Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vypadá to jak natočené na mobil někde v Chorvatsku na hotelu, tvrdí prestižní web. Veselovský a Drtinová mají vlastní televizi...

03.06.2014
Vypadá to jak natočené na mobil někde v Chorvatsku na hotelu, tvrdí prestižní web. Veselovský a Drtinová mají vlastní televizi...

Foto: Facebook

Popisek: Martin Veselovský a Daniela Drtinová ve svém „newsroomu“

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly spustilo nový projekt, o kterém se dlouho předtím hovořilo – internetovou televizi. Hlavními taháky jsou bývalí moderátoři České televize Daniela Drtinová a Martin Veselovský. Jak jejich projekt obstál v očích mediálních analytiků? Není to žádná sláva…

Videa pro Economii vyrábí společnost Diskurz TV, se kterou Bakala uzavřel smlouvu na tři roky. „První rok má být testovací a do tří let má být projekt ekonomicky samostatný,“ uvedl ředitel Economie Jan Piskáček. Diskurz TV založili Veselovský s Drtinovou poté, co začátkem roku 2014 odešli po neshodách s vedením zpravodajské relace z České televize.

Tematicky je obsah videí zaměřen na aktuální politická, ekonomická i společenská témata. Diváci mohou zhlédnout rozhovory, duely i debaty s různými hosty. Vedení do budoucna plánuje rozšířit okruh témat, například o reportáže o autech. Všechna videa mají jsou zveřejňována na serveru Aktuálně.cz. Na jejich obsahu se odílí asi deset lidí, včetně externě najatých kameramanů.

Internetová televize vysílá každý den po 21. hodině. Časový úsek zvolila Economia podle svých vlastních slov s ohledem na večerní špičku užívání internetu a také chtěla předběhnout vysílací čas pořadu ČT Události, komentáře. Uživatelům poskytuje zhruba půl hodiny předtočeného videa. Služby však zadarmo nebudou. „Zpoplatnění má přijít maximálně v podobě vybraného kanálu/vertikály s cílovou skupinou ochotnou platit, konkrétně třeba investiční poradenství. Anebo výměnou za výhody typu možnosti přehrát si dřív výběrově," uvádí společnost.

První hosté? Babiš a Topolánek

Minulé úterý večer se poprvé spustil zmíněný nový projekt Daniely Drtinové a Martina Veselovského DV TV. Jedním z prvních hostů ve vysílání byl vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Premiérem být nechci, popřel předseda hnutí ANO, že by zvažoval vyvolání předčasných voleb.

„Proč bych to dělal? A s kým?" reagoval Babiš na dotaz Drtinové o tom, jestli netouží svrhnout vládu. „Naše hnutí je pořád proti všem. Při hlasování tam pořád tam fungují staré party," popsal ministr financí, jaká je pozice jeho strany ve sněmovně. „Nechci být premiérem. Víte dobře, že se špatně vyjadřuju, blbě mluvím," narážel Babiš na stížnosti některých poslanců, podle kterých by měl mít ministr tlumočníka. „Díky panu Kortemu jsem dostal papír, takže vím, že mi Češi rozumí," dodal s úsměvem politik.

K současnému dění na Ukrajině se vyjádřil i bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek. Podle něj je celá „krize“ především sporem o další rozdělení vlivu v této zemi, kterou Rusko potřebuje kontrolovat kvůli svým energetickým zájmům. Významnou roli, která je opomíjena, zde podle něj hraje vztah Vladimira Putina s německou kancléřkou Angelou Merkel.

Podle Topolánka, který sám byl aktivním účastníkem ukrajinské „plynové krize“ v lednu 2009, se zatím ve vztahu k Ukrajině Evropská unie chová tak, jak se dalo očekávat. „Ploše, skoro směšně,“ zhodnotil chování evropské osmadvacítky. Ta se podle něj tváří, že je homogenním celkem s jednotným názorem, ačkoliv ve skutečnosti jsou zájmy jednotlivých zemí značně rozdílné. „Již po staletí zde fungují některé linky jako Berlín-Moskva, nebo Paříž- Moskva, a tyto linky jsou mnohem výraznější než zahraniční politika EU,“ připomněl Topolánek. Už proto se prý dalo očekávat, že Evropa se bude chovat ve stylu „ani ryba, ani rak“, aby si tyto země nepoškodily své kontrakty a zájmy.

Podle serveru Lidovky.cz mohou zůstat na Kavčích horách v klidu

„Start konkurenčního pořadu Daniely Drtinové a Martina Veselovského, bývalých elitních moderátorů České televize, se nepovedl. Nedostatků má formát webových rozhovorů celou řadu. Potenciální diváky se pokusila znechutit už úvodní stránka. Pokud návštěvník klikl na úvodní video, přečkal reklamu, dostalo se mu upoutávky na pořad, v níž zazněla prohlášení i hlavních taháků Mirka Topolánka a ministra financí Andreje Babiše. A to bylo vše. Video se zastavilo a po opětovném spuštění přišla zase jen upoutávka, což řadu zájemců zmátlo,“ píše server.

A dodává: „Pod dojmem názvu DVTV, čili televize, totiž očekávali nepřerušovaný přenos ze studia, podobně jako když na webu sledujete Události, komentáře. Jenže koncept televize Drtinová - Veselovský je jiný. Uživatel musel totiž srolovat stránku dolů a tam našel jednotlivá videa s rozhovory, například ten avizovaný s Mirkem Topolánkem byl ale rozsekán na tři díly. A po každém zhlédnutí musí návštěvník zase dolů k nabídce videí. Na stránce nebyl k nalezení žádný "manuál k použití", takže redakce nutila diváky k metodě pokus-omyl. Rozhovor s Andrejem Babišem zase nabral zpoždění, na webu se objevil až po 40 minutách. Moderátoři seděli přímo v newsroomu vydavatelství Economia, které vzalo dvojici pod svá křídla. Šum z prostoru plného lidí ovšem působí rušivě, roztřesená kamera navozuje dojem rozhovoru pořízeného na dovolené v chorvatském hotelu.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace