Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Marksová je kráva, Zahradil kejhající husa… Přestřelka pokračuje „Marxovou Tomiovou“ atd… Sranda na Facebooku politiků

04.06.2014
Marksová je kráva, Zahradil kejhající husa… Přestřelka pokračuje „Marxovou Tomiovou“ atd… Sranda na Facebooku politiků

Autor: Hans Štembera

Popisek: Michaela Marksová Tominová

Ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové (ČSSD) se podařilo rozzuřit europoslance Jana Zahradila (ODS) natolik, že ji počastoval na svém facebookovém profilu krajně neslušným výrazem. Marksová později pochopila, že v daném případě opravdu přestřelila a veřejně se omluvila. Tím ale zábavná přestřelka zdaleka neskončila...

O co šlo? Marksová na svém facebookovém profilu napsala: „V několika zemích EU uspěly ve volbách do Evropského parlamentu radikálně pravicové strany. I proto je potřeba připomínat si náš vlastní boj proti fašismu,“ a pod to už standardním písmem přidala: „27. května 1942 provedli Gabčík s Kubišem atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha. I demokracie se musí bránit.“ Kontroverzní už je samo o sobě to, že sociálně demokratická ministryně dává na roveň nacistického protektora Heydricha s evropskými euroskeptickými stranami a tím vlastně naznačuje, že by se proti euroskeptikům mohlo použít i násilí. Pokud by zůstalo jen u toho, ministryně by byla asi kritizována jen za její politický postoj. Jenže ona pod zmíněný text připojila logo Ministerstva práce a sociálních věcí.

Množství bláznů v této vládě je výrazně větší než malé

Na svém facebookovém profilu na to upozornil čerstvě zvolený europoslanec  Jan Zahradil. Ten zmíněný výtvor Marksové označil za něco neuvěřitelného a obvinil ji ze zneužití památky parašutistů - atentáníků na Heydricha k propagaci svého politického názoru. „Chtěla druhým extrémem vyvážit Válkovou s tím jejím `za protektorátu se toho zas tolik nedělo`? Množství bláznů v této vládě je zjevně výrazně větší než malé,“ napsal.

O něco níže, v  diskuzi ke svému příspěvku, pak přidal ještě ostřejší vyjádření: „Napište sem někdo, prosím vás, že paní ministryně je kráva, ať to nemusím psát já sám.“

Michaela Marksová zřejmě své pochybení později pochopila a  na svůj Facebook vyvěsila omluvu: „Pěkné odpoledne, i přes velký zájem o post k výročí atentátu na Heydricha, dovolte mi k tomu doplnit jednu věc. Za tím, že je potřeba připomínat si boj s fašismem i nacismem i oběť českých parašutistů si stojím. Stejně tak mě znepokujuje nárůst nacionalistických a ultrapravicových nálad v celé Evropě. Je ovšem pravda, že v takovýchto postech se logo ministerstva objevovat nemá a je to nevhodné, neboť se jedná o můj osobní názor. Promluvila jsem si o tom s týmem, který mi pomáhá s Facebookem a příště se takováto situace již nebude opakovat."

Zahradil? Potrefená husa

Ministryně Marksová  se přes svoji omluvu ohradila proti europoslanci a místopředsedovi ODS Janu Zahradilovi, který ji na svém facebookovém profilu počastoval krajně neslušným výrazem. Podle Marksové se ovšem ozvala potrefená husa. Napsal server to Týden.cz.

Možná se Zahradil ozval jako potrefená husa. ODS je v EP členem stejné frakce jako krajně pravicové strany Marksová se k tomu pro Týden.cz vyjádřila: „Na rozdíl od něj považuji za důležité upozorňovat na sílící vliv politických stran inklinujících k neonacismu. Není to poprvé, co jsem v této souvislosti použila odkaz na 2. světovou válku. Možná se pan Zahradil ozval jako potrefená husa, protože v Evropském parlamentu je členem stejné frakce jako ODS i lotyšská krajně pravicová strana, za kterou byl za poslance v Rize zvolen veterán nacistických elitních jednotek."

Urazil jsem „Marxovou Tomiovou", protože si to zasloužila

Jak ale připomíná Týden.cz, Zahradil si za svým názorem stojí. „Já urazil paní Marxovou Tomiovou, protože si to zasloužila," uvedl v jednom příspěvku, v němž „náhodou“ zkomolil příjmení ministryně práce a připomněl tak filozofa Karla Marxe a šéfa Úsvitu Tomio Okamuru.

„Podle paní Marksové a pana Patočky je nácek každý, kdo není nalevo od nich. Těchto lidí je se co obávat," napsal Zahradil v diskuzi na profilu Jakuba Patočky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace