Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Potvrzeno: Rychtářovi šlo jen o peníze. Konečně vymyslel i důvod – Artur prý zaslouží trest.

25.05.2014
Potvrzeno: Rychtářovi šlo jen o peníze. Konečně vymyslel i důvod – Artur prý zaslouží trest.

Autor: archiv

Popisek: Dědictví po Ivetě Bartošové se Josef Rychtář nevzdá. Už dokonce našel důvod, jímž hodlá své rozhodutí ospravedlnit.

Necelé dva týdny přiznal vdovec Josef Rychtář barvu – dědictví po Ivetě Bartošové se rozhodně nevzdá. Potvrdil tak dávné spekulace, že se s ní oženil pro peníze. A konečně vymyslel i „morální“důvod, který by měl jeho rozhodnutí ospravedlnit v očích veřejnosti. Osiřelý Artur prý potřebuje potrestat za svou neúčast na matčině pohřbu!

Spekulace, že se Josef Rychtář přilepil na Ivetu Bartošovou jen kvůli penězům, se objevily dávno předtím, než se s ní oženil. Pouhé dva týdny po jejím pohřbu našel nejsledovanější vdovec v republice konečně důvod, jak svou chamtivost ‚očistit‘ v očích veřejnosti. Osiřelý Artur Štaidl prý zaslouží potrestat za to, že nedorazil na zpěvaččin pohřeb, který Rychtář uspořádal v rozporu s přáním její rodiny.

Vzápětí po Ivetině tragickém skonu vytruboval Rychtář do světa, jak odejde z Uhříněvsi pouze s tím, s čím přišel. „Odnesu si jen svoje oblečení, tiskárnu a svoje osobní věci,“ prohlásil na kameru s pláčem před zpěvaččiným domem, aby rozptýlil podezření, že ji za sedm měsíců manželství dohnal k sebevraždě, aby mu do klína spadla část jejího majetku. A 1. května zopakoval velmi přesvědčivě v televizním rozhovoru: „Pokud by mi tu vznikl jakýkoli podíl, tak se ho zřeknu ve prospěch Artura, protože jsem to Ivetě slíbil.“ Kdyby ale svým ‚velkorysým‘ prohlášením dostál, připravil by se o pořádný balík.

Uražená velmoc

Psychopatické rysy Rychtářovy osobnosti se stále více potvrzují. „Spor o charakter posledního rozloučení s rodinou zesnulé zpěvačky a následné radikální rozhodnutí potvrdily, že Josef Rychtář cítí potřebu ovládat lidi kolem sebe a vnucovat jim svoji vůli. Jenže Artur Štaidl ho neposlechl. Odpor vůči jeho rozhodnutí vyvolal v Rychtářovi agresi, která se pravděpodobně bude dál stupňovat,“ varuje psycholožka Martina Kovářová. „Sebevraždou paní Bartošové utrpěl pan Rychtář opravdu ztrátu – přišel o člověka, kterého by mohl ovládat. Podvědomě tudíž hledá, na kom si ve jménu ‚spravedlivého rozhořčení‘ vybít nahromaděný vztek. A terč se přímo nabízí – Artura má takzvaně po ruce.“

Závěry odbornice potvrzuje i událost z tohoto týdne, k níž došlo v Uhříněvsi. Když si Artur přijel do vily Bartošové pro své věci, Rychtář předstíral, že není doma, a najatá ochranka nepustila zpěvaččina syna přes práh. Teprve sedmnáctiletého Ivetina syna Rychtář zřejmě podvědomě vnímá jako slabého protivníka, na němž by se mohl dosytnosti vyřádit, a uspokojit tak své zamindrákované ego.

Ve jménu morálky

Podle Rychtáře je prý naprosto nepřijatelné, že se Artur Štaidl nezúčastnil posledního rozloučení s Ivetou, za což rozhodně zaslouží potrestat. Své rozhodnutí obhajuje citem pro morálku, jehož nedostatek, nebo spíš naprostá absence je mu od počátku vyčítána. Těmito proklamacemi chce zakrýt fakt, že mu šlo od samého počátku vztahu s Bartošovou o peníze. Uvědomuje si, že právě z morálního hlediska by měl vycouvat, vytýčeného cíle se však nehodlá vzdát těsně před cílem. „Jeho asociálnost zřejmě nedosáhla takového stupně, aby vnitřně nepociťoval morální rozpor mezi svým počínáním a touhami. Cítí tudíž potřebu své kroky ospravedlnit, hledá argumenty, jimiž by o správnosti svého počínání přesvědčil především sám sebe,“ dodává psycholožka.

Na ostří nože

„Ladislav Štaidl postupoval velmi moudře, když namísto sebe poslal do Uhříněvsi po Arturově boku bodyguarda. Pro syna sice byla tato cesta obtížnější, vyhnuli se tím ale přímému střetu, k němuž by v případě přítomnosti Štaidla staršího s velkou pravděpodobností došlo,“ říká Kovářová. „Vzal tak Rychtářovi příležitost ke konfrontaci, což zřejmě ještě vystupňovalo jeho zášť.“ Dokládají to následné esemesky, jimiž začal vzápětí ‚kdosi‘ Ladislava Štaidla bombardovat z neznámého telefonního čísla a o nichž informoval server Super.cz.

„Hned poté začaly Štaidlovi chodit na mobil neuvěřitelné zprávy. Stálo v nich, že Rychtář není žádný blbec, a jestli si myslí, že odejde jen s igelitkou, tak že se Štaidl šeredně plete. Věc prý neskončila, dědictví se nevzdá, a že ještě bude pěkně zle,“ tvrdí zdroj portálu. „Ten dotyčný asi netuší, že na Štaidlovi jen tak někdo dříví štípat nemůže. Došla mu trpělivost, a tak tu bude pořádně veselo. Potom co mu ten člověk vyhrožoval, už začíná ukazovat veškerou svou moc, aby tomu pánovi ukázal, kde je jeho místo.“

Další dávka nerváků

Oběť svého řádění si Rychtář opravdu vybral neomylně. Syn Ivety Bartošové si zažil dostatek nerváků již za jejího života. Vinou její závislosti na alkoholu a lécích musel absolvovat situace, v nichž by se žádné dítě nemělo nikdy ocitnout. Při každém jejím životním kotrmelci se na něj valily ze všech stran ‚šťavnaté‘ bulvární zprávy, fotografie jeho matky, přizdobené gigantickými titulky, na něj zhlížely ve všech trafikách již ráno cestou do školy.

Svou sebevraždou mu zpěvačka uchystala další příval útoků na oslabené nervy teenagera. Chování hysterického vdovce Rychtáře by už pro něj mohlo být takzvaně přes čáru. „Fyzicky mu Rychtář ublížit nemůže, o to se už jeho otec Ladislav Štaidl jistě postará. Útoky na jeho psychiku, oděné do hávu morálních zásad, však může napáchat mnohem větší škody než pěstmi,“ varuje psycholožka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace