Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bezcharakterní kariérista, bohapustý lhář, levicový akademik západního střihu, objekt Nečasových karikatur. Budoucí europoslanec Keller vzbuzuje vášně

21.04.2014
Bezcharakterní kariérista, bohapustý lhář, levicový akademik západního střihu, objekt Nečasových karikatur. Budoucí europoslanec Keller vzbuzuje vášně

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jan Keller

FOTO Publicista Ivan Brezina na serveru Neviditelnýpes.cz upozorňuje na lídra kandidátky ČSSD do evropských voleb Jana Kellera. Pokud by prý měl tento sociolog reprezentovat Českou republiku, museli by si prý všichni „ublinknout hnusem“. Na Jana Kellera panují rozličné, většinou velmi ostré názory, jedno mu však nelze upřít – lhostejný není nikomu.

Brezina považuje Kellera za bezcharakterního kariéristu, který ve svých 18 letech vstoupil do KSČ. Později to sociolog omlouval tím, že to tehdy byla normální součást životní dráhy člověka ve společenských vědách. Do strany vstoupil kvůli vlastnímu prospěchu.

Vlezl do KSČ, aby si zajistil teplé místečko

Publicista Brezina kvůli tomu nemůže Kellerovi přijít na jméno. „Vlezl tam jen proto, aby si zajistil teplé místečko. V jeho přiznání není náznak lítosti a vyznání viny, ale jen bezelstná hloupost,“ napsal na webu Neviditelnýpes.cz. Připodobnil to dokonce ke kolaboraci s nacistickým režimem za druhé světové války.

Keller působil ve společenských vědách před rokem 1989. Každý tehdy prý musel vědět, že nejde o vědy, ale o pokřivenou komunistickou agitku. Novinář Jan Štern o Kellerovi a jeho oboru kdysi napsal: „Sociologie byla tehdy součástí ideologické mašinerie totalitního státu a tím i nástrojem oblbování mas, aby byly snáze manipulovatelné. Pracovat v oficiálních ideologických strukturách, které provozovaly tzv. společenské vědy, bylo pro většinu z nás naprosto nepřijatelné a zavřeníhodné.“

Zastánce komunistů, který demagogicky kritizuje USA

Podle Breziny je pak Keller lhář a demagog, který si kritikou USA hodlá nahnat body před volbami do Evropského parlamentu. Naposledy se lídr kandidátky ČSSD pustil do Američanů za to, že chtějí v Evropě zakázat pořádání farmářských trhů.

Keller je navíc stále zastáncem komunistů. V rozhovoru pro Deník Referendum označil program této strany za demokratický. Podle Breziny by stejně mohl přistupovat k programu Hitlerovy NSDAP.

Sociolog Keller coby normalizační komunista v podstatě bránil Čechům svobodně cestovat za železnou oponu. Nyní je jeho předvolebním heslem „Společně v Evropě“.

Akademik západního ražení

Značné emoce vyvolává v českém tisku lídr ČSSD, sociolog Jan Keller, ke kterému se vyjádřila i politická analytička Veronika Sušová-Salminen. Je mu prý „připomínáno" jeho členství v KSČ, je označován za extrémního levičáka, Respekt a další média ho obvinily ze lži stran jeho výroků o ohrožení farmářských trhů kvůli chystané obchodní dohodě mezi EU a USA. Proč média zaujal zrovna Keller? Zvolila ČSSD lídra dobře? Může profesor Keller promluvit do volebního dění i jindy než jen v případě eurovoleb?

Profesor Keller je snadný terč pro pravicově orientovaná média, protože už sama jeho osobnost je velmi dráždí. Je to člověk s levicovými názory akademika de facto západního ražení, který je ve svých názorech konzistentní a vyjadřoval je i v době, kdy to nebylo vůbec populární a už vůbec to není otázka kariérního postupu. Vyčítání členství v KSČ je dnes už mediální rituál, který má pramalý vztah k realitě, k reálným problémům české politiky a k tomu, co velkou většinu voličů zajímá. 

ČSSD zvolila dobře?

ČSSD zvolila z hlediska levicově orientovaných voličů dobře. V případě eurovoleb je Jan Keller dobrá volba z mnoha hledisek. Může pomoci ČSSD k lepšímu výsledku a kvalitou je to kandidát, který má všechny předpoklady pro evropskou politiku. Myslím si, že by do volebního dění mohl určitě promluvit i mimo eurovolby. Ale určitě to nezávisí jenom na něm.

Šéf kandidátky ČSSD do evropských voleb sociolog Jan Keller v Olomouci na mítinku zahajujícím kampaň varoval před chystanou obchodní dohodou mezi Evropskou unií a USA. Prohlásil, že se Američané pokusí omezit pořádání farmářských trhů, protože konkurují velkým potravinářským řetězcům. Syn bývalého premiéra Ondřej Nečas si toho všiml a vytvořil pro Kellera volební plakát, na kterém americké bezpilotní letouny bombardují farmářský trh. Na Facebooku se pak plakát šířil mezi lidmi i politickými stranami.

Ondřej Nečas plakát zveřejnil na svém facebookovém profilu. Farmářský trh na billboardu bombardují bezpilotní letouny USA. Vedle nich je v oranžovém poli otázka: „Nechcete konec farmářských trhů?“

Plakát pobavil hnutí Andreje Babiše

Ve spodní části obrázku vedle hlavy sociologa Jana Kellera je výzva: „Přijďte 23. a 24. května k volbám do EP a volte ČSSD." Nápadu Nečase mladšího si všimlo hnutí ANO a sdílelo billboard na svém profilu. „Tohle nás dneska opravdu pobavilo,“ komentovala strana Andreje Babiše.

„Jsem samozřejmě rád, že se mé dílko líbí a lidé si ho sdílejí, ale v tomhle případě to trochu připomíná ten obehraný vtip o tchyni, která padá ze skály ve vašem novém mercedesu,“ reagoval Ondřej Nečas na svém profilu. Nečas junior přitom upozornil, že jeho upravenou fotografii sdílela i jihočeská organizace ČSSD. Ke sdílení se připojila i ČSSD z Tábora a z Prachatic.

Keller: Chtějí pod heslem rovné soutěže omezit farmářské trhy

Keller v Olomouci 7. dubna s odkazem na právě vyjednávanou smlouvu o volném obchodu mezi Evropskou unií a USA prohlásil: „Farmářské trhy jsou konkurencí velkým nadnárodním potravinovým řetězcům, zvýhodňují lokalitu. A oni chtějí pod heslem rovné soutěže a rovných podmínek omezit farmářské trhy, aby mohly supermarkety a obchodní řetězce lifrovat svoje zboží o to jednodušeji a bez konkurence farmářských trhů.“

Za toto prohlášení se do Kellera pustil publicista z časopisu Respekt Jan Macháček ve své rubrice Audit: „Proč by je proboha Američané Evropanům zakazovali a jak by asi něco takového mohlo být součástí smluv? Podobné farmářské trhy, jež podporují drobné pěstitele, které nedávno objevila Praha, se normálně konají i leckde po New Yorku, například na Union Square. Obliba a móda všeho, co je `organic` (v Evropě se říká `bio`), je v amerických městech nezměrná a stále roste.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová