Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za Ivetino léčení chtěl prý Rychtář 100 000 týdně! Po její smrti se dopustil 5 klíčových chyb, které by mu mohly vynést i kriminál

18.05.2014
Za Ivetino léčení chtěl prý Rychtář 100 000 týdně! Po její smrti se dopustil 5 klíčových chyb, které by mu mohly vynést i kriminál

Autor: archiv

Popisek: Po smrti Ivety Bartošové se Josef Rychtář dopustil chyb, které by mu mohly vynést i kriminál

Vážné nařčení přistálo na Rychtářově hlavě – slovenský rocker Braňo Mojsej tvrdí, že od něj chtěl za Ivetino léčení 4000 euro týdně. Jakých nejzávažnějších chyb se vdovec dopustil po zpěvaččině smrti?

Jde mu jenom o peníze! Takové spekulace se průběžně objevovaly již během soužití Ivety Bartošové s říčanským majitelem bezpečnostní agentury Josefem Rychtářem a jejich frekvence ještě zesílila, poté co si pár řekl loni v září„ano“. Nyní byl veřejně obviněn z takové hamižnosti, jež překračuje veškeré hranice lidskosti. Kontroverzní rocker Braňo Mojsej, patřící k nejbohatším hvězdám slovenského showbyznysu, tvrdí, že po něm požadoval za každý týden zpěvaččina léčení 4000 euro, v přepočtu tedy více než 100 tisíc korun. Prohlásil to v rozhovoru, který odvysílala i televize Prima.

Odmítnutá pomoc

Stejně jako Bartošová má o dva roky mladší Mojsej dlouhodobé problémy s alkoholem. Osobně se znali, Iveta se mimo jiné objevila na obrazovce v reality show TV Prima Čápi s mákem s jeho manželkou Norou. Obdoba oblíbeného Prostřeno z toku 2010, kterého se měly účastnit výhradně známé osobnosti, byla nakonec vysílána pouze jednou a své kulinářské výtvory a hostitelský talent v něm kromě Bartošové a Mojsejové předvedly světoznámá pornohvězda českého původu Dolly Buster, modelka a moderátorka Agáta Prachařová, zpěvačka Eva Máziková a moderátorka Zuzana Belohorcová.

Se známou milovnicí extravagance a luxusu Norou Mojsejovou v reality show Čápi s mákem

Se známou milovnicí extravagance a luxusu Norou Mojsejovou v reality show Čápi s mákem

Zhoršující se Ivetin stav prý Mojsejovi nedal spát, a tak jí loni v létě zajistil odvykací kúru u své známé primářky v Košicích. „Když jsem viděl, v jakém stavu je Iveta, zavolal jsem primářce košické psychiatrie Evě Pálové, zda mi s ní může pomoci. Vůbec nebyl problém, že není Slovenka. Ivetka měla už za tři dny připravený pokoj, kde měla absolvovat dvoutýdenní detoxikační kúru. Byl jsem ochoten zaplatit jí převoz na kliniku. Spojili jsme se s panem Rychtářem, ale nebyl zájem,“ řekl Mojsej.

Chtěl prý statisíce

Podle informací nejčtenějšího slovenského deníku Nový Čas ztroskotal Mojsejův pokus o záchranu kolegyně na nechutném požadavku Josefa Rychtáře, jenž měl údajně výměnou za Bartošovou požadovat v přepočtu zhruba 100 tisíc korun týdně! Mojsej prý dokonce vypravil auto z východního Slovenska až do Uhříněvsi. „Rychtář se otočil ve dveřích, že jestli chci Ivetu vzít s sebou na léčení, stálo by to 4000 euro týdně. Pojal to jako další show,“ šokoval zdroj deníku slovenskou veřejnost.

Slovenský rocker Braňo Mojsej tvrdí, že zajistil Ivetě léčení v Košicích. Rychtář však po něm údajně chtěl za to zaplatit

Slovenský rocker Braňo Mojsej tvrdí, že zajistil Ivetě léčení v Košicích. Rychtář však
po něm údajně chtěl za to zaplatit

„Pan Rychtář vydláždil Ivetě cestu k činu, který udělala. I naposledy, u jezírka s kachnami, měla problémy s řečí a v očích neměla žádnou jiskru. Byla jako opička na gumičce,“ prohlásil rocker, který si sám zažil s alkoholem své. „Je mi líto Artura, ale selhala společnost, protože žijeme ve zvláštní době, kdy si člověka na zemi nikdo nevšímá.“ O vyjádření požádal slovenský deník Nový Čas i vdovce, na jehož hlavu padlo Mojsejovou výpovědí velmi vážné obvinění, přinejmenším z bezcharakterní hrabivosti. Do uzávěrky vydání však Josef Rychtář nereagoval.

Rychtářovy nejvážnější chyby

Po zpěvaččině sebevraždě se čerstvý vdovec Josef Rychtář pasoval do role „hvězdy aktuální show“ a nad jeho etickými přešlapy zůstával rozum stát. „Zjevně chtěl být litován, dosáhl však spíš opaku. Tyto souvislosti mu ale v daném okamžiku nemohly do důsledku dojít vinou poruchy osobnosti, kterou trpí a o níž jsem psala již dříve,“ upozorňuje psycholožka Martina Kovářová. Její odborné vysvětlení Rychtářova chování najdete ZDE.

Rychtářovy počiny byly zřejmě projevem hysterické osobnosti, hnané touhou co nejvíc na sebe upozornit. „Některé z nich však již balancovaly na hranici zákona,“ dodává kriminalista Václav D. Které to byly?

1. Exhibice u kolejí
Jen pár hodin po tragédii se Rychtářovo údajné psychické zhroucení zázračně proměnilo v extrémní vstřícnost k médiím. V doprovodu novinářů a fotografů pózoval přímo na místě zpěvaččiny smrti, teatrálně zapálil svíčku, položil na koleje kytici a neodpustil si ani strkanici s policejní hlídkou, která měla za úkol dohlížet na místě a zabránit případné další tragédii.

Jen pár desítek minut po tragédii, na kolejích pod dohledem policistů

Jen pár desítek minut po tragédii, na kolejích pod dohledem policistů

2. Neobvyklá sdílnost
V podvečerních hodinách se Rychtář pochlubil novinářům na ulici před domem obrazem, který prý Iveta namalovala jako dárek k narozeninám. A nechal se fotografovat i s dopisem na rozloučenou pro syna Artura. Tím však už ‚narazil‘ na hranici zákona. „Později pan Rychtář prohlásil na kameru, že datum na dopis dopsal sám již o čtyři dny dříve. Tím se mohl dopustit trestného činu pozměňování důkazů. Navíc skutečnost, že o sebevražedném úmyslu věděl předem, může být klasifikována jako trestný čin neposkytnutí pomoci,“ rekapituluje kriminalista.

Při předvádění dopisu na rozloučenou si neodpustil své oblíbené cigáro

Při předvádění dopisu na rozloučenou si neodpustil své oblíbené cigáro

3. Trestní oznámení
V nočních hodinách se, opět v doprovodu novinářů, dobýval na policejní stanici a požadoval vrácení dopisu na rozloučenou, který zanechala Bartošová jemu. Policisty obvinil z krádeže, nešetřil přitom vulgárními výrazy, a dokonce podal na policii trestní oznámení. „Dopis na rozloučenou je jedním z důkazů při vyšetřování sebevraždy, takže jeho zajištění je běžnou součástí úředního postupu. Naproti tomu chování pana Rychtáře by mohlo být klasifikováno jako přestupek, protože byl agresivní a páchal výtržnosti,“ vysvětluje Václav D.

Dobýval se na policejní služebnu a podal na policisty trestní oznámení

Dobýval se na policejní služebnu a podal na policisty trestní oznámení

4. Touha po penězích
Pouhý den po zpěvaččině smrti dokázal čerstvý vdovec podle zdroje deníku Blesk tak zázračně zkoncentrovat svou psychiku, aby se vypravil do pojišťovny a informoval se na podmínky vyplacení zpěvaččiny životní pojistky. Vidina tří a půl milionu korun pro něj zřejmě byla tak silným lákadlem, že se zkrátka neovládl. Informace, které mu v pojišťovně potvrdili, však nebyly pro něj ani trochu příznivé. Pojistku totiž uzavřela Bartošová jmenovitě ve prospěch svého syna Artura.

Pouhý den po Ivetině smrti se zajímal o její životní pojistku

Pouhý den po Ivetině smrti se zajímal o její životní pojistku

5. Rvačky před domem v Uhříněvsi
Den po zpěvaččině sebevraždě i Rychtář neodpustil další ‚ruční výměnu názorů‘ s Ivetiným samozvaným ochráncem Zdeňkem Macurou. Představení pro kamery, kořeněné sprškou vulgarismů, oba sokové pořádně protáhli po celé ulici. „I tento střet by mohl být označen jako přestupek,“ říká kriminalista. Na 1. máje pak byl Rychtář podle informací médií brutálně napaden přímo před domem zpěvačky rozezleným fanouškem a skončil v nemocnici. „Dostal jsem pět ran a mám zlomený loket a poraněný obličej,“ prohlásil poté pro server Týden.cz. Vzápětí se vyrojily spekulace, že byl útok naplánován, aby čerstvý vdovec konečně vzbudil lítost veřejnosti.

 Neodpustil si ani další rvačku se Zdeňkem Macurou

Neodpustil si ani další rvačku se Zdeňkem Macurou

Poté co byl předvolán policií a strávil nekonečné hodiny u výslechu, Rychtář zřejmě pochopil, že ve svém chování párkrát pořádně přestřelil. Svědčí o tom radikální změna v jeho chování. Policejní vyšetřování sebevraždy Ivety Bartošové ještě nebylo uzavřeno, navíc je Rychtář v podmínce za napadení exmanželky Dariny. Sečteno a podtrženo – některé jeho počínání by ho nakonec opravdu mohlo poslat za mříže.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace