Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jen pro otrlé: Útok na Ester Janečkovou a jejího mrtvého synovce

12.03.2014
Jen pro otrlé: Útok na Ester Janečkovou a jejího mrtvého synovce

Foto: Česká televize

Popisek: Moderátorka Ester Janečková z Pošty pro tebe

Publicista Jiří Kohoutek se oproti ostatním médiím, jako například časopisu Reflex, vyhranil vůči chování moderátorky České televize Ester Janečkové. Uveřejnil názor, který se zdá mnoha našim čtenářům velmi kontroverzní.

„Prosím, můžete uveřejnit tento článek?" uvedly hned dvě čtenářky KrajskýchListů.cz. Do emailu přiložily text článku, který na internetu publikoval Jiří Kohoutek. Jeho názor výrazně kontrastuje s ostatními postoji českých médií.

Připomeňme, že mladý synovec (14) populární moderátorky Ester Janečkové spáchal sebevraždu kvůli své homosexuální orientaci. Podle ní za celý tragický incident může farář, který chlapci vštěpoval, že jeho homosexualita je hřích. „Filip chodil do kostela s celou rodinou. Místní kněz byl ale příkladem velkého homofoba, který i při kázání mluvil o tom, že být gayem je špatné. Tenhle kněz se projevil naprosto hrozně i na pohřbu, proto jsem mu řekla, že to on a lidi jako on Filipa zabili,“ prozradila v rozhovoru pro Rádio Wave moderátorka. „Myslím si, že jako věřící homosexuál to měl mnohem horší než nevěřící. Nechtěl žít v netolerantní společnosti,“ domnívá se Janečková.

Jiří Kohoutek však vidí celou věc docela jinak.

„Pokud se ale někdo rozhodne kvůli tomu zabít, to mi moc normální nepřijde. Ještě méně normální je, když z toho začne on sám a jeho rodina obviňovat všechny okolo. Ten hoch prostě nebyl duševně v pořádku. Jeho rodina by si měla sednout a říci si, jestli něco nepodcenila. Teď si hrají na milující rodiče a příbuzné, ale kde byli, když je ten hoch potřeboval? Cožpak nezaznamenali z jeho strany žádné signály volání o pomoc?" ptá se autor.

„Člověk přece musí být připraven na to, že ne všichni okolo něj jsou hodní a laskaví. Vždycky se najde něco, co ostatním může vadit. V titulku v jednom médiu jsem si přečetl, že ten kluk si v dopise přeje v podstatě ideální svět, kde na sebe lidé budou hodní a ve všem tolerantní. To je přece utopie. Kdyby ale každý reagoval takhle přehnaně na své okolí, tak by polovina z nás byla dávno na onom světě," doplňuje.

„Co tedy chce Janečková a spol. více? Co vlastně chtějí všichni ti homosexualisté, kteří se maskují pod pláštíkem údajné tolerance?" dodává Kohoutek ve svém textu, který vzbudil značnou pozornost.

Podle něj by Ester Janečková měla přestat hysterčit a nechat si emoce na svůj sladkobolný pořad nevalné úrovně, tedy Poštu pro tebe.

Co řekla Ester Janečková v Českém rozhlase?

On vlastně Filípkův strejda je katolický kněz, když Filípka našli na zahradě mrtvýho, tak po záchrance přijel on a dal mu poslední pomazání a velmi emotivně to taky prožíval a oni chtěli, aby ho Ivan pohřbil, udělal rozloučení s Filipem, což on říkal, že určitě, ale že se bojí, že to emočně neunese. Že by byl klidnější, kdyby tam byl i místní kněz. Ten tam byl. Na pohřbu měl nádherné kázání Ivan Havlíček, pak mluvil Tomáš Adámek z Logosu, pak mluvila jedna sestra Filípka, druhá, pak jsem tam říkala něco já. Pak se dvacet minut promítaly Filípkovy fotky a pouštěly se písničky, které mu vybrali sourozenci. A vlastně úplně na začátku se pouštěla písnička Same Love, kterou si Filípek vybral, to napsal v dopise. I tam citoval z té písničky „ I can't change even if I tried“.

A když už se to chýlilo ke konci, asi po dvou hodinách a měla se začít odnášet rakev, tak vystartoval místní farář a začal, že už nechtěl mluvit, ale že se musí ozvat na to, co tam povídal ten předseda gayů a že to rozhodně takhle není a že registrované partnerství je hrozný problém, a ať si lidi jsou homosexuálové, ale že se tak přece nemusí chovat. Obrátil se přímo na Tomáše Adámka a říkal: „Vy jste taky vzniknul ze spojení muže a ženy a co tady si jako vymýšlíte.“ Ale pak to ještě dospělo do další, horší fáze, kdy se ten kněz obrátil takhle na tu rakev, vedle které stál, a říkal: „Já Filípka taky znal a měl jsem ho rád a jsem si jistý, že on by s tím, co tady zaznělo, nesouhlasil.“ A to bylo jak bodnutí do srdce. Já jsem v tu chvíli vykřikla: „To vy jste ho zabil, vy a lidi, jako jste vy.“ Filípkovy sestry tam začaly vzlykat a řvát: „Vypadněte, mlčte.“

On pak utekl do zákristie a odešli jsme na hřbitov s rakví, kde to bylo samozřejmě hodně dojemný a těžký, a když jsme se vrátili do kostela pro kytky a nějaké věci, tak jsme tam našli... protože sourozenci Filipa vytiskli text té písničky Same Love v angličtině i v češtině, aby lidi měli překlad. Bylo to rozdané po lavicích a všechny ty texty byly roztrhané na malé kousíčky. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Zdeněk Svoboda