Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Petřínskou rozhlednu stěhoval vrtulník, v Česku se schyluje k měnové reformě! Nabízíme nejlepší aprílové fóry

05.04.2014
Petřínskou rozhlednu stěhoval vrtulník, v Česku se schyluje k měnové reformě! Nabízíme nejlepší aprílové fóry

Foto: archiv

Popisek: Stěhování Petřínské rozhledny vrtulníkem zbaštily před třiceti lety tisíce čtenářů Večerní Prahy

Vyvést aprílem čtenáře je oblíbenou kratochvílí novinářů. Jedním z nejúspěšnějších novinářských aprílů vůbec bylo stěhování Petřínské rozhledny, kterou v roce 1982 zavěsil autor fotomontáže pod vrtulník. Nevěřili byste, kolik lidí mu takový nesmysl zbaštilo. A ani letos žurnalisté rozhodně nezůstali pozadu.

Na svou dobu unikátní aprílový žertík spáchali novináři již v roce 1982, když ve Večerní Praze zveřejnili „stěhování“ Petřínské rozhledny vrtulníkem. Hmotnost ocelové konstrukce je 175 tun, přičemž nejvýkonnější vrtulník Mi-26, přezdívaný létající kráva, unese na vnějším závěsu maximálně 20 tun. Přesto takový skok na špek, navíc zveřejněný 1. dubna, zbaštila většina čtenářů. S tehdejšími prostředky dostal autor fotomontáže pořádně zabrat a výsledný snímek se bohužel nedochoval. Do novin byl totiž zpracován ještě tzv. horkou sazbou, musel tudíž dostat podobu štočku z olověné slitiny. Dnešní žertéři, pohrávající si s fotkami, to mají mnohem snazší.

Měnová reforma

Velké pozdvižení letos způsobila zpráva serveru Infobaden.cz, že vláda údajně dementovala přípravu měnové reformy. „Dramatický vývoj událostí v ČR nyní pečlivě analyzuje Evropská unie i Ruská federace, do vnitřních záležitostí naší země však nikdo zasahovat nechce. Eto váše dělo, zaznělo z Moskvy na adresu posledních reformních kroků české vlády,“ uvedl server. „Ano, my víme, že na sebe klademe vyšší nároky, že by to bylo pohodlnější měnovou reformu provést,“ sdělil údajně na setkání s novináři po mimořádném zasedání ve Strakově akademii premiér Sobotka a varoval občany před spekulativními nákupy švýcarského franku, pozemků na Měsíci, zlata, pšenice, rýže, obohaceného uranu a dalších rizikových komodit.

Srandisté tiskoví mluvčí

Zřejmě nejúspěšnější aprílovou kachnu vypustilo tiskové oddělení Telefóniky a skočil na ni dokonce i webový magazín Telecompaper.com. Zcela vážně převzal zprávu, že síť Telefóniky byla příliš přetěžována a její zákazníci obtěžováni, a tak jeden z největších operátorů zavádí na území České republiky zóny, v nichž je možno volání omezovat.

Pozadu nezůstala ani tisková mluvčí Senátu ČR Eva Davidová, která do oznámení o znovuotevření Valdštejnské zahrady pro veřejnost vklínila půvabný nesmysl, že lze v hejnu tamních pávů obdivovat dva unikáty – bílé samce. Zprávu však doprovodila snímkem opeřence, jenž není dílem přírody, ale výtvarníka.

Na dva bílé paví samce pozvala návštěvníky Valdštejnské zahrady tisková mluvčí Senátu ČR

Na kamenného bílého pavího samce pozvala návštěvníky Valdštejnské zahrady tisková mluvčí Senátu ČR

Babiš terčem

Terčem žertu se stal i šéf Hnutí ANO Andrej Babiš, kterému podle serveru Kverulant.cz vyfoukli MF Dnes a Lidové noviny redaktoři, oba deníky začali vydávat ve vlastní režii a převedli na sebe i veškeré zisky z inzerce. Navíc mu server vložil do úst odvážný komentář. „Nejdřív jsem byl opravdu velmi naštvaný, ale pak jsem si uvědomil, že já sám jsem podobnou cestou před lety získal Agrofert. Mafra ostatně měsíčně prodělává 6,5 milionu korun, tak ať redaktoři předvedou, co umějí. Já jim odpouštím,“ prohlásil podle serveru velkoryse Babiš.

Do nejvyšších politických špiček zabruslil i server Aktuálně.cz, když oznámil připravovanou kandidaturu Jaromíra Jágra na post prezidenta. Vyplývá to údajně z jeho nové hráčské smlouvy, v níž má kandidaturu jako podmínku neplaceného volna na přelomu let 2017 a 2018, tedy v době příští prezidentské kampaně. Ústředním heslem kampaně by mělo být jeho facebookové motto „Hokejová rodino, společně vše dokážeme!“ I v této zprávě se mihnul Andrej Babiš, který prý v údajném rozhovoru s Jágrem prohlásil po výsledcích slovenských prezidentských voleb, že lidé začínají přemýšlet jinak.

Hříchy na silnici

Prohřešky na silnicích dráždí většinu Čechů, a tak není divu, že zrak redaktorů serveru Lidovky.cz padl na děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka. Nedávné neoprávněné použití modrého majáčku na automobilu a jízdu v protisměru se prý rozhodl odčinit charitou, a tak zakládá nadaci Modrý maják, která má pomoci vychovávat řidiče k ohleduplnosti a džentlmenství na silnicích. Motoristické žerty jsou všeobecně oblíbené i ve světě. Před časem například mimořádně zabrala aprílová zpráva listu The Moscow Times, že limuzína ruského prezidenta Medveděva je schopna odolat i menšímu jadernému výbuchu, pokud ovšem vítr vane příznivým směrem! Tento úžasný nesmysl dokonce přetiskl i seriózní britský list The Guardian.

Televizní kachny

Velkou konkurenci dostanou podle Digizone.cz Události, komentáře České televize. Martin Veselovský, Daniela Drtinová i celý tvůrčí tým prý přecházejí pod křídla TV Barrandov, kde chystají pořad Naše události, komentáře, jenž by měl být vysílán dokonce ve stejném čase. „No fuj, takhle jsem se už dlouho nelek,“ komentoval Veselovský zprávu na Twitteru.

Prima si zase vystřelila z fanoušků reality show X Factor. Prostřednictvím serveru Extra.cz oznámila, že v její porotě nastávají dramatické změny. Namísto slovenské zpěvačky Sisy Sklovské a frontmana skupiny J.A.R. Oty Klempíře prý o osudu soutěžících této talentové show budou rozhodovat slovenský hudební producent Jaro Slávik a účastnice čtvrté řady reality show VyVolení Eva Feuereislová.

Poprask na síti

Svůj díl srandiček nadělily svým čtenářům i další internetové servery. Například Týden.cz se pustil do kritiky internetových diskutérů, kteří prý podle výsledků amerického výzkumu mají v průměru menší přirození než zbytek populace. A týká se to i žen! O smutek na tvářích fanoušků internetového portálu Seznam se zase postaraly Novinky.cz oznámením, že se společnost Seznam.cz rozhodla vyměnit svého populárního maskota, Jack Russel teriéra Krastyho. Nahradí ho čivava Gábinka, která má být letos jednou z hlavních zbraní při upevňování pozice společnosti na trhu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace