Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pologramotná první místopředsedkyně sněmovny, která se neumí ani sama obléci! Které političky se štěkají jak báby na pavlači?

01.06.2014
Pologramotná první místopředsedkyně sněmovny, která se neumí ani sama obléci! Které političky se štěkají jak báby na pavlači?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Poslankyně Jermanová (ANO)

Poslankyně Černochová (ODS) nenechává nit suchou na poslancích, resp. poslankyních za hnutí ANO. V poslední době poukázala především na údajně arogantní chování ministryně spravedlnosti Heleny Válkové vůči Parlamentu a stranou její pozornosti nezůstalo ani vystupování první místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové, která prý dodnes neumí řídit schůzi. Neumí se na to dokonce ani obléct.

Ministryně Helena Válková před časem odvolala šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala, ale bezpečnostnímu výboru sněmovny prý dodnes nevysvětlila, co ji k Dohnalovu odvolání vedlo. To se dá označit dokonce za pohrdání Poslaneckou sněmovnou, které vláda podle Ústavy skládá účty. Černochová se proto ptá, zda více žen v politice musí automaticky znamenat zlepšení české politické kultury

„Ještě si někdo myslí, že by mělo být více žen v politice pro jejich kultivovanost, empatii, inteligenci, slušnost a schopnost lidi spojovat? Dvě ANOženy nám dokazují přesný opak a Babišovi se mimořádně povedly: Pologramotná první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jermanová, která ani za 6 měsíců ve vedení sněmovny nepochopila 100 paragrafů jednacího řádu, a ve výkladu historie i práva všehoschopná a fakta překrucující Válková!“ napsala poslankyně z ODS na sociální síti Facebook.

Černochová svou poznámkou naráží také na nedávná slova ministryně o tom, že v porovnání s jinými zeměmi se toho na českém území za druhé světové války zase tolik nedělo.

Jermanová není ředitelka zeměkoule, slušela by jí pokora, míní Černochová

První místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová zase prý dělá chyby, když řídí jednání z Poslanecké sněmovny, např. odchází ze svého postu, čímž jednání narušuje.

Občanský aktivista Czeslaw Walek ale poslankyni ODS na Facebooku oponoval, že si lidé v politice přáli nové tváře a političtí matadoři by to měli respektovat. Noví politici si parlamentní procedury brzy osvojí. Naopak, možná by pomohlo poskytnout novým kolegům důvěru a podporu.

Černochová Walekovy argumenty nezpochybnila, jen dodala, že si voliči často ženy - političky až příliš idealizují. Jermanové by podle poslankyně za ODS slušelo, kdyby k učení přistoupila s větší pokorou.

„Nenastupovat na místo první místopředsedkyně PSP ČR se slovy: 'To je v pohodě, na řízení schůzí vůbec nic není, řídila jsem u nás na vesnici zastupitelstvo...' Já jsem odřídila cca 100 zastupitelstev a nikdy bych si to netroufla říct. Poslouchala bych zkušenější a neměla bych pocit, že jsem ředitelkou zeměkoule!“ reagovala Černochová.

Sluší se připomenout, že si Černochová nedobírá Jermanovou poprvé. Činila tak i v souvislosti s návrhem na zákaz pití alkoholu, který vzešel právě od Jermanové. Podle Černochové je hrůzné, když někdo vykresluje poslance jako alkoholiky a přitom sám chodí na jednání sněmovny nevhodně oblečen.

„Je to hloupé, trapné a nedůstojné. Raději budu poslouchat poslance, který si dal panáka slivovice, než se koukat na paní Jermanovou v zelené mikině s kapucí, jak nedokáže uřídit Poslaneckou sněmovnu a všichni si z ní dělají srandu,“ napsala poslankyně ODS v březnu tohoto roku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace