejím předsedou představenstva a generálním ředitelem. Po třech letech ovládal Ringier více než třetinu českého mediálního trhu. V roce 1993 uvedl na trh deník Blesk. Dále byl postupně předsedou představenstva či v dozorčích radách v mnoha českých a slovenských mediálních společnostech. Je považován za jednoho z mužů, kteří klíčovým způsobem ovlivnili současný mediální trh v České a Slovenské republice. Po odchodu z Ringier ČR řídil řadu projektů v oblasti tiskových a elektronických médií a multimédií a také mnoho firem v oblasti reklamy, audiotexu, distribuce i polygrafie. Byl členem statutárních orgánů mnoha mediálních společností v ČR a v zahraničí, např. TV Nova, TV Prima, PNS (distribuce tisku), Ostravské tiskárny, Český mobil (Oskar, Vodafone), Médea, a.s. (mediální agentura), Sparta Praha Fotbal, a.s. atd. Od počátku 90. let má vlastní podnikatelské aktivity zejména v oblasti nových mediálních projektů, nemovitostí a poradenství. Nyní je předsedou dozorčí rady E-Centrum, a.s. Působí a působil jako poradce v mediální oblasti, marketingu a public relations pro desítky významných českých a světových firem. Nyní je akcionářem velice čteného a vlivného serveru ParlamentniListy.cz, který se zabývá českou politikou ze všech úhlů a přináší unikátní rubriky, v nichž se může vyjadřovat více než 40 tisíc volených zastupitelů zcela bez zásahu redakce doslova ke všemu, k čemu chtějí. Na konci 90. let založil vlastní nadaci a věnuje se i charitativní činnosti. Mezi jeho koníčky patří pozoruhodná sbírka politických karikatur.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace