Pomsta malé ženy sošné Brigitte Nielsen s umělými ňadry od Stalloneho. Horká židle Jany Švandové
15.03.2025
Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímek v článku)
Popisek: Herečka Jana Švandová v Show Jana Krause
Sedmička je šťastné číslo. Herečka Jana Švandová prožívá rok se dvěma sedmičkami, což pro ženu zas až tak úžasné nebývá. Jí je to ale jedno, protože jak správně podotýká Jan Kraus, měla by mít ve jménu přidáno ještě Makropulos, protože už nejméně patnáct let vypadá pořád stejně. Rozuměj: Stejně půvabně.
Na červenou pohovku usedla v černých kalhotách a černé halence, která způsobila trochu problémů zvukařům, protože na materiálu nechtěl držet port. Jinak ovšem k tradičnímu hereččině blond účesu je černá elegantní kontrast a jediné, co prozrazuje, že Jana Švandová si už trochu šetří nohy, jsou pohodlné střevíce na nízkém klínu.
Vítaný dárek z Afriky
Za hezké přivítání odměnila Jana Krause pečlivě zabaleným dárkem. Přivezla mu ho z dovolené v Jihoafrické republice a prý ho hodně dlouho vybírala. Našla na trhu to pravé, protože když Jan Kraus vytáhl ze sáčku bytelný prak, byl evidentně potěšen. Prý ho používal celé dětství a leteckou gumu, která dávala výstřelům z praku pořádnou razanci, chodil s kamarády kupovat do specializovaného obchodu u Prašné brány.
Jana Švandová líčí, že byla nejprve překvapená, když na africkém trhu tuhle zbraň našla, pak ale pochopila, že je to tradiční zbraň lovců zvířat v buši. A že to není žádná legrace, protože když zvíře lovec netrefil, mohl být sežrán. Jan Kraus sežrán být nemohl, zato nezpochybňuje, že prak může být ve zručných rukou zbraň nebezpečná.
Když nejste mistryně sportu, musíte aspoň dobře vypadat
Moderátor se podivuje, že se herečka vypravila na zimní dovolenou do Jihoafrické republiky, zdá se mu, že tam není moc bezpečno. „Je to krásná země, a když se pohybujete po turistických místech, je i bezpečná,“ líčí Jana Švandová. „My jsme se pohybovali hlavně mezi bílými obyvateli, kde bezpečno bylo. Hráli jsme golf, jezdili po vinicích, chodili jsme na dobré večeře,“ vypráví a dodává, že golfu se věnuje až v posledních letech. „Já jsem se dala na golf, až když už jsem byla starší a nešly mi jiné sporty jako lyžování nebo tenis. Dřív jsem hrála tenis, ale moc mi nešel. Zato mi to při něm vždycky moc slušelo!“ říká s úsměvem.
„Měla jsem krásnou sukýnku, raketku… Hrála jsem sice blbě, ale vypadala jsem dobře, protože jsem vždycky dbala na módu. Na lyžích jsem zase pěkně vrtěla pozadím,“ směje se stále půvabná herečka, které vždycky záleželo na tom, aby vypadala přitažlivě. Nebylo a není v tom ale nic laciného nebo vulgárního, prostě radostně využívá dodnes to, čím ji příroda obdařila, a dobře se o to stará.
Ani Jana Švandová nezapomněla na dárek, takový ale Jan Kraus ještě od nikoho nedostal
Pomsta malé ženy
Když už se mluví o jejích půvabech, zavzpomíná, jak si nikdy nenechala nic líbit. Kdysi hrála ve filmu s vysokou a sošnou dánskou modelkou a herečkou Brigitte Nielsen. „Ona tehdy dostala nová prsa od Sylvestra Stalloneho (byl krátce jejím manželem – pozn. redakce) a na mě ze své výšky koukala s despektem, jako že co to malé blonďaté tady chce. Nejspíš mi záviděla, že to, co ona má koupené, já mám svoje vlastní. Dost mě štvala. Ale hrála jsem v tom filmu dozorkyni ve věznici a v jedné scéně jsem ji měla seřezat. Tak jsem to vzala jako pomstu a nandala jsem jí to pořádně.“ V 90. letech hrála opravdu v řádce typických béčkových filmů, ta doba ale rychle přešla.
Babiček s dobrou pamětí se nedostává
Dnes s chutí hraje ženy přiměřeného věku, babičky, a práci rozhodně nouzi nemá. „Čím jsem starší, tím mám víc práce. A docela hezké práce!“ pochvaluje si. „Možná je to proto, že těch babiček je čím dál míň a některé už si nepamatují texty. Já zatím ano.“ Při nedávném natáčení komediálního seriálu Sex O´Clock ale narazila na problém: „Řekli, že jsem moc sexy na babičku! Tak jsem se musela udělat ne-sexy, a ono se to podařilo. A to mě strašně baví,“ dodává šaramantní herečka, kterou známe především z rolí, reprezentujících ženství v jeho nejryzejší podobě.
Ženství elegantní, přiměřeně koketní, muži obletované. S Janem Krausem konstatuje, že dnešní mladé herečky to nemají vůbec jednoduché. Nemají žádné životní zkušenosti a na intimní scény tak potřebují sex kouče. „Mě jako ženu těší, když mě muž pochválí, pohladí, oblékne do saka nebo do kabátu. A řekne, že mi to sluší, že jsem dneska pěkná, a ještě mě třeba takhle poplácne,“ přiznává a rukou naznačuje, že jemného ocenění svého zadečku se vůbec nebrání.
Dodává, že v dnešní době přehnané korektnosti a sex koučů to mladí herci nemají lehké. „Mně nikdy nikdo nic vysvětlovat nemusel. Všechno jsme si zamlada odzkoušeli sami.“ Zdaleka ne každá žena má štěstí, že vypadá svěže a má krásnou postavu i sedmasedmdesáti. „Já jsem nikdy na ty diety nebyla,“ přiznává. „Mám ráda dobré jídlo, dobré víno, když k tomu přidáte trochu pohybu, je to pořád pěkný život.“ Janu Krausovi nezbývá než dodat: „Tak se má žít.“
Zdroj: FTV Prima

Vložil: Ela Nováková