Americký vztyčený prostředníček a zvláštní plán NATO. Hájkův web popisuje to, co možná netušíte
30.03.2014
Foto: vlajky-statu.luksoft.cz
Popisek: Vlajka NATO
Ukrajinská krize dál trvá a Západ hrozí Rusku zesílením sankcí, pokud bude v eskalaci krize pokračovat. Kontrarevoluční magazín Petra Hájka Protiproud, který dostal zvláštní „ocenění“ za popis konspiračních teorií, přináší úvahu novou. Klade si otázku, jak je to vlastně s těmi sankcemi a zda agresorem není spíš NATO, než Ruská federace.
Co vede autora Petra Kohout k těmto úvahám? Je to podle všeho geopolitický pohled na mapu. Agentura Reuters již začátkem tohoto týdne informovala o tom, že NATO má obavy z ruských sil, které by se podle odhadů mohly dostat až do moldavského Podněstří. Tato varovná slova pronesl vrchní velitel sil Severoatlantické aliance v Evropě Philip Breedlove. Kohout však připomíná, že separatistická oblast Podněstří již je oblastí nakloněnou Rusku a z tohoto hlediska se zdá logičtější, že by se Severoatlantická aliance pokusila vstoupit do regionu silou.
Za co ten „vztyčený prostředníček“?
„Vypadá to banálně – ledaže by otázka nastolená autoritami NATO zněla jinak: Co udělá Putin, pokud vpadneme do Podněstří, budeme bombardovat a zabíjet a na troskách vylidněných sídel obnovíme moldavskou svrchovanost, která tu byla před dvaadvaceti lety a trvala tehdy skoro celý jeden den? Odpověď by pak zněla: Armáda Ruské federace by prorazila přes Ukrajinu a zase by nás vyhnala,“ píše Kohout na webu.
V této souvislosti je na místě podívat se i na prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, který zdůraznil, že země nemá zájem na překročení ukrajinských hranic. Dodal k tomu však, že by ukrajinské úřady měly zajistit bezpečnost všech občanů a měla by být schopna odzbrojit nezákonně ozbrojené skupiny. Informoval o tom Český rozhlas.
Podobným teoriím o údajných plánec NATO by pak mohla nahrávat ještě jedna věc a to zaměření sankcí na některé představitele Ruské federace. Mezi „postiženými“ je i poslankyně Jelena Mizulina, politička bojující za zachování tradičního modelu rodiny. Nad tím, proč se v hledáčku sankcí ocitla i tato žena, která se ke krymské krizi nevyjadřovala, se ptá Michal Semín opět v úvaze na Hájkově webu Protiproud. „Za co si tedy tento americký vztyčený prostředníček vykoledovala?“ ptá se autor.
Podle Semína za to, že hájí tradiční model rodiny. „Jelena Mizulina, coby předsedkyně Výboru pro rodinu, ženy a děti v Dumě, je hlavní autorkou zákona, zakazujícího propagaci homosexuálního životního stylu mezi dětmi a mládeží. Usiluje též o to, aby byla znemožněna adopce ruských dětí do zemí, v nichž je uzákoněna adopce dětí homosexuálními páry a aktuálně navrhuje, aby se tento zákaz rozšířil o Belgii, kde byl poslanci přijat a králem stvrzen zákon, schvalující eutanazii dětí,“ upozorňuje Semín. A tento případ ukazuje, že ani sankce ani jiné plány nemusí cílit tam, kam se na první pohled zdá.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh
Vložil: redaktor KL1