Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Klid a nohy v teple. I to přejí politici občanům pro rok 2014

03.01.2014
Klid a nohy v teple. I to přejí politici občanům pro rok 2014

Autor: Jiří Benák/iDNES.cz/Profimedia.cz

Popisek: poslanci, ilustrační foto

Máme za sebou dramatický rok 2013 orámovaný bouřlivou první přímou volbou prezidenta, pádem vlády i předčasnými parlamentními volbami. Na dveře již však hlasitě buší rok 2014. Těší se na něj třeba sportovní fanoušci, které čekají zimní olympijské hry v Soči či mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Na své si ale přijdou i političtí „příznivci“.

Budou se konat volby do Evropského parlamentu či komunální volby. Přání do roku 2014 pro obyvatele České republiky poslali Parlamentním listům.cz politici z různých stran a hnutí. „Všem lidem přeji hlavně víru – víru v to, že když vládu nad zemí budou mít občané, tak bude lépe. Přeji nám všem sílu měnit zemi k lepšímu, přeji všem štěstí, zdraví a lásku. Protože bez toho náš život ztrácí smysl,“ napsal například šéf Úsvitu Tomio Okamura. Budoucí možný ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) zase uvedl: „Mimo obvyklého zdraví a štěstí přeji, aby se jim dařilo v tom co dělají, aby na všem co je v životě potká dokázali najít něco pozitivního, a udělali si čas na své rodiny a přátele.“

Klid a nohy v teple

Zdraví, štěstí, lásku a dobře přátele. To povětšinou popřáli pro Parlamentní listy.cz politici do nového roku. Například europoslanec za ODS Edvar Kožušník či Jan Farský, jediný zástupce Starostů pro Liberecký kraj v poslanecké sněmovně. „Lidem v ČR přeji to samé co své rodině - štěstí a zdraví,“ konstatoval europoslanec, kterého liberecká a českolipská ODS nominovala jako uchazeče na předsedu ODS. „Hodně zdraví, lásky a kolem sebe samé dobré lidi,“ popřál Farský. Originalitou se vymyká v rámci rebelské image svého strany předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Přeju v novém roce klid a nohy v teple,“ sdělil Parlamentním listům.cz.

Jiní zaslali mnohem tradičnější přání. „Všem bych chtěl popřát štěstí a zdraví. A v případě, že vás jedno i druhé opustí, tak nezbytnou míru nadhledu a spoustu trpělivosti a lásky. S úctou přeje vše dobré Petr Gazdík,“ napsal poslanec a předseda hnutí Starostů a nezávislých. „Do roku 2014 přeji všem hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů,“ popřála šéfka uskupení Hlavu vzhůru Jana Bobošíková.

Ekonomický vzestup země

Na ekonomiku myslel ve svém přání komunistický poslanec Jiří Dolejš. „Přeji si ekonomický vzestup země, z kterého by měla něco celá společnost a nejen ti nahoře. Pracovitou a odpovědnou politickou reprezentaci, která neprohloubí krizi důvěry. Mír a klid ve světě a z evropských voleb impulz pro pozitivní proměnu Evropské unie v solidární a efektivní uskupení sloužící občanům, a ne elitám. Samozřejmě také osobní štěstí a zdraví,“ uvedl pro Parlamentní listy.cz.

Život v pravdě a sociální pokoře

Věren lidovecké tradici zůstal ve svém přání do nadcházejícího roku senátor Jiří Čunek. „Hodně zdraví a dobré přátele a s božím požehnáním bude dobře,“ sdělil. Na něj navázal exministr vnitra z ČSSD František Bublan. „Přeji nám všem, abychom byli silní v naději na plnohodnotnější život a abychom dokázali dávat i druhým. Aby terčem této naděje nebyly jenom peníze, ale všední život v pravdě a sociální pokoře,“ napsal Parlamentním listům.cz.

Lidem v České republice a čtenářům Parlamentních listů.cz popřál i první jablonecký senátor František Vízek (ČSSD, nyní LEV 21). Muž s bohatými životními zkušenostmi, profesí učitel, který kvůli nesouhlasu se sovětskou okupací strávil téměř dvě desítky let v kamenolomu. „Přeji lidem v ČR, aby zůstali normální. Což je v dnešní době podezřelé, ba nebezpečné. Být slepý, hluchý = lhostejný se vyplácí, a proto nosí. Ke škodě nás všech,“ upozornil.

Když vládu nad zemí budou mít občané, bude lépe

Do nového roku popřál prostřednictvím Parlamentních listů.cz i lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura. „Všem lidem přeji hlavně víru – víru v to, že když vládu nad zemí budou mít občané, tak bude lépe. Přeji nám všem sílu měnit zemi k lepšímu, přeji všem štěstí, zdraví a lásku. Protože bez toho náš život ztrácí smysl.

Místopředseda KDU-ČSL a adept na tvrdě vybojovaný post ministra zemědělství Marian Jurečka pro Parlamentní listy.cz uvedl: „Mimo obvyklého zdraví a štěstí přeji, aby se jim dařilo v tom co dělají, aby na všem co je v životě potká dokázali najít něco pozitivního, a udělali si čas na své rodiny a přátele.“

Dostatek vytrvalosti pro splnění všech přání a tajných snů

S přáníčkem vyrukoval i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). „Všem lidem chci v novém roce 2014 popřát hodně štěstí a zdraví pro ně a jejich blízké. A také dostatek vytrvalosti pro splnění všech přání a tajných snů. Rád bych nám všem přál spoustu slušných lidí a silnou schopnost rozlišovat podstatné od nedůležitého. Ať máme v roce 2014 dostatek sil změnit věci, které změnit můžeme, mnoho trpělivosti, abychom snášeli věci, které změnit nemůžeme. A k tomu potřebnou moudrost, abychom od sebe obojí odlišili,“ zafilozofoval hejtman.

Oldřich Szaban, Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace