Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tělo jako dynamit, jak bomba před výbuchem… No jo, ale co MMA zápasník chystá na penzi? Horká židle Karlose Vémoly

06.07.2024
Tělo jako dynamit, jak bomba před výbuchem… No jo, ale co MMA zápasník chystá na penzi? Horká židle Karlose Vémoly

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Karlos Vémola u Krause

Vítězní boxeři a zápasníci jsou většinou celebrity, které toho moc nenamluví. Šampion MMA Karlos Vémola je výjimkou, potvrzující pravidlo. Dva roky měl dokonce na Streamu vlastní talk show. Také u Jana Krause toho navyprávěl hodně. Jen o divokém manželství s Lelou se tentokrát nemluvilo. Nejspíš proto, že se o tom jinde mluví až moc. V Show Jana Krause to tedy bylo hlavně o velkém vítězství, odchodu do důchodu a péči o děti.

Karlos si hned na úvod rozhovoru trochu postěžoval, že musel čekat pět let, než ho Jan Kraus znovu pozval do své show. Karlos se bezpochyby cítí být ozdobou společenského života, rád se po boku své ženy Lely objevuje na večírcích, plesech i filmových premiérách. Jejich exotický a trochu kolotočářský zjev není to jediné, proč jsou zváni. Karlos je nesporně ve svém oboru - zápasení v Mixed Martial Art, tedy směsi bojových umění, zvaných zkráceně MMA – skutečný šampion. Kromě toho ale umí své nabušené svaly obléknout do drahých obleků na míru, ověsit manželku šperky a plout mezi herci, zpěváky i politiky jako obdivovaný sportovec. To ale neznamená, že má o čem mluvit v talk show. Teď ale nastala chvíle, kdy i Jan Kraus usoudil, že si Karlos prostor na červené pohovce zaslouží.

 

 

Další boj nebo důchod?

Po pěti letech nastoupil bijec do arény k odvetnému zápasu se slovenským šampionem Atillou Véghem a tentokrát slavně zvítězil. Jejich skóre je tedy nyní 1:1 a všichni fanoušci s napětím čekají, jestli se utkají ještě jednou. „Zápasím už přes třicet let, takže mám na tom tachometru už docela natočeno. Řekl jsem sice, že půjdu do důchodu, ale když mě tehdy Atilla porazil, vyzval jsem ho k odvetě, a on mi řekl, že jo, i když jsem pak musel pět let čekat. Teď jsem mu předal ty rukavice a řekl jsem mu, pokud bys chtěl tu trilogii rozhodnout, abychom zjistili, kdo z nás dvou je lepší, neřeknu ne. Takže on je jediný člověk, který by mě do toho ringu dokázal vrátit,“ vysvětluje úspěšný zápasník. Zároveň ale doufá, že nebude čekat dalších pět let. Zřejmě jeho tachometr už přece jen začíná po těch letech ukazovat snižující se výkon motoru. 

Vyprodaný stadion byl vrcholný zážitek

Je samozřejmě otázkou, jestli zápas stárnoucích borců po pár letech ještě přiláká tolik diváků a zda to bude tak velká sláva jako tentokrát. A že tedy byla. Vyprodaný stadion pražské Slavie se nevidí jen tak. „Bylo to něco, o čem jsem asi ani nesnil,“ svěřuje se Karlos. „Vyprodaný fotbalový stadion – to tady bylo poprvé.“ Moc si pochvaluje i celkovou atmosféru a organizaci. No a cosi budeme povídat – těch pár milionů odměny se před odchodem do zápasnického důchodu bude Karlosovi při jeho náročné manželce a koníčcích hodit. Chov krokodýlů a lvů něco stojí, střídání milenek také není zadarmo. Navíc se Karlos chystá plodit s Lelou další děti.

 

 

Bude z něj vzorný tatínek?

Má Karlos nějaké plány do budoucna, když byl zápas s Attilou Véghem možná jeho posledním? „Já nevím, co tak důchodci dělají,“ pokládá řečnickou otázku a prozrazuje, že posledních pět let nebyl kvůli tréninkům takřka doma. „Trénuju čtyřikrát denně a jsem téměř pořád jen v gymu, domů se chodím mezi tréninky pouze vyspat. A moji trenéři to mají podobně.“ Chtěl by se tedy především víc věnovat rodině. „Mám čtyři krásné děti a doufám, že mě ještě čtyři čekají,“ nastiňuje své plány. Nejmladšímu synovi jsou dva roky, nejstarší dceři šestnáct. Jemu je devětatřicet, Lela oslavila nyní pětatřicáté narozeniny. Další čtyři děti by tedy klidně mít mohli, pokud to tedy Lelino tělo po množství plastických operací zvládne a Karlos se svými milionky vydělanými tvrdým bojem naloží rozumně. Může třeba pomáhat lidem rychle zhubnout, na to je totiž expert. 

Osm kilo dole za 36 hodin

Těsně před oním slavným zápasem musel Karlos vypotit osm kilo. „Lidi si myslí, že je to něco složitého, ale ono není. Když to úplně zjednoduším, tak je to: běhat, nepít a nežrat celou noc. A když už potom nemůžete běhat, tak se posadíte do sauny, a tam z vás ta voda odteče, ale pomaleji než na tom běžícím pásu.“ Nejhorší na celé proceduře je podle něj to, že se člověk nemůže napít. „Dělám to tak 36 hodin před vážením,“ upřesňuje. A potom prý celý den spal. „Když těch 36 hodin shazujete, tak neusnete. Takže dva dny nespíte a potom se to snažíte všechno dospat. Ale pak je to tělo jako dynamit. Jako bomba před výbuchem!“ Hodně drsná procedura hodně drsného muže. Pozor, tenhle recept na rychlé zhubnutí opravdu není pro každého!

 

Vložil: Ela Nováková