Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Panika na barrandovském kopci! TV Nova odstřelila dalšího topmanažera, po 12 letech. A spoustu dalších

05.04.2014
Panika na barrandovském kopci! TV Nova odstřelila dalšího topmanažera, po 12 letech. A spoustu dalších

Foto: archiv

Popisek: Marek Kindernay odchází z Novy po dvanácti letech

Personální zemětřesení v naší největší komerční televizi nebere konce, přestože restrukturalizace údajně skončila loni. Po dvanácti letech odchází z vrcholového managementu i ředitel kanálu Nova Sport Marel Kindernay. A nejen on.

Nebyl to aprílový žertík, přestože tuto zprávu zaznamenala většina médií právě až 1. dubna. Již v pozdních večerních hodinách 31. března totiž napsal Marek Kindernay na svých facebookových stránkách: „Nastal čas opustit loď.“ Oficiálním důvodem jeho odchodu z vedení Novy je probíhající reorganizace, přestože současný generální ředitel CME a CET 21 Christoph Mainusch počátkem února v rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že restrukturalizace Novy skončila v loňském roce.

Série pokračuje

V naší největší komerční televizi působil Kindernay od doby, kdy pod ni přešel kanál Galaxie Sport, předchůdce Novy Sport, která startovala 1. dubna 2002. Před necelými dvěma lety stál rovněž u startu tematického kanálu Fanda, zaměřeného především na muže. Za jeho odchodem mají být úspory, které se mají promítnout i do nákupu, resp. nenákupu vysílacích práv pro sportovní přenosy. „Skupina Nova se dohodla s Markem Kindernayem na odchodu ze společnosti,“ potvrdila oficiálně jeho sdělení na Apríla mluvčí TV Nova Anna Suchá s tím, že Kindernayovi děkuje za 12 let obětavé práce. Za jeho agendu nyní zodpovídá programová ředitelka Alex Ruzek.

Padáky „za odměnu“

Kindernay je však jen jedním z výkonných manažerů, kteří nyní Novu opouštějí. Jen o pár dní dřív skončil ředitel marketingu Ondřej Křivka, který předtím působil jako brand manažer kanálu MTV, jehož lokální vysílání provozovala Nova do konce loňského roku. Současně s ním dostal padáka i ředitel PR a komunikace Josef Koukolíček, dřívější šéfredaktor společenského internetového magazínu Super.cz.

Křivka a Koukolíček zřejmě odcházejí z Novy stejně jako řada dalších pracovníků „za odměnu“. Pod jejich kormidlem se totiž ve srovnání s rokem 2012 zvýšil podíl skupiny Nova na sledovanosti v její hlavní cílové skupině 15 až 54 let o 2 procentní body v celodenním vysílání a o téměř 3 procentní body v hlavním vysílacím čase. A že to vzhledem k programové skladbě byl úkol téměř nadlidský. Společně s nimi odcházejí i další lidé na nižších pozicích, mluví se o několika desítkách výpovědí z důvodů reorganizace.

Dárky pro konkurenci?

Zdá se, že se Nova zbavuje ve jménu úspor profesionálů, po nichž obratem hrábne její konkurence. „Stěhování“ nejpopulárnějšího moderátora zpráv Karla Voříška do konkurenční Primy není jistě třeba připomínat. Pod křídly téhož konkurenta skončil například počátkem roku i dosavadní ředitel „nováckého“ internetu Pavel Krbec. Bývalý ředitel zpravodajství Vladimír Mužík stanul po svém odchodu v čele internetového oddělení slovenské televize Joj, aby po něm po pouhých třech měsících působení hrábl Andrej Babiš. A šup – od 1. dubna je generálním ředitelem jeho vydavatelství Ecopress, jež vydává slovenské Hopodárske noviny a řadu časopisů.

Bývalý generální ředitel Petr Dvořák se pro změnu přestěhoval na druhý břeh Vltavy a šéfuje Českou televizi, i když si finančně pořádně pohoršil – z 1,5 milionu korun měsíčně na „pouhých“ 200 tisíc. Bývalá šéfka marketingu Miloslava Nováková zase získala loni na postu ředitelky komunikace a marketingu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR ocenění marketér roku ve státní správě. Umějí se snad tito lidé zkrátka jen dobře umístit díky svým kontaktům, nebo Nova opravdu zachází macešsky se svými odborníky?

Blondýna z Londýna

Zatím jako jediná neodstřelitelná působí na Nově jen programová ředitelka Alex Ruzek. Zřejmě extrémně všestrannou Čechoameričanku si původně šéfové CME „vypůjčili“ z Londýna do Prahy na půl roku, její výhodou byla znalost češtiny. Nyní působí v sídle TV Nova na barrandovském kopci již téměř devět let. Zatím přežila všechna dosavadní „personální zemětřesení“, i když se o jejím odchodu vážně spekulovalo loni po pádu generálního ředitele Jana Andruška. Zatím ale dál zůstává programovou ředitelkou Novy, a navíc jí teď přibyla další práce s Nova Sport. V čem ale spočívají její údajné úžasné schopnosti, to zůstává pro leckoho i na barrandovském kopci stále záhadou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace