Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Medvědovi stojí pořád! Bulvár odhalil, kdo je „medvěd“ v Babákově knize, ale i jak se „chlastalo ve sněmovně“. Je to výživné čtení

11.04.2014
Medvědovi stojí pořád! Bulvár odhalil, kdo je „medvěd“ v Babákově knize, ale i jak se „chlastalo ve sněmovně“. Je to výživné čtení

Foto: aTeo

Popisek: Takhle vidí Nečasův vztah poněkud škodolibý kolážista aTeo. Obrázek nazval Čert a Káča.

Bývalého poslance Věcí veřejných Michala Babáka si vybavíme například v souvislosti s jeho vyraženým zubem v baru na Malé Straně, nebo jako pokladníka – čaroděje své bývalé strany. Teď na knižní pulty přichází jeho kniha s názvem „Medvědovi stojí pořád aneb Může se to stát i vám“. Dílo podle informací Lidovek.cz má přispět k odhalení, k čemu a kým byl stvořen Okamurův projekt Úsvit, nebo zda za pád Nečasovy vlády mohla jeho milenecká aféra.

Z Michala Babáka je nyní spisovatel a server Lidovky.cz si všímá jeho prvotiny, která bude ke koupi v polovině dubna. „Jeho knižní prvotina ponese provokativní a vulgárně laděný název Medvědovi stojí pořád aneb Může se to stát i Vám. Kniha zatím není k dispozici, nicméně v anotaci knihy chybí vysvětlení, na koho Babák zvoleným titulem míří,“ píší Lidovky.cz.

Ale nejčtenější deník Blesk uvádí přesnější informaci, protože získal ukázky ze zmiňované knihy. Michal Babák tvrdí, že Medvěd se přezdívalo premiérovi Petru Nečasovi. Prý proto, že medvěd nemá mimické svaly v obličeji a jeho výraz se tak nemění a Nečas se při vyjednáváních také tvářil stále stejně. To je prý důvod, proč se mu tak začalo přezdívat. „Tam se mohlo mluvit o čemkoli a on nehnul brvou. No a jak se vžila přezdívka Medvěd, tak vždycky někdo při pauze poznamenal, že Medvědovi stojí pořád… Tenkrát nám to vážně přišlo srandovní. Dnes už mi to tak vtipné nepřijde,“ cituje Blesk z knihy.

Kniha má Úsvit poškodit

Server Lidovky.cz si zase všímá nervozity poslanců Úsvitu Tomio Okamury. Dílo má prý odkrýt, k čemu a kým byl stvořen Okamurův projekt Úsvit přímé demokracie. „Na klubu jsme to řešili asi hodinu. Kniha má Úsvit poškodit,“ řekl v pondělí serveru Lidovky.cz poslanec Jiří Štětina. Lidovky.cz dodávají, že od loňského března v pražských kuloárech putovala informace, že na vzniku Úsvitu se podílejí véčkařský expředseda Vít Bárta a vlivný podnikatel Tomáš Hrdlička.

O Nečasově Lewinské, nynější expremiérově manželce Janě Nečasové se můžeme dočíst toto: „Kdysi Nečas o Nagyové před novináři na tiskovce prohlásil, že „dře jako kůň“. A za to si samozřejmě zaslouží řádné ohodnocení. Z mých mladších let si dobře pamatuji na to, jak podobně dřela Monica Lewinská v Bílém domě. I ona se pak měla dobře. Lewinská však dřela poctivě a proto neskončila ve vazbě.“

A k expremiérovi Babák dodává: „Řekl jsem Nečasovi, že my máme zájem o ministerstvo vnitra a budeme o něj usilovat. Nikdy potom už jsem Medvěda takhle neviděl. Vstal a rudý vzteky začal řvát, že tedy nám vnitro rozhodně nedá. Nikdy. Aby taky jo, když tam měli krytí kmotři z ODS a celé to bylo napojené na baobab jménem Ivan Langer. To bylo vážně hustý.“

Kalousek je jiná liga

Michal Babák, známý poslanec a pokladník Věcí veřejných, sepsal své zážitky ze sněmovny do knihy, ze které na pokračování cituje deník Blesk. Jednou z nejvýživnějších kapitol knihy je pojednání o popíjení alkoholu v Parlamentu. Babák sám prý, co se týče pití, vydrží leccos, ale například sociálním demokratům by prý rozhodně nestačil. No a Miroslav Kalousek je prý ještě úplně jiná liga…

Poslanecká sněmovna byla podle Babáka panoptikem postav s nejrůznějšími problémy. „Každý druhý poslanec měl u nohy svou kouli. Někdo se topil ve svých úvahách, jiný pil jak duha, další si o sobě myslel, že je plemenný býk, a mnozí by si nechali koleno pro korunu vrtat. Také tam bylo dost těch, kteří si mysleli, že když jsou na čas poslanci, jsou něco víc,“ píše bývalý véčkař.    

Nejvíce se pilo v klubu ČSSD

Právě problému pití se věnuje dnešní literární ochutnávka v bulvárním deníku. „Nikoho nepřekvapí, že patronem všech pijanů v Parlamentu byl Miroslav Kalousek. Příhod s jeho pitím bylo a je bezpočet. Bylo veřejným tajemstvím, že Kalouskovo kýchnutí v blízkosti otevřeného ohně by mohlo být velmi odvážným, nebo spíš nerozvážným eskamotérským kouskem,“ lze se dočíst v knize o exministrovi, jehož jméno prý Vít Bárta s oblibou komolil na „Koloušek“.

Úplně největší sněmovní pijani se však podle Babáka vyskytovali spíše v klubu ČSSD. „Omlouvám se za ten výraz, ale tam se doslova chlastalo, a kolektivně,“ píše Babák. Červené nosy poslanců podle něj na sněmovních chodbách svítily už z dálky, „jako Machovo ucho v oblíbeném večerníčku“. U „oranžových“ se podle něj s konzumací často začínalo už před obědem. „Předseda klubu Tejc je často svolával na hlasování přímo od `trubek`, kde nasávali už od rána. Podle toho také hlasování i samotné zasedání sněmovny někdy vypadalo,“ dodává Babák.

Ten prý těžko držel krok, i když sám leccos vydržel. „Jeden čas jsem pil hodně, šest i osm piv za den. Přitom mi pivo nedělá dobře,“ prozrazuje na sebe literát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace