Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Manžel Heleny Vondráčkové promluvil. Marta Kubišová by na to vážně neměla kliknout...

02.12.2013
Manžel Heleny Vondráčkové promluvil. Marta Kubišová by na to vážně neměla kliknout...

Foto: repro ČT

Popisek: Marta Kubišová v ČT

Velmi barvitý rozhovor poskytl Martin Michal, manžel populární zpěvačky Heleny Vondráčkové. Kromě Českého slavíka hodnotil i kauzu Golden Kids, která před časem zaplavila všechen mediální prostor.

Připomeňme, o co v kauze slavného popové tria Golden Kids jde. Zpěvačka Marta Kubišová nejprve oznámila, že nevystoupí na plánovaném turné ke 40. výročí skupiny (trio Kubišová, Helena Vondráčková a Václav Neckář), šňůra se proto zrušila. Podle Kubišové nebyl projekt umělecky připraven a ani neměla s producentem Martinem Michalem uzavřenou smlouvu. Zahajovací koncert šňůry se měl konat 17. května 2008 v pražské Lucerně. Michal se nakonec rozhodl turné nahradit samostatnými koncerty Heleny Vondráčkové s hosty.

Helena Vondráčková spolu s manželem následně požadovali u soudu po Kubišové 1,3 milionu korun kvůli neuskutečněnému turné.  Nejvyšší soud v Brně nakonec letos v květnu rozhodl, že Kubišová nemusí kvůli zrušenému turné tria Golden Kids platit 1,38 milionu korun Agentuře MM Praha, jejímž jednatelem je Martin Michal. Michal uvedl, že agentura podá stížnost k Ústavnímu soudu.

Turné Golden Kids se mělo uskutečnit v roce 2008 ke 40. výročí tria. Zpěváci se nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava chaotická. Odpovědnost za zrušení turné odmítala. Spor zpěvaček vyvolal značný mediální zájem poté, co se na stranu Kubišové postavila řada osobností kulturního i veřejného života. Podle Michala spolu nyní Vondráčková s Kubišovou nekomunikují, žádná další spolupráce prý nepřipadá v úvahu.

Martin Michal nyní v rozhovoru uvedl, že celá tato záležitost ukazuje nejen na špatný přístup managementu Marty Kubišové, ale i na deviaci celé české společnosti. „Ukazuje mně to jen na skutečnost, že s těmito lidmi se nedá jednat slušně. Oni prostě slušnosti a serióznosti nerozumí. Ony jim tyto vlastnosti ani nejsou vlastní. Vím, že za celým problémem byl management paní Kubišové, ale já jsem se dohadoval přímo s ní. A ona také prohlašovala ty naprosto lživé naučené báchorky do novin. Ale to už je pryč a svou neseriózností definitivně uzavřela kapitolu Golden Kids. Tímto jednáním podvedla i všechny fanoušky této skupiny. Takový je ale u nás dnes stav, že ti vyvolení mohou lhát, podvádět a jsou za hvězdy. Také jedna z deviací našeho vývoje po roce 1989. Mě na tom ale udivila jiná věc," tvrdí Michal. Co přesně?

„A to byla petice proti paní Vondráčkové. Zúčastnilo se jí dost kolegů a známých osobností. Inicioval ji pan Hajn a realizoval pan Fenič. Mnoho lidí ji odsoudilo, mnoho lidí do ní bylo přímo zavlečeno, byť s ní bytostně nesouhlasili. Tito lidé nás dosud oslovují a omlouvají se za něco, co nezpůsobili. Ale k té petici. Je to poprvé v našich dějinách, kdy byla iniciována petice proti někomu, kdo vůbec nebyl účastníkem sporu, ale byl pouze svědkem a jako svědek u soudu mluvil pravdu."

Martin Michal také osvětlil, proč se před týdnem Helena Vondráčková neobjevila v anketě Český slavík. Její účast prý není možná ani v budoucnu. „Jsme přesvědčeni o tom, že tato anketa je založena na manipulacích s hlasy a dokonce k tomuto názoru máme i podklady. Nehodláme se zúčastňovat žádných podvodů a ani dovolit k těmto podvodům používat jméno paní Vondráčkové."

KAM DÁL:

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Zdeněk Svoboda