Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsou velké a malé lži. U těch velkých se po pravdě radši nepátrá. Komentář Štěpána Chába

komentář 04.07.2024
Jsou velké a malé lži. U těch velkých se po pravdě radši nepátrá. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Covidové vzpomínky

Prof. Dr. Christof Kuhbandner z německé univerzity v Regensburgu a Prof. Matthias Reitzner v Osnabrücku našli přímou souvislost s významným počtem nadúmrtí a očkováním proti covidu. Zároveň ukázali na nárůst mrtvě narozených dětí související s očkováním proti covidu. A důrazně doporučili, aby se k podezření založeném na jimi vznesených důkazech napřela pozornost odborné i laické veřejnosti.

„Nadúmrtnost se zvyšovala tím silněji, čím vyšší byla proočkovanost. Analýza mrtvě narozených dětí ukázala přesně stejný vzorec. Nebyl pozorován žádný jiný systematický korelační vzor. Závěry: Nadměrná úmrtnost během pandemie se mezi federálními státy podstatně lišila, což je zjištění, které vyžaduje vysvětlení. Zatímco pozitivní korelace nadměrné úmrtnosti s infekcemi COVID-19 a úmrtími ve fázi pandemie bez očkování naznačuje vysvětlení prostřednictvím různých úrovní expozice COVID-19, COVID-19 nemůže vysvětlit zvýšení nadměrné úmrtnosti po zahájení očkování. Pro druhý a třetí pandemický rok je pozorována významná pozitivní korelace mezi nárůstem nadměrné úmrtnosti a očkováním proti COVID-19, což je skutečnost, která silně vyžaduje další zkoumání možných negativních účinků očkování proti COVID-19,“ píší oba profesoři ve své studii. Ta je k dispozici ZDE.

Profesoři ze získaných dat vyvozují, že nadúmrtnost stoupala v prvním roce, kdy nebylo do veřejného prostoru vypuštěné očkování. Jakmile se začalo ve velkém očkovat, překvapivě nadúmrtnost nezačala klesat, ale nadále citelně stoupala. Při vyhodnocení dat profesoři došli k výsledku, že nadúmrtnost se zvyšovala tím silněji, čím vyšší byla proočkovanost. Zároveň ukázali, že stejnou přímou úměrnost lze vysledovat u mrtvě narozených dětí.

„Skutečnost, že obzvláště vysoká nadúmrtnost se vyskytuje jak v regionech, tak v časových oknech, ve kterých proběhlo velké množství očkování, poskytuje silný korelační důkaz, že očkování mohlo mít negativní účinek namísto pozitivního,“ stojí ve studii. Oba výzkumníci se pozastavili i nad tím, že pro nadúmrtnost v prvním roce pandemie, kdy ještě nebylo očkování, byl jako příčina uváděný covid. V dobách očkování, tedy druhém a třetím roce pandemie, se ale covid jako příčina nadúmrtnosti začíná vytrácet.

Pokud se autority typu profesora Kuhbandnera a profesora Reitznera ozývají s vážným podezřením, že očkování mohlo stát za nadúmrtností, měli bychom požadovat, aby jejich námitky byly potvrzené, nebo vyvrácené. Aby se nezametly pod koberec. Pokud mají oba profesoři pravdu, tak cynismus jak farmaprůmyslu, tak i politických špiček, by byl až oslepující.

Zmíním, že podobné námitky vznáší profesor Tomáš Fürst z Univerzity Palackého v Olomouci. Ten poukazuje na to, že po pandemických letech se nad očekávání zvýšil počet neplodných žen. Ovšem jeho námitky jsou v České republice vlastně ignorované. Ale taková Česká republika zkrátka je. Trochu totalitářská, trochu stádní, hodně poslušná. A mlčící. Kverulanti tu na růžích ustláno nemají.

Na podporu Fürstova tvrzení pak mluví data o porodnosti. V ČR za minulý rok poklesla porodnost o deset procent. Za první čtvrtletí 2024 se narodilo ještě méně dětí než ve stejném období předchozího roku. Takže porodnost padá dál. Podle mnohých za klesající porodnost může snižující se bohatství země a chmurný pohled do budoucnosti. To jistě hraje svou roli. Ale deset procent propad jen za minulý rok, přičemž trend se očividně nezbržďuje? Podobnou bídu zažívají i další země světa. Může za tím být samozřejmě i neochota mladých mít děti, daleko účinnější antikoncepce, případně benevolentní potratová politika. Deset procent jen za minulý rok je ale číslo, které by si zasloužilo hlubší analýzu. A případné vyvrácení Fürstova tvrzení, že za trendem stojí očkování. Fürst není nějaký hejhula, který plácá do větru. Je to matematik, statistik, člověk, který umí vzít velká data a vyvozovat z nich pro jiné netušené závěry. Stejně jako profesoři Kuhbandner a Reitzner.

Rozhodně se nestavím do polohy, kdy bych dokázal vyvrátit nebo obhájit výsledky práce všech tří profesorů. Od toho tu jsou a mají být odborné autority, které podrobí pochybnosti vážné kritice a vyvrátí či potvrdí zjištěné.

Jenže otázka stojí jednoduše. Je vůbec možné, aby se našla pravda? Vždyť za proočkováním stojí jak farmaprůmysl, tak i pěkná řádka politiků. Pokud by se očkovací látka Pfizeru označila za nástroj pomalu genocidy (a podle slov tří výše zmíněných profesorů by to za genocidu označit bezesporu šlo), padalo by tolik hlav, že bychom se stali planetou bezhlavých. Jsou velké a malé lži. U těch velkých se po pravdě radši nepátrá, protože by rozložila základní kameny celé společnosti. Z toho vyvozuji, že věci se nebude věnovat pozornost. Studie obou profesorů zapadne, zapomene se na ni, nebude nikoho zajímat. Jen v alternativní mediální scéně se udělá pár vlnek.

Zdroj: ResearchGate, SMIS

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb