Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babička začíná znovu... Život je barevný a vztahy jsou složité, říká Taťjana Medvecká. VIP skandály a aférky

11.06.2024
Babička začíná znovu... Život je barevný a vztahy jsou složité, říká Taťjana Medvecká. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako ostatní fota v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Taťjana Medvecká s Janem Nedbalem v seriálu Mozaika

Nedávno jsme ji viděli v jedné z epizod seriálu Vytoč mého agenta, kde jako obletovaná primadona vytáčela svého hereckého agenta roztomile doběla. Nyní přichází na seriálovou scénu v seriálu Mozaika, kde má roli hlavní a hodně pestrou. Taťjana Medvecká patří k herečkám, pro které věk rozhodně neznamená méně hereckých příležitostí.

Loni oslavila sedmdesáté narozeniny a je šťastnou babičkou. O svých vnoučatech mluví s láskou: „Je to velký dar, velké štěstí. Jsem za to vděčná, že jsem se toho dožila. Ty malé bytosti, to je prostě fakt zázrak. Když se na ně koukáte, tak si říkáte, panebože, snad se nic nestane, snad jim bude dopřáno zažít krásný plnohodnotný život. Ta čistota, energie, verva a nadšení, se kterým se zmocňují světa, to je prostě odzbrojující. Jako každá babička jsem z toho úplně naměkko,“ svěřila se Taťjana Medvecká v rozhovoru pro MF DNES.

 

V seriálu Mozaika

To ovšem neznamená, že by se věnovala výhradně rodinnému životu. Na několika jevištích střídá psychologická dramata s komediemi a počet představení za měsíc je obdivuhodný. Každý rok se objeví v několika filmech, kde sice nemá role hlavní, přesto jsou její temperamentní starší dámy vždy zaznamenatelné. Hraje i v seriálech, dabuje, čte audioknihy. Pracovitá babička. 

Dědeček a babička se rozvádějí

Na Voyo nyní vstupuje nový šestnáctidílný seriál Mozaika, ve kterém Taťjana Medvecká hraje hlavní ženskou roli po boku Karla Heřmánka. Jsou manželé, kteří po léta udržovali zdání skvěle fungující rodiny se čtyřmi dnes již dospělými dětmi. Zdání ale někdy klame a v každém věku se může stát, že společný život najednou neklape. A tak svobodomyslná umělkyně a vášnivý houbař začnou hledat sami sebe, jenže každý zvlášť. Než se definitivně rozejdou, musí ovšem vyřešit bydlení. A než se to povede, putují po rodinách svých dětí, dvou adoptovaných a dvou vlastních. Ani děti ovšem nemají úplně idylické vztahy ve svých rodinách a partnerstvích, takže zejména babičku čekají nejrůznější výzvy a kolotoče, než v tom všem najde nějaké vlastní místo.

 

Na PR snímku s Karlem Heřmánkem k seriálu Mozaika

„Co se výzev týká, nemá o ně Helena nouzi. Jsou to jednak komplikované rodinné vztahy jejích dětí, těch vlastních i těch osvojených, mezi kterými principiálně nedělá žádné rozdíly, ale hlavně její rozhodnutí rozvést se po dlouholetém manželství. Jak nastartovat nový život a neztratit rodinu, to je tedy pořádná výzva,“ popisuje v rozhovoru pro KinoTip2.cz herečka situaci své hrdinky, kterou si oblíbila. Její pozvánka na sledování seriálu bude lákavá zejména pro ty diváky, kteří dramatické i humorné situace v rodinných seriálech rádi sledují: „Milí potencionální diváci, pokud si chcete odpočinout od záplavy kriminálek všeho druhu, podívejte se na Mozaiku. Je to seriál o vztazích v jedné ne úplně typické vícegenerační rodině, o vztazích, které vás mohou zaujmout, snad i pobavit, ale i přimět k zamyšlení. Život je barevný a vztahy jsou složité.“

 

Medvecká patří již léta k oporám činohry Národního divadla, foto se svolením ND

Národní divadlo i komorní scény

Na své mateřské scéně v Národním divadle již devět let Taťjana Medvecká kontruje Ivě Janžurové ve skvělém představení Audience u královny, ve kterém hraje premiérku Margaret Thatcherovou. S touto výraznou politickou osobností 20. století se herecky setkala také v dabingu, když propůjčila svůj hlas Gillian Andersonové ve skvělém britském seriálu Koruna. V divácky oblíbené inscenaci Erbenovy Kytice hraje v baladě Vodník, vidět ji můžete i v Hamletovi či v Našich furiantech. Mnohem intimnější setkání s jejím herectvím ale můžete zažít na menších scénách. Excelentní výkon podává spolu s Lucií Štěpánkovou v bolestivém dramatu Dobrou noc, mami v Divadle Ungelt, naopak v komediální poloze to s elegancí sobě vlastní rozjíždí v Návštěvě na zabití v Kalichu, které bude k vidění také v rámci Hvězdného léta.

 

V civilu, foto se svolením Taťjana Medvecká

Pořádně se vyspat

Co je největším přáním herečky, která hraje až dvacet představení měsíčně? „Moje nejlepší dopřání si je vyspat se osm hodin. To když se mi podaří, tak jsem opravdu šťastná a spokojená. A pak se zase můžu vrhnout do práce,“ přiznává Taťjana Medvecká v rozhovoru pro iDnes, že i ona musí někdy odpočívat. 

Česká televize nabídne léto po francouzsku

V Paříži se letos konají Letní olympijské hry, z nichž bude Česká televize přenášet mnoho hodin nejrůznějších sportovních klání. To inspirovalo dramaturgii programu ČT k tomu, aby celé léto vyladila v barvách francouzské trikolóry. Čeká nás řada stále oblíbených filmů s Louisem de Funèsem, Pierrem Richaardem i Jeanem Maraisem, ale také unikátní dokumentární série o Versailles a přímý přenos z koncertu hvězd 14. července pod Eiffelovou věží. Milovníci seriálů ocení pestrost žánrů, kriminálku Komisařka Florence bude střídat životopisná Bardotová a historická Angličanka. Vysílat se ovšem budou i reprízy českých seriálů, mezi nimiž nebudou chybět Chalupáři, kteří k létu na ČT neodmyslitelně patří.

 

Francouzské léto bez Bardotky? Nemyslitelné, foto ČT

Bratři Formanovi chystají Ptačí sněm v cirkusovém stanu

Legendární perský příběh Ptačí sněm v Čechách zpopularizovala hlavně kniha Petra Síse. Nyní se dramatizace eposu chopili bratři Formanovi a na září chystají premiéru velkoryse pojatého představení, které bude uvedeno v areálu Erpet na pražském Smíchově. Divadlo kvůli představení nechalo ve Francii vyrobit speciální stan, který má vyztuženou podlahu vážící 56 tun, jež drží celou konstrukci tvořenou kovovými oblouky bez sloupů. Ty by totiž v prostoru vadily projektorům a vrhaly by na projekční stěnu nežádoucí stín. Proto se také Ptačí sněm neodehraje v Aréně bratří Formanů, která stojí na stejném pozemku vedle smíchovského Erpetu, a kde projekci vadily právě vnitřní nosné sloupy. „V Aréně jsme měli od sloupu ke sloupu prostor o délce deset metrů, a ve stanu to bude dvacet metrů bez sloupů. A je vyšší a o trochu delší,“ popisuje Petr Forman.

 

Petr Forman na zkoušce, foto PRAM Consulting

Rock for People začíná již tuto středu

Tradiční multikulturní festival Rock for People startuje v Hradci Králové již 12. června a potrvá až do soboty 15. června. Fanouškům nabídne světové hudební show The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungbluda, Avril Lavigne nebo Sum 41 a přes 120 dalších hvězd, ale také divadelní představení, filmové projekce, poutavé diskuze, tanec, módní přehlídky či secret shows.

 

Ilustrační foto se svolením rockforpeople.cz

Zdroj: TV Nova, KinoTip2.cz, iDnes, CSFD, i-divadlo.cz, MF Dnes, Prima Ženy, Česká televize, rockforpeople.cz, PRAM Consulting s.r.o

 

Vložil: Ela Nováková