Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Hm... la... la... Va... ba... da... dá. Smutně a krásně. No co, i na ministra to někdy přijde.“ Stropnický si vylil srdce. Co napsal o Žilkové a Báře Špotákové?

21.06.2014
„Hm... la... la... Va... ba... da... dá. Smutně a krásně. No co, i na ministra to někdy přijde.“ Stropnický si vylil srdce. Co napsal o Žilkové a Báře Špotákové?

Foto: Facebook

Popisek: Martin Stropnický s Bárou Špotákovou

Ministr obrany Martin Stropnický se zřejmě nechal inspirovat svým předsedou Andrejem Babišem a na svůj profil na sociální síti vkládá oficiální i soukromé informace. Na facebookové stránce, nesoucí jeho jméno, tak na jedné straně informuje o armádní akci Bahna, na straně druhé tu během osamělé noci teskní.

„Včera jsem byl na akci Bahna 2014. Byl to už 25. ročník. Ukázky toho, co umí naše armáda. 800 vojáků (a vojaček!), další stovky lidí pomáhaly, hosté z Rakouska, Slovenska, US, spousty nadšenců. A hlavně: 50.000 diváků! To vše v neskutečném ´afgánském‘ vedru. Skvělé ukázky. Za všechny třeba bitva ve vzduchu dvou fantastických pilotů na strojích z první světové,“ stojí na profilu ministra obrany Martina Stropnického.

Stropnický sportovec

Kromě takových „pracovních“ statusů tu ale sdílí i myšlenky a názory, které u ministra českých vojáků přece jen překvapí. V nedávné minulosti například sledoval fotbalový zápas Francie s Hondurasem, který spolukomentoval Vladimír Táborský. „Ještě si ho pamatuju, jak hrál skvěle beka za Spartu. Myslím, že pravýho. Díval jsem se jenom chvíli, ale ten když doplňuje moderátora, tak to je první liga. Férově, s klidem, v souvislostech a se znalostí věci. Přidaná hodnota,“ vyjádřil se ministr obrany k výkonu televizního experta.

A nebyl to první Stropnického komentář na téma „sport". „Jágr versus Hašek. Typická ukázka uměle a záměrně vytvořeného problému, který má prodat plátek. Buďme vůči takovým hloupostem odolní! A č. 68? Všem, kteří něco vlastním přičiněním dokázali, držím palce. A to i tehdy, kdy mají nejlepší léta za sebou a stávají se potravou bezejmenných a zcela zaměnitelných uvozhřenců,“ píše Stropnický.

Ze sportů ale ministra očividně zajímá i atletika. Na svém profilu zveřejnil i „rozhovor“ mezi ním a oštěpařkou Barborou Špotákovou, která je coby závodnice Dukly jeho podřízenou. „Dialog z Julisky. MS: 'Báro, jako mámě ti to sluší ještě víc než předtím! Celá jsi taková... No taková... Taková... BŠ: 'Myslíš jako pěkná?' Zbytek dialogu se nepodařilo zachytit,“ líčí ministr vtipnou scénku.

Stropnický politik a...

Jeden z posledních příspěvků zní: Občas mi některý z „drsných chlapů" napíše, že jsem komediant a ať se do armády nemontuju. Pominu, že doba, kdy herci nesměli být pohřbeni jinde než za městem, už minula. Nebo i to, že nejsme možná všichni úplně stejní. Vem to čert. Pokusím se skeptiky přesvědčit prací. Jen úplně nesdílím jejich představu, že ministrem obrany by měl být třeba dělostřelec. Co takhle ministr školství - tělocvikář, ministr kultury - bubeník, ministr zdravotnictví - zubař, ministr obchodu - stánkař, ministr práce - odborář, ministr financí - účetní, ministryně dopravy - letuška? Je to tak správně? Je to ideální vláda? Nejsem si jistý. Snad s výjimkou té letušky...

Nejzvláštněji ale zřejmě působí status, který Stropnický zveřejnil 10. června, pár minut před jednou hodinou v noci. Zavzpomínal v něm na svou předchozí uměleckou pozici. „Je noc. V dálce se vznáší kytara. Prázdný dům. Houpavě a něžně. Moje žena je někde daleko za prací. Refrén. A všechny ty děti rozkutálený po složitým světě. Verze. A ta kytara si zpívá jakoby nic. Hm... la... la... Va... ba... da... dá. Smutně a krásně. No co! I na ministra to někdy přijde...“ píše.

Redakce ParlamentníchListů.cz nemá potvrzeno, že jde opravdu o oficiální profil ministra obrany. Nasvědčuje tomu však skutečnost, že má mezi přáteli řadu politiků z ANO i mluvčího hnutí Jaromíra Hasoně, nehledě na fotografie, které by někdo jiný měl jen těžko k dispozici.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace