Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišova ostuda ve sněmovně: Koktání a plavání v paragrafech, které vytáhla ČT

06.05.2014
Babišova ostuda ve sněmovně: Koktání a plavání v paragrafech, které vytáhla ČT

Autor: Hans Štembera

Popisek: Poslankyně Jermanová (ANO)

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) se stala terčem posměšků za to, jakým způsobem řídí schůze. Na jednu takovou, při níž si nevěděla rady s přesunutím jednání na další den, upozornila Česká televize ve svém pořadu 168 hodin.

„Ve sněmovně se zase nezřídka o zábavu stará jedna z místopředsedkyň, Jaroslava Jermanová. Zejména řízení schůzí je jejím velkým koníčkem. Zmatek na pokračování a následné ukončení schůze Jermanová vyvolala, když se snažila jeden z bodů jednání přesunout na další den,“ uvedl Miroslav Korecký v pořadu České televize 168 hodin, kde má satirickou rubriku s názvem Malostranské korekce.

Koktání a plavání v paragrafech

„Zahajuji hlasování o… O vyřazení bodu číslo čtrnáct z dnešního programu, teda o úpravě programu jednání,“ řekla poslancům při řízení jednání Jermanová.

„Já jen, abychom se nevymkli jednacímu řádu Poslanecké sněmovny,“ podotkl předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.

„Paní místopředsedkyně, postup, o kterém mluvil pan předseda Sklenák, samozřejmě odpovídá jednacímu řádu,“ reagovala na schůzi komunistická poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová.

„Paní místopředsedkyně, vy jste v této sněmovně dopustila naprosto anarchistický stav,“ uvedla na adresu Jermanové poslankyně za ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová.

„Dobrá, přerušuji schůzi do devatenácti hodin na přání,“ řekla Jermanová. „Do zítřka,“ opravila se po upozornění kolegyně, čímž pobavila přítomné poslance, z nichž někteří reagovali smíchem a potleskem. „Přerušuji dnešní schůzi do zítřejších devíti hodin ráno,“ řekla nakonec Jermanová.

Zákaz alkoholu ve sněmovně během jednání

Bývalá členka ODS Jermanová se do povědomí v rámci svého působení ve sněmovně zapsala svým nápadem na zákaz prodeje alkoholu ve sněmovně, což v březnu posvětil předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Tento návrh kritizovala řada poslanců, včetně Jany Černochové.

„Je mi úplně fuk, jestli se v Poslanecké sněmovně zakáže prodej alkoholu, nebo ne. Tvrdý alkohol mi nechutná a piju ho jednou za uherský rok a víno si občas dám, s přáteli, což mě vylučuje z pití v Poslanecké sněmovně. Uráží mě, když z toho někdo dělá politické téma dne a dělá z poslanců před celým národem alkoholiky. Jak si paní Jermanová představuje kontrolu těch, co požili? Bude stát u vchodu a dávat nám ráno, v poledne a odpoledne dýchat do balónku a provádět osobní kontrolu zavazadel a vysvlékne nás donaha? Proč se jí někdo nezeptá, jaké poslance vyváděl `nějaký` předseda klubu pro opilost ze sálu sněmovny? Zatím jsem byla na všech schůzích a nic takového jsem nezažila,“ napsala na svém Facebooku Černochová.

„Co takhle krevní testy na kontrolu antidepresiv, jako další zlepšovák produktivity práce sněmovny? Každý klub má ve svých řadách nějakého doktora, takže by mohl ráno provést odběry a podat paní Jermanové hlášení o tom, kdo je způsobilý a kdo ne. Obávám se, že by zrovna lavice hnutí ANO dost prořídla... Je to hloupé, trapné a nedůstojné. Raději budu poslouchat poslance, který si dal panáka slivovice než se koukat na paní Jermanovou v zelené mikině s kapucí, jak nedokáže uřídit Poslaneckou sněmovnu a všichni si z ní dělají srandu,“ uvedla dále na svém facebookovém profilu poslankyně ODS.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace