Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Němci zavádí do své nabídky metod vyhynutí nový evoluční háček. Komentář Štěpána Chába

komentář 11.07.2024
Němci zavádí do své nabídky metod vyhynutí nový evoluční háček. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Vozový park pro Evropu

Záchrana planety je v plném proudu. Nyní Němci zavádí do své nabídky metod vyhynutí nový evoluční háček. 95 tisíc euro si firma či společnost může odepsat z daní, když si koupí elektromobil. Převedeno na české koruny se jedná o odpis ve výši 2 375 000 korun. Aneb volný trh tím jasně říká, že o elektromobily je velký zájem. Ale není to jen o autech.

O navýšení odpisů informoval německý ekonomický deník Handelsblatt. Ve stejném vydání pak pohovořil o tom, že za první čtvrtletí 2024 se dostalo do bankrotu oproti loňskému prvnímu čtvrtletí o 41 % společností a firem víc. Počet bankrotů dokonce předčil i ty nejodvážnější odhady, které se zastavily u 30 % bankrotů. Nemají takové věci sice nepřímou, ale přímo nádhernou souvislost?

Moc pěkně o podobných souvislostech budoucí prosperity v chudobě a dotačním pekle pohovořila včera senátorka Daniela Kovářová, když se v Senátu, té pojistce dobrého života na zemi, projednával vývoj Evropské unie za rok 2023.

„Měli bychom si být vědomi toho, co tato a další greendealová opatření znamenají. Až si budou občané stěžovat na růst cen, měli bychom vědět, že za ně nemohou žádné války, ale právě tato euroopatření. Čeká nás velmi brzy růst cen zboží a služeb, růst životních nákladů, další regulace, další administrativní zátěž pro podnikatele i občany, zhoršení postavení českých podniků ve světové konkurenci, ohrožení automobilového průmyslu i osobní mobility občanů, zaostávání Evropy před zbytkem světa, snižování životní úrovně.

Co jsme proti schválení těchto škodlivých předpisů udělali my? Řadu těchto návrhů jsme možná kritizovali, nebyli jsme z nich nadšeni, varovali jsme před přehnanými ambicemi, ale nakonec jsme neměli sílu vzdorovat. Maximálně jsme se jako ČR v některých případech zdrželi hlasování,“ pravila Daniela Kovářová. Příznačné je, že Senát, to sdružení moudrých a ochotných k diskusi, slova paní senátorky nekomentoval. Jen tiše čekal, až se senátorka vykecá a přešel jako jeden muž k dalšímu bodu obhajoby toho našeho systému. V tomto případě k bodu návrhu zákona o Generální inspekci bezpečnostních sborů, kde si své sólo pro triangl užil ministr Rakušan. Dej mu pane v budoucnosti lehkou obhajobu a těžké tresty.

Do toho se nám rozsvěcí další vánoční stromeček, pod kterým jsou připravené v ozdobném papíru a s mašličkou jen problémy. Saúdská Arábie otevírá stavidla vyhrůžek a začíná pracovat buďto na našem umravnění. Nebo na naší výpravě za poznáním Kopčemovy doby. Saúdská Arábie vzkazuje do Evropy, že jestli se nezačneme chovat po jejím, začne rozprodávat dluhopisy evropských zemí, což by mnohé evropské země dovedlo za ručičku až k onomu 41% nárůstu bankrotářů z Německa. O věci informoval ekonom Vladimír Pikora, cituji:

„Možná tu máme nový problém. Saúdská Arábie varuje Západ, ze pokud se bude k Rusku chovat zle, může prodat dluhopisy evropských zemi. To je docela průšvih, když máme v Evropě několik předlužených zemí, které neprošly hlubokým bankrotem jen díky tomu, že jejich dluhopisy, které nikdo nechtěl, vykoupila ECB, a vytvořila tak falešnou poptávku. Pokud by evropské dluhopisy prodalo více zemí, mohla by mít Evropa nové problémy. Problémem je zkrátka to, že polovina zemí EU si žila posledních 30 let nad své možnosti. Dluh Francie vyskočil na nechutné hodnoty. Socialismus požírá své děti. Bohužel Francie se ve volbách rozhodla pro ještě větší socialismus,“ zkonstatoval ekonom Pikora. No není to báječné, že jsme se ocitli v pozici, kdy si na nás může vyskakovat se svými požadavky Saúdská Arábie? Očekávám, že naše vláda na takovou drzost bude reagovat přinejmenším vyhlášením války Číně... jsme národem Švejků, ale právě národu Švejků se často stane, že se jim do vedení prokouše poručík Dub. Horlivý vyhlašovatel válek a milovník rázných povelů z vyšších nejlépe zahraničních míst, které může splnit.

Čína očividně tržní socialismus zvládá dobře. Ale nám to nejde. A nejde. A nejde. Ale možná by i šlo, kdyby tu aspoň jeden jediný politik ve vyšší funkci pracoval proevropsky, ne protievropsky. Ovšem svět je trochu mešuge. Tedy ten náš. Za proevropské se označuje to protievropské. A to protievropské zase za proevropské. Obrátit všechno naruby, to by nám šlo. Ale oučinek je mizivý. 

Zdroje: Handelsblatt, iDnes, Novinky, Senát.cz

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb