Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Milardář Janeček otevřeně přiznává mnohoženství. Mohou za to peníze?

24.03.2014
Milardář Janeček otevřeně přiznává mnohoženství. Mohou za to peníze?

Foto: kareljanecek.com

Popisek: Janeček dělá podle odborníka jen to, o čem většina mužů jenom tajně sní

Mít víc partnerek současně považuje miliardář Karel Janeček za normální. Má manželku, milenku, a navíc poté, co se rozešel s Misskou Doleželovou, objevila se vzápětí po jeho boku další brunetka. Co jeho chování říká odborník?

„Věrnost není věc morálky, mluvit pravdu je věcí morálky. A já mluvím pravdu, všichni okolo mě vždy vědí, jak se věci mají,“ říká čtyřicetiletý miliardář, jenž je jedním z nejžádanějších objektů v očích nezadaných žen. Je sice ženatý, k tomu navíc žije již déle než šest let s přítelkyní, to mu však nebrání v navazování dalších vztahů. „Nemůžu mít pouze jednu ženu,“ tvrdí český propagátor mnohoženství. Jen u jediné si ale může být stoprocentně jistý, že jí nejde pouze o jeho peníze – u své manželky. Poznali se totiž už během studií, když ještě neměl vůbec nic. Má s ní desetiletou Viktorii a o rok mladší Amálii a jeho chronické zálety zřejmě paní Janečková nepovažuje za problém.

Složitý vztah

Druhou partnerkou, která po jeho boku žije již šest let, je o rok mladší vyučená kadeřnice Markéta Sýkorová. Společně s vysokou plavovláskou s postavou modelky založil Janeček Nadační fond pomoci a Markéta je na jeho oficiálních stránkách vedená jako zakladatelka s charakteristikou: „Vyučená kadeřnice, srdcem servírka, která celý život pomáhá lidem.“ Má syna, kterému miliardář ochotně dělá náhradního tátu, a svůj vztah s Janečkem považuje podle vyjádření na Facebooku za velmi složitý.

S Markétou Sýkorovou žije Janeček šest let

S Markétou Sýkorou žije Janeček už šest let

Markétinu partnerovi však na jeho uspořádání milostného života nepřipadá nic nenormálního, takže když mu nějaká další žena padne do oka, klidně si s ní začne. Kolik už jich prošlo ve skutečnosti jeho náručí, není známo a přesně to možá neví ani on. Svým sexuálním životem totiž začal budit pozornost veřejnosti až loni v létě, když svým chlapeckým úsměvem okouzlil Miss ČR 2004 Janu Doleželovou. O existenci výše zmíněných žen jí však jaksi zapomněl informovat, nebo to spíš ve své suverénnosti nepovažoval z nutné.

Veřejná potupa

Pravdu prý Doleželová zjistila až během natáčení reportáže pro primácké V.I.P zprávy, během zimní dovolené ve Špindlerově Mlýně. „Žiju s přítelkyní Markétou,“ prohlásil Janeček na kameru uprostřed zasněženého svahu a krásná lékárnice nevěřila zprvu vlastním uším. Úsměv jí zmrzl na rtech a jen ucedila mezi zuby: „Až doteď jsem si myslela, že si ze mě s tou Markétou dělá srandu. Ale teď vidím, že to myslí vážně.“ Následoval rozchod „po italsku“, komentovaný nepříliš lichotivými poznámkami, který neunikl pozornosti bulváru.

Miss ČR 2004 Jana Doleželová existenci "té druhé" nevydýchala

Miss ČR 2004 Jana Doleželová existenci "té druhé" nevydýchala

Zdá se, že veřejné kopačky, které mu dala Doleželová ve Špindlu, byly pomstou za ponížení, jež jí před kamerou uštědřil, a Janeček to těžce nese. Podle něj prý Jana věděla o Markétě od začátku jejich vztahu, dokonce se několikrát i setkaly. Zmínku o ní na veřejnosti prý jen využila jako záminku k ukončení vztahu.Ve Špindlu jsme se rozhodně nerozešli. Byli jsme spolu ještě v lednu,“ řekl internetovému portálu Šíp.

Není-li tu ta…

…kterou mám rád, tak mám rád tu, která je tu – zpívá se v české verzi muzikálu Divotvorný hrnec. Právě tento text Jana Wericha si zřejmě vzal Janeček k srdci jako své životní motto, protože po Doleželové rozhodně netruchlil dlouho. Již 22. února se totiž objevil na slavnostním udílení cen Český lev s novou partnerkou po boku. Jeho nejnovějším objevem je bankovní manažerka Zuzana Buriánková, zvědavým novinářům miliardář přiznal, že se nevidí poprvé a po odchodu z Rudolfina mají naplánován společný romantický večer.

Nejnovějším Janečkovým úlovkem je bankéřka Zuzana Buriánková

Nejnovějším Janečkovým úlovkem je bankéřka Zuzana Buriánková

Příroda si žádá své?

Podle odborníků není na Janečkově sklonu k mnohoženství vůbec nic neobvyklého ani nenormálmího. Tíhne prý k němu většina mužů, jenže evropská morálka jim předepisuje mít jenom jednu. Proto to také málokterý dokáže před svou stálou partnerkou otevřeně přiznat, a navíc si většina takový luxus zpravidla ani nemůže z ekonomických důvodů dovolit. Velká část ostatního světa mimo Evropu sice mnohoženství umožňuje, má to však neblahé následky. Muži, na které se při rozebírání partnerek „nedostane", pak často bývají agresivní, právě z jejich řad se rekrutují iniciátoři revolucí a propadají terorismu. Mnohoženství se lépe daří v zemích, v nichž panují větší ekonomické rozdíly. Pro ženu je v nich výhodnější být druhou nebo třetí partnerkou boháče, než jedinou manželkou chudáka.

„Někteří muži pěstují pouze následné mnohoženství, střídají partnerky postupně. Pokud si někdo dovolí více partnerek současně, bývá obyčejně ekonomicky silnějším jedincem – takový špás zkrátka stojí peníze,“ říká sexuolog Radim Uzel ve svém článku pro Blesk. Janeček tudíž není podle něj nenormální, jenom poněkud narazil, když se Jana Doleželová odmítla s existencí „té druhé“ smířit. „Důvody budou asi opět ekonomické,“ soudí Uzel. „Pokud se však jedná o jedince vskutku enormně bohatého, jistě se brzy vrátí. Argument ‚vychování v tradiční rodině‘ je jenom zástěrkou.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská