Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chodit na pivo, obídek či kávičku s Kalouskem se nevyplácí, svého času to zabilo několik politiků, vypráví bývalý véčkař. A přidává jména těch, co to stálo kariéru

28.06.2014
Chodit na pivo, obídek či kávičku s Kalouskem se nevyplácí, svého času to zabilo několik politiků, vypráví bývalý véčkař. A přidává jména těch, co to stálo kariéru

Autor: Facebook

Popisek: Miroslav Kalousek

Bývalého místopředsedu Věcí veřejných, pravoslavného věřícího a vysvěceného jáhna Tomáše Jarolíma zaujalo rázné rozhodnutí ministra financí Andreje Babiše (ANO), který se odmítl setkat u piva se svým předchůdcem Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Babišovi dává za pravdu a píše, že šéf ANO má rozum, protože scházet se s Kalouskem se už mnohým nevyplatilo.

„Stalo se už takovým zavedeným koloritem TOP 09 používat národní nápoj jako komunikační argument. V předvolebních kampaních zval kníže voliče na pivo do hospody a paradoxně o něm nikdo netvrdil, že je alkoholik jako o prezidentu Zemanovi," píše Jarolím ve svém příspěvku.

„Dalším takovým 'populárním' krokem by mělo být setkání místopředsedy TOPky Kalouska u piva s ministrem financí Babišem. Ten má naštěstí rozum a nikam nejde. Stolování s Kalouskem už politicky zabilo několik našich politiků. Svého času na to doplatil i V. Bárta," pokračuje politik.

Nutno bývalého místopředsedu Věcí veřejných drobně poopravit, protože schůzku u piva neiniciovala TOP 09 či sám Kalousek, nýbrž MF Dnes, která oba politiky pozvala na společný duel, aby si vyříkali své spory.

Babiš má rozum, není to nějaký kamarád z mokré čtvrti

Podstatou však zůstává, že Jarolím uznává rozhodnutí šéfa ANO pozvání na schůzku odmítnout. „Babiš má rozum, protože chodit na pivo s Kalouskem už se nevyplatilo mnohým. Od V. Bárty po M. Babáka a mnohé další," prohlásil a přidává i vlastní zkušenost.

Dodnes si prý pamatuje, jak byl kamenován svými kolegy z vedení VV, aby se do tehdy koaličního kolegy Kalouska pustil, a když na něj podal trestní oznámení, vyslechl si prý hodinovou přednášku. Nebýt zastání Radka Johna, rezignoval by prý na svůj post.

„Kamaráčofty s Kalouskem, ke kterému se mi sbíhaly materiály o korupčních kauzách, jako vosy na pivo, byly na začátku konce Věcí veřejných. Pravidelné obědy Vítka Bárty s Kalouskem jednou týdně jsem nechápal, a také mu je řádně vyčítal. Kávičkové sedánky Michala Babáka na Ministerstvu financí a nadšení z pana ministra financí ze strany mého kolegy jsem už nechápal vůbec," píše bývalý véčkař.

Sám si s Kalouskem nechtěl sednout za společný jednací stůl, natož aby s ním šel na pivo. Velmi dobře tedy chápe dnešního ministra financí Andreje Babiše, že nemá nejmenší chuť si kamkoli sednout s člověkem, „jehož vysoká inteligence a nízký charakter mohou v opojení alkoholem a sebou samým vést k jednání od nejhrubších vulgarit po fackování, jak je se již stalo u Kalouska skoro zvykem, ale rozhodně ne k něčemu konstruktivnímu".

„Babiš rozhodně nevypadá jako kamarád z mokré čtvrti a někdo, kdo si dá pivko s každým," podotýká závěrem Tomáš Jarolím.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace