Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Multimilionář Alois Hadamczik vydělá další miliony. Nikdo o tom nechce mluvit

13.01.2014
Multimilionář Alois Hadamczik vydělá další miliony. Nikdo o tom nechce mluvit

Autor: repro YouTube.com

Popisek: Trenér Alois Hadamczik

VIDEO Média skloňují jméno trenéra hokejové reprezentace především se třemi věcmi: nominací na blížící se olympijské hry, s jeho milenkou a rovněž majetkem.

Pokud začneme odzadu, právě domy, byty a parcely jednašedesátiletého vyučeného strojníka budí nemalé rozpaky. Parcely rodiny Hadamczikových podle zmapovaných záznamů dosahují 20 tisíc metrů čtverečních, dalších téměř 100 tisíc metrů je psáno na trenérovu dceru Nikol Barinkovou. K výčtu majetku bezesporu patří také dům v Opavě, který má šest bytů a několik nebytových prostorů. I zde je spoluvlastníkem Hadamczikova dcera. Co se týče místa pobytu, jedná se o severomoravské Kravaře. Obří dům má přes 240 metrů obytné plochy na pozemku více jak 6 tisíc metrů čtverečních. Místní o nemovitosti hovoří jako o legendárním Southforku ze seriálu Dallas.

Ptáte se na to, kde Hadamczik peníze vzal? Na otázku odpověděl bulvár už loni v březnu.

„Hadamczikova podnikatelská minulost začala na počátku 90. let, kdy se vydal sbírat zkušenosti za hranice. „K byznysu jsem se poprvé dostal v německém Füssenu. Majitel klubu tam vlastnil realitní kancelář,“ řekl v minulosti rodák z Kravař, kde je nyní místostarostou. Učil se dobře a rychle… O několik let později se totiž ukázalo, že skoupil pozemky a nemovitosti a pak je prodal za několikanásobně vyšší cenu. Jenže kolem Hadamczikových obchodů je často velmi mnoho otázek. Jednou z příkladných ukázek jsou kšefty s pozemky, na kterých leží opavský hokejový stadion."

Ty Opava od hokejového trenéra koupila za 106 milionů korun, přičemž původní cena byla omnoho nižší. Podobných obchodů s politiky bylo hned několik a zřejmě především díky nim Alois Hadamczik vydělal.

A budoucnost? I ta má být sladká. Podle informací, které se KrajskýmListům.cz podařilo získat, by měl Alois Hadamczik brát coby trenér národního hokejového týmu kolem 250 tisíc měsíčně. Připomeňme, že kouč fotbalové reprezentace bude brát přibližně půl milionu. Obě sumy jsou samozřejmě tajné, ač jsou placené víceméně z peněz daňových poplatníků. Vzhledem k blížícím se hrám v ruské Soči si Hadamczik a jeho výběr přijde v případě zlata na 1,5 milionu korun - jde o totožnou sumu, kterou svaz uděloval na hrách v Londýně před čtyřmi roky. Bonus pro Hadamczika, který trenéři obvykle dostávají, prý existuje. Je ovšem tajný a nikdo o něm nechce hovořit.

„Jsme rádi, že jsme v současné ekonomické situaci výši odměn udrželi," prohlásil předseda ekonomické komise ČOV Libor Varhaník a upřesnil, že Olympijský výbor hospodařil v uplynulém roce s kladným výsledkem. Celkové náklady dosáhly 152 miliónů korun, příjmy byly vyšší o 4,143 miliónu. Původní rozpočet byl přitom schodkový o skoro tři milióny.

Alois Hadamczik se narodil v německy mluvící rodině, česky se naučil až v první třídě. Vyučil se strojním zámečníkem, poté pracoval jako údržbář v NHKG v Ostravě. S hokejem začínal až v pozdně dorosteneckém věku, ale díky svým fyzickým dispozicím se podle encyklopedie dokázal prosadit. Hrál za Kravaře, Opavu, Nový Jičín, Kopřivnici a Havířov. Nejvyšší soutěž, ve které hrál, byla 1. národní liga s Tatrou Kopřivnice. V jednadvaceti letech se oženil a začal dálkově studovat strojní průmyslovku. Od 26. 4. 2010 je často kritizovaným trenérem hokejové reprezentace.

Poslední palba novinářů se spustila poté, co do Ruska nepojede vynikající střelec Hudler z Detroitu či elitní obránce Hejda z Colorada, a naopak Hadamczikův zeť Michal Barinka z Vítkovic.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na ');, do předmětu napište Příběh.

 

Vložil: Zdeněk Svoboda

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace