Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pražské metro opět rozezní koledy – „Nalaďte se v metru“ také o Vánocích!

14.12.2013
Pražské metro opět rozezní koledy – „Nalaďte se v metru“ také o Vánocích!

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Pražské metro, ilustrační foto

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) již tradičně v adventním čase připravil pro cestující předvánoční zpestření v podobě živé hudby v metru. Ve vestibulech stanic metra Můstek A, Muzeum A/C, Florenc C a Prosek vystoupí ve středu 18. prosince 2013 od 16.00 do 19.30 hodin třináct hudebních souborů. Jednotlivé hudební bloky potrvají přibližně půl hodiny.

Úvodním vystoupením zahájí akci v 16.00 hodin ve společném vestibulu metra Muzeum chlapecký sbor Bruncvík. V ten samý čas se posluchačům ve stanici Můstek (výstup Můstek u kašny) představí pěvecké uskupení Shokteto, na Proseku Ventova dechová harmonie, která jistě upoutá pozornost nejen milovníků lesního rohu, hoboje či fagotu a na Florenci (výstup směrem k autobusovému nádraží Florenc) vystoupí Hangdrum Jiří Šámal.

Hudební škola Yamaha, ve složení od nejmladších hudebníků až po lektory hudební školy, se bude snažit publikum vánočně naladit od 17.00 hodin ve stanici metra Prosek. Příznivci sborového zpívání si jistě přijdou na své při vystoupení dětského pěveckého sboru Klíček, od 18:00 hodin dále pak při zpěvu International Choir of Prague a konečně také Pěveckého sboru DPP. Pěvecký sbor DPP připravil letos pro posluchače výběr známých koled a vánočních písní v úpravách mnoha autorů. „Na 6. ledna 2014 jsme dále připravili Tříkrálový koncert s orchestrem v kostele sv. Martina od 19.00 hodin, který letošní sváteční chvíle zakončí,“ dodává Lukáš Janírek, sbormistr Pěveckého sboru DPP.

Partnery letošních koncertů v metru jsou Městská část Praha 9 spolu s Konzervatoří a vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka. Na jejich koncertní program, sestavený ze známých vánočních písní a koled v jazzové úpravě, se mohou cestující těšit ve vestibulu stanice metra Florenc C od 19.00 hodin. Pod vedením Milana Svobody zde zahraje Big Band VOŠ KJJ a zazpívají studenti muzikálového oddělení konzervatoře.

Program a další informace o akci naleznete rovněž na www.dpp.cz/hudba.

Program Nalaďte se v metru také o Vánocích 18. 12. 2013

16:00    17:00    18:00    19:00
Florenc C    Hangdrum Jiří Šámal    KJJ kvarteto    Sbor DPP    Big Band VOŠ KJJ
Prosek    Ventova dechová harmonie    Hudební škola Yamaha při KRC Knoflík    Hudební škola Yamaha při KRC Knoflík    Ventova dechová harmonie
                
Můstek A    Shokteto    

Dětský pěvecký sbor Klíček  

International Choir of Prague děti    International choir of Prague dospělí
Muzeum A, C    Bruncvík    Screwballs        Pěvecký sbor DPP
Podrobnosti o účinkujících:

Big Band VOŠ KJJ
(Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka) pod vedením Milana Svobody doprovodí zpěv studentů muzikálového oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka v písních jako například: Kristus Pán se narodil, Veselé vánoční hody, Nesem vám noviny, Jak jsi krásné neviňátko, Dej bůh štěstí, Pásli ovce Valaši, Byla cesta, byla ušlapaná či Narodil se Kristus Pán. Více na: http://www.milansvoboda.com/BBVOSKJJ.html

Bruncvík
Chlapecký pěvecký sbor Bruncvík byl založen na jaře roku 2006. U jeho zrodu stála a sbor vede Lenka Pištěcká. Sbor se zaměřuje nejen na kánony, spirituály, duchovní hudbu, ale i na lidové písně, hudbu 20. století a etnickou hudbu. Sbor disponuje rozsáhlým vánočním repertoárem. Více na: www.bruncvik.eu/

DPS KLÍČEK
Při FZŠ Mezi Školami v Praze 13 se opakovaně a úspěšně zúčastňuje různých soutěží, přehlídek a vystoupení. Získal několik ocenění, z nichž doposud nejvyšší bylo zlaté pásmo na Přehlídce školních pěveckých sborů za kraj Praha v roce 2011. Repertoár tvoří většinou jednohlasé úpravy lidových i umělých písní. Více na:  www.fzsmeziskolami.cz/klicek.html

Flétnový soubor NOTEČKA
Lze ho označit za „sourozence“ Klíčku. Vznikl o 5 let později - nejprve z děvčat jedné třídy. Postupem času se přidaly další děti. V letošním roce soubor má celkem 14 členů. Repertoár tvoří vícehlasé úpravy lidových písní, klasických děl vážné hudby (Bach, Hándel, Mozart, Haydn, Brahms, Kramář, Stamic, Koželuh apod.), ale i filmových či pohádkových melodií. Notečka převážně vystupuje spolu s pěveckým souborem Klíček.

HangDrum – Jiří Šámal
Jiří Šámal na nástroj s dvanáctiletou historií hraje převážně lidové písně, zhudebněné básně a pak též spirituály a písně z Taizé. V Dmoll / Fdur pentatonice „zdémolluje" každou melodii, která se mu líbí.
Více na: http://bandzone.cz/jirkasamal

Hudební škola Yamaha při Kulturním a rodinném centru Knoflík
Hudební školy YAMAHA působí po celém světě a patří se svými 700 000 žáky a 20 000 učiteli k největším organizacím svého druhu. Vznikly v Japonsku v roce 1954 a od roku 1994 působí i v České a Slovenské republice. V Praze 9 působí Hudební škola YAMAHA při kulturním a rodinném centru Knoflík. Dnešní nabídka této školy představuje široké spektrum vyučovacích oborů pro děti již od 4 měsíců, mládež, dospělé i seniory. Mladiství i dospělí mohou prostřednictvím rozmanitých nástrojů uskutečnit svá přání z jakýchkoli hudebních žánrů od baroka po rock. Zásada hudební školy zní: "Není nehudebních lidí. Jsou jen nerozvinuté talenty“.  Více na: www.yamaha.centrumknoflik.cz.

INTERNATIONAL CHOIR OF PRAGUE
International Choir of Prague je mezinárodním sborem, který v roce 2006 založili manželé Šárka a Brendan Colemanovi. Ve sboru se setkávají jak děti, tak i dospělí nejrůznějších národností. Repertoár sboru tvoří hudba mnoha stylů, od nejznámějších dětských melodií přípravného oddělení, přes komplikovanější gospel a pop dospělého sboru, až po náročné jazzové aranže komorního sboru. Více na: www.praguechoir.cz

Jazzový kvartet Konzervatoře Jaroslava Ježka (KJJ)
Kvartet hrající tvorbu Milese Davise, Freddieho Hubbarda, Charlieho Parkera a dalších.

Pěvecký sbor DPP
Založen v březnu roku 2010 strojvedoucím metra a sbormistrem Lukášem Janírkem. Sbor je složen nejen ze zaměstnanců, ale i přátel Dopravního podniku.
Repertoár sboru tvoří písně lidové, umělé, spirituály, ale i závažnější díla skladatelů různých stylových období. Mezi provedená vrcholná díla tělesa patří nastudování „České mše vánoční“ Jakuba Jana Ryby a vánoční mše „Missa pastoralis" Františka Xavera Brixiho. Členové také nahráli ve studiu sborovou část muzikálu Frankenstein.

SCREWBALLS - THE ROCKABILLY BAND
Legenda českého rock ’n’ rollu a rockabilly. Na konci osmdesátých let ji založili zpěvák, kytarista
a skladatel František „Frankie“ Trier a Jan „Elvis“ Čihák hrající na kontrabas.

Shokteto
Pěvecké sdružení nadšených přátel hudby, kteří se snaží své amatérské hlasy přiblížit lahodnému souzvuku. Základ tělesa vznikl v lednu 2013 vyčleněním z většího Sboru DPP jako samostatný projekt a přizváním další posily. V současné době má těleso pět členů a na veřejnosti se poprvé představuje v prosinci 2013 s vánočním repertoárem.

Ventova dechová harmonie
Soubor, který koncertuje na tuzemských i zahraničních pódiích, hraje v tomto nástrojovém obsazení: flétna, 2 hoboje, 2 klarinety, 2 lesní rohy, 2 fagoty. Instrumenty  mistrovsky ovládají naši nejlepší interpreti a profesoři. Soubor upravuje díla současných skladatelů i komponistů minulých let. Soubor se může představit v různém nástrojovém obsazení - trio, kvintet, nonet a předvést  tak, pestré tónové zabarvení.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace