Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Osm nejprovařenějších milenek českých politiků: Čtěte jejich story, jsou to všechno blondýny

17.02.2014
Osm nejprovařenějších milenek českých politiků: Čtěte jejich story, jsou to všechno blondýny

Foto: archiv

Popisek: S přibývajícími lety si proutník Okamura vybírá stále mladší blondýnky. Jeho současnou ozdobou je studentka Monika.

Dlouhé plavé vlasy jsou synonymem křehkosti, něžnosti a nevinnosti a sexy blonďatá milenka je zřejmě součástí životního stylu politiků. Sexuolog Jaroslav Zvěřina je dokonce přesvědčen, že mladá přítelkyně se u mocných mužů bere jako něco, co k jejich funkci a moci patří. A řada našich politiků se tím řídí.

Na plavovlasé partnerky si potrpí poslanec Tomio Okamura. Právě nyní plní funkci jeho oficiální ozdoby dvaadvacetiletá studentka Monika Talašová, která nahodila udičku na sociální síti. Vyhlášeného proutníka Okamuru zaujala a pozval ji na večeři. Nějakou tu výhodu z tohoto vztahu Monika mít bude – její otec kandidoval do Senátu na post, který uvolnil Okamura. Pár let prožil Okamura s Evou Netolickou, kterou poznal prostřednictvím internetové katolické seznamky. K intimnímu vztahu s japonsko-moravským podnikatelem se hlásí i plavovlasá Ornella Štiková, která rozvrátila rodinu moderátorky Gábiny Partyšové a loni porodila jejímu manželovi Josefu Koktovi syna Quentina. Tento vztah však Okamura popírá.

Jako dědeček s vnučkou působí šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg se svou kráskou Janou Vopěnkovou. Údajně se seznámili v jistém hotelu, kde ho prý Jana oslovila s tím, že nemůže najít práci, a požádala ho o pomoc. Poprvé se po jeho boku objevila v listopadu na předávání Českých slavíků a její rodná víska Nepomyšl se ochotně rozpovídala. Silikonovou divošku s odbarvenou hřívou učila podle příbuzných lásce k penězům maminka od dětství. Úctyhodnému Čechorakušanovi zřejmě pořádně pouští žilou, díky jeho kreditce se už naučila i nakupovat v Pařížské. Jeho manželka Therese zu Hardegg mu však během let soužití připravila nejednu hořkou chvilku včetně porodu nevlastního syna Karla Philippa, takže ji zřejmě jeho současné zálety nechávají chladnou.

Náskok před politickými kolegy má miliardář Andrej Babiš, který stihl vyměnit manželku za atraktivní blondýnu ještě před vstupem do vrcholné politiky. Z prvního manželství má dvě děti, další dvě se současnou partnerkou Monikou, která sice používá jeho příjmení, oddací list však nemá. Šušká se, že s matkou prvních dvou dětí je Babiš stále ještě oficiálně ženatý, pátrání po její identitě je však doposud bezvýsledné. Další střídání blondýn po Babišově boku však zřejmě nehrozí, na to energická Monika jistě dohlédne,

Premiérská infekce

Křeslo českého premiéra je zřejmě nakaženo nebezpečnou infekcí, která bourá rodiny doposud vzorných otců. Odstartoval ji Jiří Paroubek (tehdy ČSSD, dnes LEV 21), na jehož srdce uspořádala v roce frontální útok křehká tlumočnice ze slovenské Nitry Petra Kováčová. Celý národ pobavila svým výrokem, že nejvíc sexy je na muži jeho mozek. Téměř třiceti lety společného soužití „okoukaná“ a poněkud objemnější manželka Zuzana však neměla proti ní šanci. V září 2007 se Paroubek rozvedl, aby se o dva měsíce oženil podruhé, a dva roky poté mu Petra porodila dceru Margaritu.

Prapodivné premiérské nákaze neunikl ani expremiér Mirek Topolánek (ODS), jehož partnerský život obrátilo naruby střídání dvou plavovlásek po jeho boku. Po čtvrtstoletí manželství s usměvavou Pavlou, která se významně podílela na budování jeho politické kariéry, mu padla do oka poslanecká kolegyně Lucie Talmanová. O jejich poměru se začalo veřejně mluvit v srpnu 2006, po pár týdnech se začalo Talmanové kulatit bříško, o otci svého potomka však odmítla mluvit. V dubnu 2007 se Topolánek přiznal k otcovství a o čtvrt roku později mu jeho přítelkyně porodila syna Nicolase. Tři měsíce po rozvodu se Topolánek v roce 2010 se svou novou láskou oženil.

Frontální útok na Petra Nečase podnikla cílevědomá Jana Nagyová už během svého působení v Karlových Varech. Původně vyučená prodavačka, poté mzdová účetní, poznala svého prince, nesmělého zapřisáhlého katolíka, zřejmě již během působení na Oblastním družení ODS a rozhodla se kterým směrem zacílí svou snahu. Její plavá hříva zabrala, nakonec se stala nejen šedou eminencí jeho premiérského kabinetu, ale podařilo se jí téměř nemožné – zapřisáhlého katolíka Nečase rozvést. Od září 2013 jmenuje Nečasová.

Ani prezidenti neodolali

Tu a tam prosákla na veřejnost zpráva i o milostných záletech exprezidenta Václava Klause, i on trpí chronickou slabostí pro blondýnky. Nejprve mu padla do oka krásná letuška a později bankovní úřednice Klára Lohniská, poté se na palubě vládního speciálu seznámil s další půvabnou plavovláskou, někdejší finalistkou soutěže Miss letuška Petrou Bednářovou. Scházejí se každý rok ve stejnou dobu na stejném místě na pražské Štvanici, Petra dostává téměř stejnou kytici. Rovněž se šušká, že jí přispěl na pořízení luxusního bydlení poblíž golfového hřiště v Berouně. Že by se exprezident inspiroval nestárnoucí komedií Nebožtíci přejí lásce?

Plavovlasé infekci koneckonců podlehl i první český prezident Václav Havel, o němž se šuškalo, ž navázal bližší vztah s temperamentní herečkou Dášou Veškrnovou ještě před smrtí své první ženy Olgy. Na rozdíl od jiných kolegů-politiků však zachovával před očima veřejnosti dekorum a Dagmar přešla do ofenzívy, teprve když mu o Vánocích 1997 šlo poprvé o život. Nakráčela za ním do nemocnice s tím, že o něj chce pečovat po chirurgickém odstranění zhoubného nádoru na plicích, a připravila tím hradnímu protokolu pořádné starosti. Ve snaze zabránit skandálu urychlili prezidentovi spolupracovníci jejich sňatek, a tak se pouhý týden po prezidentově propuštění z nemocnice proměnila divoká Dáša v prosinci 1997 na žižkovské radnici v elegantní první dámu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská