Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další rána pro nemocného expremiéra: Gross přestupuje na judaismus, hlásají tvůrci v aktuálním dílu seriálu Kancelář Blaník

19.05.2014
Další rána pro nemocného expremiéra: Gross přestupuje na judaismus, hlásají tvůrci v aktuálním dílu seriálu Kancelář Blaník

Foto: Zbyněk Pecák

Popisek: Stanislav Gross

Stanislav Gross přijal víru, ale jakou? Tvůrci satirického pořadu Kancelář Blaník tvrdí, že napřed přijal Krista, posléze konvertoval k židovské víře a nakonec skončil u islámu. Jeho skutečným motivem mají být peníze, které pro něj shání tajemný lobbista Tonda Blaník - muž, který mluví s kardinálem Dukou a dalšími osobnostmi Česka, když se snaží zjistit, kolik jsou ochotni zaplatit za to, aby s nimi nebyl spojován Grossův příběh. Expremiér obdrží třeba Španělskou synagogu stojící poblíž obchodního domu Palladium v Praze.

Expremiér Stanislav Gross se při nedávné televizní zpovědi vyznal, že přijal Krista. Ještě jako politik razil heslo, že to, co říká myslí upřímně. Internetový satirický pořad Kancelář Blaník režiséra Marka Najbrta a scénáristů Roberta Geislera, Benjamina Tučka a nově i Tomáše Hodana si ale klade otázku, jak se to s tou upřímností má doopravdy. Šéf kanceláře Tonda Blaník v podání Marka Daniela dospívá v nadsázce k myšlence, že expremiérovi jde v zásadě jen o další zbohatnutí. České katolické církvi se totiž podle tvůrců nehodí spojení Stanislava Grosse s jejich vírou a udělají leccos, aby se jí expremiér zase zřekl.

Lobbista z šedé zóny, který hýbe Českem

„Dobrý den, pane kardinále… Sám jsem se vám chystal zavolat. Já už jsem s panem Grossem mluvil a on je ochotný se toho Krista zase zříct.. Ano, třeba hned. Akorát to nebude úplně zadarmo. Vy teď  budete restituovat poměrně dost majetku.., “ říká do telefonu herec Marek Daniel jako Tonda Blaník na videu, které je přístupné na serveru Stream.cz.

Tonda Blaník je podle tvůrců muž, který stojí v pozadí a hýbe Českem. Volá mu Stanislav Gross, Andrej Babiš, kardinál Duka a další osobnosti veřejného života. Šéf kanceláře je ve fiktivních telefonických hovorech ubezpečuje, že všechno zařídí. Za to, že opustí řady katolických oveček má Gross od katolické církve dostat jeden z pražských kostelů.

Je libo synagogu nebo mešitu?

Kolotoč kolem expremiéra tím ale zdaleka nekončí. Tonda Blaník nařizuje svým lidem okamžitě stvořit tiskovou zprávu, že Stanislav Gross přestupuje na judaismus. A během krátké doby vlivnému muži z šedé zóny zvoní telefon. Údajně volá rabín. Za co by byl Gross ochoten opustit i jejich víru?

Ano, pojďme rovnou k věci. Takže, zařídit to můžu, ale nebude to zadarmo. Židovská obec disponuje slušným počtem nemovitostí, že ano,“ míří lobbista Tonda Blaník Rovnou k jádru věci.  O dvě hodiny později už Blaník stojí před Španělskou synagogou v Praze kousek od obchodního domu Palladium a říká fiktivnímu Grossovi do telefonu, že je to „fakt velký“. Španělská synagoga byla postavena v roce 1868 a její název je odvozen od její výzdoby. Nalezneme zde totiž maurské prvky.

Za pár minut lobbista Blaník nařizuje svým lidem, aby vydali další tiskovou zprávu, že Stanislav Gross přestupuj na islám. A celé video končí okamžikem, kdy Blaníkovi volá zástupce muslimské komunity a ptá se, co je třeba udělat proto, aby se expremiér zřekl i jejich víry.

Gripeny a Krym

Šestý díl seriálu s názvem „Myslí to upřímně“ tedy končí, ale diváci se mohou každou sobotu těšit na díl nový. V předchozích se objevilo téma stíhaček Gripen, poloostrov Krym a jeden z dílů nese název „Nadsobotka“.

„Každou sobotu tak mohou diváci prostřednictvím internetové televize sledovat nový díl, v němž se budou objevovat další herci. Nedávno se po boku pana premiéra Sobotky objevila například herečka Sandra Nováková,“ říká producent Milan Kuchynka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace