Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Válka v éteru: Leoš Mareš svolal na pátek demonstraci před Evropu 2, jejíž personální ředitel prý nemá koule a která mu vyhodila parťačku

25.04.2014
Válka v éteru: Leoš Mareš svolal na pátek demonstraci před Evropu 2, jejíž personální ředitel prý nemá koule a která mu vyhodila parťačku

Autor: Universal

Popisek: Leoš Mareš

Celá aféra se táhne od počátku týdne, respektive veřejnost se o ní dozvěděla v úterý. Leoš Mareš sdělil totiž rozhořčeně přímo v ranním vysílání megaoblíbené Ranní show Evropy 2, že jeho kolegyně Lucie Šilhánová dostala padáka. Uvedl i důvod: „Prý byla moc stará," řekl a rýpl si ve smyslu, že on a Patrik Hezucký už také nejsou žádní mladíci, tak si nejsou jisti svými fleky. Podle zdrojů z rádia za výpovědí pro Šilhánovou stojí ve skutečnosti její spor s ředitelkou Jitkou Fürst.

Šilhánová k tomu sdělila médiím: „Bohužel i takové věci život přináší. Byla jsem tam třetinu svého života, takže nebudu říkat, že mi to není líto, ale deset let je deset let a já myslím, že je nejvyšší čas se posunout dál a přijmout další výzvy a zúročit to, co mě Leoš a Patrik naučili a předat to dál," uvedla pro iDNES.cz. Ranní show, kterou spolu s Marešem a Hezuckým vysílala déle než pět let,  bude prý dál poslouchat a bývalým kolegům vzkázala, ať se drží a že to možná zvládnou ještě lépe bez ní.

Už 16 let v rozhlasovém éteru

Ranní show patří dlouhodobě k nejúspěšnějším pořadům Evropy 2 a Mareš s Hezuckým ji moderují už 16 let. A nehodlají se s padákem pro svou kolegyni smířit. Ve čtvrtek vzkázali v éteru divákům:  Pokud nás osobně podpoříte, je šance, že se Lucie Šilhánová vrátí do Ranní show!  Leoš Mareš a Patrik Hezucký už od úterka smahnou ve vysílání ředitelku rádia Jitku Fürst, která Šilhánovou, nejmladší členku tříčlenného týmu show, vyhodila, podle Mareše paradoxně proto, že tým potřebuje omladit. „Budeme potřebovat vaši pomoc, která ve finále nemusí stačit,“ vyzval ve čtvrtek Mareš tzv. superposluchače, jak nazval nejvěrnější příznivce show. „Rozhodli jsme se uspořádat manifestaci,“ řekl. Ta proběhla dnes v 8 hodin před sídlem rádia v pražské Wenzigově ulici.

„Přes víkend byla Lucka vyhozena paní, která to tady šéfuje. A my se tady s tím od úterý snažíme vyrovnat, snažíme se pokračovat dál, což se nám nedaří. Probrali jsme všechny možnosti, a zbývá jediná,“ předeslal moderátor Mareš v Ranní show. Tu přitom odmítal nazývat Ranní show, vymýšlel pro program nová jména. „Show must go on za každou cenu,“ předesílali přitom dnes s Hezuckým hned po šesté hodině.

Ostré výpady proti vedení přímo ve vysílání

„Je tady tlak, aby Ranní show pokračovala ve složení Patrik a já,“ popsal verdikt vedení. „Mám absolutní nechuť něco takového zkoušet, fungujeme jako zajetej stroj,“ podpořil vyhozenou kolegyni. Napadl také argument, že by show měla omladit odchodem nejmladší členky týmu. „Je mi těžko ho akceptovat, ačkoli osoba, která ho vydala, na něj má právo,“ uvedl.

Také proběhla schůzka Mareše a Hezuckého s nejvyšším vedením stanice, respektive rozhlasové skupiny Lagardere. Ta bezprecedentní vyřizování si účtů moderátorů s šéfkou v živém vysílání už třetí den oficiálně vůbec nekomentuje, jak napsal Mediář.cz. Podle iDNES.cz Mareš s Hezuckým o výpovědi své kolegyně jednali i s majitelem rádia Michelem Fleischmannem, ale neúspěšně.

Co také zaznělo v úterní Ranní show na Evropě 2

Lucku vyhodili, to znamená, že Lucka už není součástí Ranní show. A vlastně vysíláme sami, s Patrikem. (…) Já to teda jako špatně nesu. (…) Nejvíc se bojim toho, že vlastně to hodně, že nám to strašně ublíží, takhle jako myslím i nám jako prostě, a rádiu, což bysme samozřejmě nechtěli. (…) Vždycky se nám vyplatilo dělat věci jak cítíme, a asi nemůžeme jinak. Ale faktem je, že já bych to asi neposlouchal, takhle, ten program, takhle jak ho vysíláme. (…) Takže Lucka je vyhozená, nebude už součástí ranního týmu, co s tim budem dělat, to nevim teda, musíme to nějak vyřešit, jsme profesionálové. (…) Nejsmutnější ranní show za dlouhou dobu pomalu je ve finále. (…) Je to dobře, že to utrpení končí. (…) Je tu možnost, že zítra přibyde někdo další, kdo nebude vysílat, kromě Lucie. (…) Tak děkujeme, každopádně. Ne za dnešek, ale za celou dobu, nevim, jestli mám mluvit jako v sezóně, nebo v šestnácti letech. (…) Tady je takovej jako že, až skoro, ne moc slušnej vzkaz… (…) do háje, můžeme říct, do háje s vaším personálním ředitelem, a je to nejspíš, teď je tady vošklivý slovo, muž, co nemá koule, ředitel jako že nemá koule. Což na závěr, bych chtěl říct, že to asi můžeme potvrdit. Ale je to z jinýho důvodu, než si myslíte, protože je to z důvodu, že to je ona. (…) Tak hezkej den, přátelé, a omlouváme se.

Překvapení: Šilhánová dostala lano od Primy

Moderátorka Lucie Šilhánová zažívá týden jako na horské dráze. Krátce poté, co ji vyhodili z Evropy 2, dostala lepší pracovní nabídku. Brzy posílí Divácké zprávy na Primě. Jestli se vrátí i do rádia, není rozhodnuto. Minimálně její kolegové Leoš Mareš a Patrik Hezucký by si to přáli. Svolali proto na osmou hodinu ranní před budovu Evropy 2 v pražské Wenzigově ulici páteční manifestaci, kam dorazily desítky lidí. Moderátoři vysílali i na ulici. Později se v éteru objevila i samotná Šilhánová. Jak bude pokračoval válka mezi vedením rádia a jeho největší hvězdou, uvidíme v příštích dnech.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace