Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zeman navštívil tajně Afghánistán, noviny to zveřejnily. Hrad mluví o ohrožení bezpečnosti, my víme, kdo to asi prásknul

27.01.2014
Zeman  navštívil tajně Afghánistán, noviny to zveřejnily. Hrad mluví o ohrožení bezpečnosti, my víme, kdo to asi prásknul

Autor: ČT/Herbert Slavík

Popisek: Miloš Zeman v Afghánistánu

Prezident republiky Miloš Zeman navštívil ve dnech 24. a 25. ledna 2014 Afghánskou islámskou republiku. V pátek dne 24. ledna se prezident republiky zúčastnil setkání s českými vojáky Úkolového uskupení Armády České republiky ISAF na základně v hlavním městě Kábulu. Prezident republiky vysoce ocenil české vojáky působící v Afghánistánu.

„Uvědomuji si, že čeští vojáci jsou cosi jako předsunutá hlídka," prohlásil prezident republiky s odkazem na boj proti mezinárodnímu terorismu. Jeho průniku brání podle prezidenta republiky právě čeští vojáci.  V následné diskusi podpořil prezident republiky zahraniční vojenské mise. „Prevence je vždy levnější než následná obrana," uvedl. „Zahraniční mise mají zabránit rozpoutání nějakého velkého požáru," upozornil prezident republiky s tím,  že je jednoznačným podporovatelem těchto misí. Prezident republiky následně dekoroval prapor ÚU AČR ISAF stuhou prezidenta republiky. Českým vojákům předal prezident republiky dárkové balíčky obsahující kvalitní české potraviny a filmy na DVD.

Setkání prezidentů

V sobotu dne 25. ledna prezident republiky na základně v Kábulu zavítal do vojenské kaple, kde předal českým vojákům svíčku od sester z řádu Karmelitek. Následně navštívil nemocnici, kde měl prezident republiky možnost se seznámit s prací českých lékařů, záchranářů a zdravotních sester na oddělení pohotovosti. Po návštěvě nemocnice uctil prezident republiky Miloš Zeman památku padlých u pomníku před velitelstvím ISAF a US sil v Afghánistánu. Prezident republiky se během své návštěvy v Afghánistánu setkal  také s prezidentem Afghánské islámské republiky panem Hamidem Karzáím. Po setkání obou představitelů bylo podepsáno memorandum, které umožní historicky první výstavu buddhistických památek Afghánistánu v Národním muzeu ČR, jež byly objeveny na území Afghánistánu českými archeology.

Na závěr své dvoudenní návštěvy v Afghánistánu se prezident republiky Miloš Zeman setkal s českými vojáky 1. strážní roty BAF Úkolového uskupení Armády České republiky ISAF v Bagramu. Během své diskuse vyjádřil velkou podporu a poděkování našim vojákům a předal jim dárkové balíčky.

Jak to věděla iDnes?

V sobotu v podvečerních hodinách prezident republiky Miloš Zeman odcestoval zpět do České republiky. Prezidenta republiky po celou dobu jeho návštěvy Afghánské islámské republiky doprovázel pan Vlastimil Picek, ministr obrany vlády České republiky, genpor. Petr Pavel, náčelník Generálního štábu Armády České republiky, a pan Miroslav Kosek, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Afghánské islámské republice.

S titulkem „Zeman v tichosti vyrazil za vojáky v Afghánistánu. Jako první prezident“ zprávu přinesl server iDnes už 25. 1. V devět ráno. Stojí zde: „Prezident Miloš Zeman vyrazil na návštěvu českých vojáků v Afghánistánu. iDNES.cz to potvrdily dobře informované zdroje.“ Nemáme pochopitelně tušení, kdo jsou ony zdroje, zato jsme si všimli, že jediné fotografie, které jsou z cesty Miloše Zemana k dispozici (ty oficiální budou podle hradního mluvčího Ovčáčka až v průběhu pondělí 27. ledna), nesou podpis Herberta Slavíka, slavného fotografa, manžela herečky Terezy Brodské a dlouholetého spolupracovníka MF Dnes. Ejhle, to je překvapení.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace