Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Miliardář Janeček nepřímo obvinil bývalou milenku, missku Doleželovou, že lže, jako když tiskne! Pikantní vývoj kauzy

07.01.2014
Miliardář Janeček nepřímo obvinil bývalou milenku, missku Doleželovou, že lže, jako když tiskne! Pikantní vývoj kauzy

Foto: Facebook

Popisek: Karel Janeček je tak trochu dobrodruh

Zatímco kromě jediného vyjádření pro VIP zprávy, které celý skandál s Janečkovým „mnohoženstvím“ odstartovalo, se miliardář a známý bojovník proti korupci více méně zdržuje mediálních vyjádření. Kromě jediného… Na rozdíl od své bývalé přítelkyně, modelky Jany Doleželové, která si pouští pusu na špacír někdy i vícekrát denně, většinou do Blesku. A nebere si servítky. Ostatně, říká se, že horší než peklo je hněv zhrzené ženy.

Média celý příběh vnímají různě:  „Ona má z ostudy kabát a on status borce roku.  To je prý podle bulváru výsledek randění  se zámožným a také záletným podnikatelem Karlem Janečkem.“ Jiní ji hájí, že Janeček káže vodu a pije víno, alespoň tedy ve vztazích se ženami. A Super.cz dokonce přišel se zajímavou konspirační teorií…

Co se stalo?

Celá eskapáda začala minulou neděli, kdy milenci poskytli rozhovor VIP zprávám televize Prima, která je zastihla ve Špindlu na vánoční dovolené. Nejprve vypadali jako zamilovaný pár a bohatý podnikatel se rozplýval nad tím, jak má k Janě blízko. Pak se ale reportérka zeptala, s kým trávil Vánoce a Karel se nebál říct, že se svou bývalou manželkou, dětmi a Markétou, což je jeho současná přítelkyně, se kterou žije šest let. V té chvíli se modelka snažila zachovat chladnou hlavu a jen se smát, ale bylo vidět, že ji taková informace zaskočila. „Myslela jsem, že Markéta je jen výmysl a teď vidím, že je skutečná," přiznala v ten okamžik Jana Doleželová, která vzápětí jednala, Karla Janečka vyhodila z hotelového apartmá. 

Love story začala v létě

Tehdy Miss České republiky 2004 a podnikatelka Jana Doleželová potvrdila, že je ve vztahu a jejím partnerem že je miliardář a protikorupční aktivista Karel Janeček: „Sblížili jsme se v Dublinu při odhalení pamětního místa, které je věnováno Václavu Havlovi. Jsme tedy spolu pár týdnů. Přátelé jsme byli už dříve. Rádi spolu trávíme volný čas, ale máme také obdobný pohled na dění ve společnosti, která potřebuje změnu," sdělila na podzim iDNES.cz Jana Doleželová.

Coby přátelé navštívili společně filmový festival v Karlových Varech, později se spolu objevili i v charitativním kalendáři, v němž pózovali jako bezdomovci. City pak poprvé přestali skrývat na listopadovém finále Miss Univerzity Karlovy, kterou oba vystudovali.

Jana zuří: Prý nechce něco chytit

Zpočátku se Doleželová držela ve svých vyjádřeních zpátky: „Okamžitě jsem se s ním rozešla poté, co se přihlásil k mnohoženství,“ sdělila stručně Jana reportérce TV Prima, když ji překvapila při práci v lékárně. Pak přitvrdila: „Mnohoženství a s tím spojená zdravotní rizika nebudu tolerovat, to dělá jiný typ žen,“ sdělila štábu VIP zpráv s narážkou na Janečkův nekonvenční styl života.

Super přišel s bizarní konspirací

„Nyní se ale nabízí otázka, jestli to od Janečka nebyl dobře promyšlený plán. Na zlatokopky, jak se ukazuje, měl políčeno dlouho. Před několika měsíci o dívkách toužících jen po jeho penězích promluvil v televizi Nova. Přiznal, že kdyby takovou ženu potkal, vyřádil by se. „Já bych to zkoumal, bylo by to pro mě zajímavý poznání. Zkoušel bych to natahovat pěkně dlouho. Jakou dobu vydrží, když jí vůbec nic nedám," prohlásil Janeček. "Ženy, které to dělají, mají vzdělání, jsou chytré. Abych ale nikoho neurazil. V jistém smyslu se to podobá ženě, která se prodává," označil zlatokopky nepřímo za prostitutky Janeček,“ napsal Super.cz.

Co sdělil Janeček?

Karel Janeček promluvil pro VIP zprávy o svém vztahu s Janou Doleželovou i s přítelkyní Markétou, se kterou prý žije již šest let. „Já nic neukončil. Já Janu miluji,“ sdělil také Janeček VIP zprávám poté, co Doleželová oznámila konec jejich vztahu. A co Markéta? „Markéta je pro důležitá žena mého života. S ní žiji již šest let,“ přiznal Janeček. Navíc naprosto vyloučil, že by se s blonďatou přítelkyní rozešel a zůstal jen s Doleželovou. „Pro mě není možné, abych žil jen s jednou ženou. Janu miluji, stejně jako Markétu,“ svěřil se Karel. „Nechci se ženit a ani nemůžu, Musel bych slíbit něco, co vím, že nemůžu dodržet,“ odmítl razantně svatbu Janeček. Oproti tomu dětem by se v budoucnu nebránil. „S Janou si dovedu to druhé představit. Že bychom spolu měli děti,“ uzavřel.

Ještě že máme Facebook…

Pak si uložil bobříka mlčení. Jedinou výjimku tvoří jeho Facebook, kam 31. 12. 2013 napsal: „Mnohoženství není podvod, pokud jsou všichni zúčastnění otevřeně informováni a srozuměni. Tak tomu bylo i zde.“  Z čehož plyne, že Jana dobře věděla, do čeho jde a nevadilo jí to do momentu, kdy se o tom prostřednictvím televize dozvěděl i celý národ. Zda je zlatokopka, která si ale dobře hlídá svůj mediální obraz, anebo zamilovaná žena, která neunesla ostudu, to ví jen ona sama.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová