Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo je Okamurova veš v kožíšku? A kdo má v české politice vyšší IQ než Einstein? Čtěte komentář známého advokáta Kolji Kubíčka

17.05.2014
Kdo je Okamurova veš v kožíšku? A kdo má v české politice vyšší IQ než Einstein? Čtěte komentář známého advokáta Kolji Kubíčka

Foto: ČT

Popisek: Kolja Kubíček

Politické uskupení osob, které si do názvu dalo Úsvit, nevzbuzuje u advokáta Kolji Kubíčka žádné sympatie. Naopak cítí spíše obezřetnou nedůvěru. Ta je dle jeho mínění zesílena i tím, že v čele stojí potomek neevropské kultury. Tomio Okamura si navíc před volbami do Evropského parlamentu nasadil do kožichu veš v podobě advokátky Kláry Samkové. Advokát Kubíček to uvádí ve svém vyjádření, které zaslal ParlamentnímListům.cz.

„Jsem toho názoru, že naprosté většině současných politiků jak v České republice, tak i v ostatní Evropě, jde pouze o získání podílu na moci a s tím spojený podíl na slávě a penězích. Doba, kdy cílem politiků a jejich stran bylo prosazení nějakých ideálů či ideologií s cílem zlepšit život společnosti, prozatím pominula,“ tvrdí ve svém vyjádření pro ParlamentníListy.cz Kolja Kubíček.

Cesta na východ končí katastrofou, což poznal Napoleon i Hitler

Dále připomíná, že se mu vždy zdál západ slunce romantičtější než jeho východ. Stejně jsou mu bližší a sympatičtější západní země než ty na východ od naší země. „Z evropského pohledu je to i dost pochopitelné. Pokud je na východě staletími zanedbané Rusko a na západě jsou potomci prosperující společnosti římské říše,“ upozorňuje advokát. Dle jeho mínění také cesta k západu zdánlivě prodlužuje život, zatímco cesty k východu končí katastrofou, o čemž se mohl přesvědčit nejen Napoleon, ale i Hitler.

Tahanice mezi Samkovou a Okamurou

„A ani Úsvit pana Okamury není nějakým novým hnutím lidu nebo pro lid, které by vzbuzovalo naději, že pod vedením jeho představitelů by se voličům žilo lépe a radostněji,“ upozorňuje Kubíček. Poté připomíná, že o tom nově přesvědčila tahanice političky advokátky Kláry Samkové s Tomio Okamurou o přední místo na kandidátce hnutí Úsvit pro volby do Evropského parlamentu. „Jde o místo, které v případě úspěchu ve volbách znamená zvolení za poslance Evropského parlamentu a tedy i značný a jistý měsíční finanční příjem. Jméno paní Samkové sice zůstane vytištěno na volebních lístcích, ale tato dáma se už z vůle pana Okamury poslankyní Evropského parlamentu nestane,“ připomíná Kubíček.

Podle Okamury Samková nepomůže, ale uškodí

„Vzhledem k tomu, že pan Okamura dospěl náhle k názoru, že pověst této dámy je poskvrněna podezřením, že jednala nemorálně a podvedla jeden z českých bankovních institutů, nemá právo požívat značných finančních výhod z Evropského parlamentu,“ pokračuje Kubíček. Voliči by na základě její pošpiněné pověsti mohli zaváhat a Okamurou vytvořený Úsvit nevolit. Odvolal ji proto ze své kandidátky se stejně velkou pompou, s jakou ji nejdříve uvedl. „Prostě si najednou uvědomil, že jeho hnutí Samková nejen nepomůže, ale spíše uškodí. Došlo mu to, co většina jeho příznivců a obdivovatelů věděla již v okamžiku, když ji představil jako svého předního koně,“ upozorňuje Kubíček.

Samková byla kůň, co nechtěl vypřáhnout z rozjetého spřežení

Vzápětí dodává, že šlo ale o koně, který se nechce nechat vypřáhnout z rozjetého spřežení a trochu kope. Jeho vozka, jímž je dle advokáta manžel zmíněné kandidátky Pavel Skramlík, z rozjetého vozu nejen zlostně pokřikuje, ale i práská bičem. „Pan Skramlík si to s Okamurou totiž vyřídil přes svůj blog. Z jeho rozezleného písemného projevu se tak veřejnost měla dozvědět odhalení, kdo je vlastně Tomio Okamura, jaké jsou jeho plány a proč čtrnáct dnů před volbami do Evropského parlamentu odkrágloval jedničku svého hnutí Úsvit Kláru Samkovou z kandidátky,“ upozorňuje na blog advokát Kubíček.

Skramlík: Okamura touží být prezidentem

Dále se veřejnost ze Skramlíkova blogu dozvěděla, že má Tomio Okamura, chlapec japonsko-korejsko-moravského původu, obrovské ambice, které příliš nekorespondují s jeho vzděláním a reálnými schopnostmi. Není novým člověkem v politice, ale akcelerovaným klonem současné pokleslé tradice české politické kultury a je jen sofistikovanějším případem pragmatického manipulátora, jenž je sám manipulován. Ve zmíněném blogu bylo také uvedeno, že vrcholem snah Tomio Okamury a jeho Úsvitu je stát se prezidentem České republiky. A také, že mu vlastně na hnutí Úsvit vůbec nezáleží. Vytvořil ho pouze jako platformu, z níž se odrazí do nejvyššího patra české politiky. Má devět členů a nemá prakticky žádnou strukturu. Pravdu tedy dle Skramlíka mají ti, kdo označují Okamuru za populistu a politického kariéristu. 

Roli hlásné trouby za Samkovou převzal její manžel

„Říká se, že všechno špatné je k něčemu dobré. Vypadá to tak, že to platí i v tomto případě. Pan Okamura si ve snaze uspět u voleb do Evropského parlamentu nasadil do kožíšku veš, která nejen, že nepomohla uspět, ale nakonec pomohla části veřejnosti seznat podstatu jeho snažení a charakter jeho hnutí,“ upozorňuje advokát Kubíček. „Roli hlásné trouby za dotčenou paní političku převzal její manžel. I když jeho výrazové prostředky i obsah blogu spíše připomíná rukopis starých kriminálníků, když ve vězení vymýšlejí, co jak bylo nebo mohlo být, nelze mu upřít, že obratně deklasoval nejen pana Okamuru, ale i jeho hnutí Úsvit. Ještě obratněji však deklasoval svou vlastní manželku jako političku, neboť dosvědčil, že přesto, že vše o panu Okamurovi a jeho Úsvitu věděla, kandidovala za něj a navíc na prvním místě. Nelze se ani domnívat, že by si to snad neuvědomovala, neboť dle tvrzení jejího manžela má mít inteligenční kvocient 180,“ připomíná ve svém prohlášení Kubíček.

Na závěr upozorňuje, že má Klára Samková  dle jejího manžela mnohem vyšší inteligenci než světové kapacity jako Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig Van Beethoven, Johann Sebastian Bach, Charles Darwin, Thomas Jefferson, Stephen Hawking, Quentin Tarantino, Dolph Lundgren, Bill Gates, Benjamin Franklin či Albert Einstein. Ti totiž dosáhli maximálně na IQ 165. 

Libuše Frantová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Anička Vančová