Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rekonstrukce Kliniky popáleninového centra pro děti

27.01.2014
Rekonstrukce Kliniky popáleninového centra pro děti

Foto: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) otevřela nově zrekonstruované prostory dětského akutního příjmu Kliniky popáleninové medicíny. Ta patří mezi největší popáleninová centra v Evropě a ročně hospitalizuje kolem tří padesáti dětí.

Obnovu finančně podpořili řetězec drogerií a parfumerií  ROSSMANN prostřednictvím charitativního projektu „Dětský úsměv“ a Nadace Naše dítě. Rekonstrukce trvala zhruba rok a péči o popálené děti výrazně zefektivní i zkvalitní.

Rekonstrukci zahájila vinohradská nemocnice na počátku minulého roku

„Kliniku popáleninové medicíny považuji za špičkové pracoviště naší nemocnice. Velmi si proto vážím spolupráce s Nadací Naše dítě a společností ROSSMANN, která nám pomohla zrekonstruovat dětský akutní příjem. Stavební práce se týkaly především úprav prostor bývalého třetího sálu, který jsme dosud nevyužívali,“ uvedl ředitel FNKV MUDr. Marek Zeman.

„Rekonstrukce výrazně zefektivní příjem popálených dětí i samotnou práci lékařů s pacienty. Ke zlepšení dojde také v  hygienicko-epidemické oblasti během přijímání dětí takzvaně z ulice,“ dále dodává přednosta Kliniky popáleninové medicíny FNKV MUDr. Ludomír Brož.

Rekonstrukci zahájila vinohradská nemocnice na počátku minulého roku, a to na základě finančního příspěvku od společnosti ROSSMANN v celkové výši 1.007.460 korun. Peníze se podařilo vybrat díky charitativnímu projektu „Dětský úsměv“, který společnost ROSSMANN pořádá s Nadací Naše dítě již pátým rokem.

Popáleniny patří k nejzávažnějším dětským úrazům

„Vždy zvolíme jeden týden v roce, kdy bude charitativní akce v našich drogeriích probíhat a předem se rozhodneme pro projekty, na které výtěžek z akce poputuje. Výtěžek z prodeje zboží označeného symbolem Dětského úsměvu pak odvádíme Nadaci Naše dítě. Částka se vždy pohybuje v řádech několika milionů korun. Naposledy se nám podařilo získat téměř čtyři miliony korun. Ty jsme se rozhodli věnovat právě na pomoc popáleným dětem do různých zdravotních zařízení,“ přiblížil charitativní projekt Ing. Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN.

Klinika popáleninové medicíny FNKV je jedno z největších popáleninových center v Evropě s tradicí přes šedesát let. Zajišťuje komplexní a kontinuální péči o pacienty se všemi typy popáleninového traumatu pro spádovou oblast celých Čech. V péči jsou zde i lidé zasažení elektrickým proudem či radiačním zářením. Statut popáleninového centra byl nemocnici udělen v roce 1991. V minulém roce tu lékaři ošetřili přes devět tisíc pacientů, z nichž bylo 760 dětí. Přes 370 dětí pak museli hospitalizovat.

„Popáleniny patří k nejzávažnějším dětským úrazům, jsou velmi bolestivé a často vyžadují dlouhodobý pobyt v nemocnici. Jejich důsledky navíc provázejí děti většinou po celý život. Právě proto jsme se rozhodli pomoci právě popáleninovému centru ve vinohradské nemocnici,“ sdělila ředitelka Nadace Naše dítě Ing. Zuzana Baudyšová a dodala: „Finanční příspěvek na rekonstrukci dětského akutního příjmu není však naším jediným darem pro tuto specializovanou kliniku. Společně se nám podařilo zaplatit popáleným dětem léčebný pobyt v hodnotě sto tisíc korun a poskytnout prostředky na nákup speciálního přístroje MEEK machine pro transplantaci kůže ve zvláště závažných případech.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace